En ideal su motoru. Hangisini alalım?

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Romorka platik tank atip 8-10 tonluk tankere cevircem insallah.. ihtiyac halinde su taşıyacak.. ölçüler romork uygun..

Tek sorun suyu çekmek.. envai çeşit su motoru var.. 10 ton suyu gerekirse dereden hızlı çekip basacak en ideal su motoru hangisi..

2. El forumda da varsa alabilirim..

Ynt: En ideal su motoru. Hangisini alalım?

UÖZKAN.77 link=topic=85713.msg1023678#msg1023678 date=1443241156' Alıntı:
Romorka platik tank atip 8-10 tonluk tankere cevircem insallah.. ihtiyac halinde su taşıyacak.. ölçüler romork uygun..

Tek sorun suyu çekmek.. envai çeşit su motoru var.. 10 ton suyu gerekirse dereden hızlı çekip basacak en ideal su motoru hangisi..

2. El forumda da varsa alabilirim..
lombardini 13bg lik senin işini fazlasıyla görür.yakıt,sağlamlık ve basınç olarak ideal bir motordur.
ikinci el fiyatları 1500 ile 3000 tl arasında,motorun temizliğine göre değişir.

Abi genelde böyle tankerlere 9 luk pancar motorları koyuyorlar veya 2-3 hp lik çin mali su motorlarından koyuyorlar birde abi sarj dinomalarına santrafuj takıp kullananlar var onlarda seri iş yapıyor ve aküden aldığı elektrik ile çalışıyor.

Bide saatte 360 ton olmasın abi.. bunlar daha kuvvetli çünkü.. boru çapı ne kadar acaba..

......

Tamam abi sitesini bulup inceledim.. 36 ve 45 ton saatlik 2 modeli var.. basit pratik şeyleri tercih ederim.. Bide romorkta aynı anda t akabilirsek tamamdir..

Fiyatta iyidir insallah..

Bizim 4 tonluk tanker var üzerinde hidrolik yağ hortumuyla çalışan 3 inçlik ekler pompa var 4 tonu 6-7 dk da dolduruyor. Şaft sıkıntısı da yok 2 tane uzun hortum yaptırdı mı tamamdır. Şaft işte dönerken falan sıkıntı söküp takmak gerek. Bunda hem öyle bir dert yok hem de daha rahat daha güvenli

Damper hortumuyla mi calisiyo.. ilk defa duydum.. foto var mi.. hızı iyiymiş yeter bize..

Bide bu şarftlılarda 1-2-3 kademeli diyo ne demek yani..

UÖZKAN.77 link=topic=85713.msg1023699#msg1023699 date=1443256922' Alıntı:
Fotolarina baktim kucuk olmasi guzel.. kuyruk milinemi takiliyo damper cikisina mi.. fiyati nerelerde..
boyutu küçük ama çok acayip çekişi var. Damper hortumuna takılıyor 2 li. Fiyatını bilmiyorum hemen hemen 10 senedir kullanıyoruz. Bundan önce şaftlı 2 lik vardı söktük bunu taktık 10 senedir ne bir arıza ne bir bakım yok. Sadece kışları içinde su kalmasın ömürlük pompa. Sen zaten tankere bağlayacaksın sorunsuz sağlam mal bundan al rahat edersin

Su kenarina traktorle yanasacagina gore tankerin on kismina bir santrifuj trubun koyarak traktor kuyruk mili ile cevirip suyu depoya kolay bi sekilde basabilirsin sana en fazla besyuze patlar bu sistem

bence arkadaş oncelıkle remorka koyacagın tankere bak plastık olacağı için taşımaya elverışlı olmaya bılır bende 4 tonluk vardı engebelı arazıde sallantıdan dolayı patladı çunku içinde dalga kıran yok bence bu işi ıyı duşunmen gerekır

işinize karışmak gibi olacak ama plastik arazide sıkıntı çıkarır. onun yerine saçtan yapılmış çıkma malzeme olsa daha sağlıklı olur. nasıl olsa sende römorka yüklemeye traktöründe aparatta var.
su motoru yerine bir motopomp senin işini görür. çünkü su almaya gittiğinde traktör sıcak olduğundan istop etmeyeceksin. hemde motopompu hem doldurmakta hemde boşaltmakta kullanabilirsin. buradakiler en azından öyle kullanıyorlar.