mibzer arızası

arkadaşlar hayılı günler benim mibzer ekim sıralarını çift çift ekiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz mibzerin markası öztekin teşekkürler

Ynt: mibzer arızası

Sıraların hepsimi aynı yoksa,mesela 1.nci sıra ile 2.nci sıramı karışıyor.Sıraların hepsi öyle ise hortumların delik dışarı akıtıyor olabilir.Eğer sıraların sadece birleştiği yerde sorun varsa,ekim hatası sıra arasını ayarlayamadığınızdan dolayı üst,üste ekim yapıyor olabilirsiniz.

mibzer 18 li 9 tane çift ekiyor önce öyle bir şey yoktu bu seneki buğdaylarım hepsi öyle oldu kalan ekim zamanı yaklaşıyor hortumlarda bir şey yok 8 seneden bu yana aynı ayarda kullandım

ramazan01 link=topic=85733.msg1023976#msg1023976 date=1443464191' Alıntı:
mibzer 18 li 9 tane çift ekiyor önce öyle bir şey yoktu bu seneki buğdaylarım hepsi öyle oldu kalan ekim zamanı yaklaşıyor hortumlarda bir şey yok 8 seneden bu yana aynı ayarda kullandım
Balta - saç ayak hangisi?
Ekim fotoğrafı var mı?

saç diskli resim yok şimdi mibzerin 18 sırası 9 tane çift oluyor çift sıraların arası bayağı bir açık oluyor önceleri nekimi çok güzeldi bu yılki ekimde amca oğlunun 40 dekar bayır tarlası vardı ekimi traktör mibzeri çekemeyince ters ektim acaba bundan olurmu

civata yerleri bollasmıstır.. 8 lik civataları söküp 10luk takarsan biraz duzelir.. mibzeri arkaya dogru yatır altına mutlaka emniyetini saglayacak sekilde destek koy ve sacları saga sola salla cok sallanıyorsa sallananan yerdeki civalaarın yuvalarını kontrol et. ya yuvayı geri daraltacaksın yada yuvaya göre civata bulacaksın.

volkanuzel link=topic=85733.msg1023989#msg1023989 date=1443467893' Alıntı:
Yani bir ara dar onun yanındaki ara genişmi oluyor ekerken bizimkide öyle ikiz ekim diyolar ona :)
aynen senin dediğin gibi oldu önlerdeki pimlerin boşluklarınıda yaptırdım yine aynı benimkide aynı demiştin sen ne yaptın yaptırdınmı neden oluyor bu ikiz ekim

ramazan01 link=topic=85733.msg1049066#msg1049066 date=1451032088' Alıntı:
aynen senin dediğin gibi oldu önlerdeki pimlerin boşluklarınıda yaptırdım yine aynı benimkide aynı demiştin sen ne yaptın yaptırdınmı neden oluyor bu ikiz ekim
yapacak bi şey yok mibzerle ilgili bir durum sanırım. benim gözlemlediğim şakalak, tarımöz mibzerler o şekilde oluyor, özdöken de ise her sıra arası eşit ekim yapıyor..

20151221_095908.jpg

Arkadaşlar Durum Aynen Şöyle Abi Şimdi Gördüm Yoorumunu Yılmaz Abi Fabrikasyon Demiş Ama Senin Mibzerinde Bu Senemi Meydana Geldii ? Ekinler Çifter Çifter Atıyor Araları Ayarlı Değil

benimki daha önce aralarının ayarı iyiydi geçen yıl kendi tarlalarımızı ve bir kaçtane dost akrabamızın yerlerini ektim bazılarıda vardı bu yılda pimlerinin boşluğunu yaptım yine aynı bu yılki ekinlerde aynı böyle çift çift disklerin arasını ölçüyom aynı gibi benim mibzer öztekin