İşbora traktör yardım

Ynt: İşbora traktör yardım

özgür1919 link=topic=85759.msg1040634#msg1040634 date=1448921142' Alıntı:
motor değişimi yaptığımız traktörleri incelemek isterseniz https://www.facebook.com/traktormodifiye adlı adresten inceleyebilirsiniz.
bizim bir arkadaşta düşünüyor işborasına 640 motoru attırmak kaça mal oluyor özel değilse buradan özelse pmden atabilir misiniz?

biz bunları ıspartada yapıyoruz ben elektronik mühendisiyim hobi amaçlı kendi traktörümüzle başladık bir arkadaşa da yardımcı olduk ama şunu söyleyebilirim türkiyenin neresinde kim hangi şekilde yapıyor bu işi az çok biliyoruz çok fazla uyduruk iş yapan insan var çoğu traktörler bir kaç seneye kullanılamaz hale gelir bu yüzden. bir işboraya 640 motoru takmanın maliyeti tamamen kullanacağın mazeme kalitesi ile alakalı ben kendi traktörümü elma bahçesinde turbo ilaçlama (minimum 55 hp ) 24 lü diskaro (min 60 hp ) 2100 lük rotavatör (min 60 hp ) forklift (min 60 hp ) ekipmanları ile kullanmak için değiştirdim neler yaptık motoru değiştirdik hidrolik direksiyon yaptık (danfoslu ) hidrolik sistemin belli parçalarını değiştirdik motorun bazı parçalarını değiştirdik (uzun süre kendimiz kullanacağımız için fren şanzuman difransiyel keçeler komple bakım yaptık boyadık kaportayı düzelttik elektirğini baştan yaptık . toplamda bize 9-10 bini buldu ama şu an traktör massey 260 gold, 60 c den çok daha iyi performans aldık yani muadili traktörler 30 bin tl den daha ucuz değil. merak edenler olursa benimle iletişime geçip detaylı bir şekilde anlatabilirim. ama sadece motoru değiştirmek çok daha ucuza mal olur.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci91

merhaba dostum tabiki tanıdım, beni de burada tanıttığın için teşekkür ederim. merak edenlere bilgimizi her zaman sunarız sıkıntı yok biz de bilmediklerimizi öğreniriz . şimdilerde hidrolik sistemi dışarı almayı planlıyoruz, biraz bu foruma baktım birkaç arkadaş buna benzer şeyler yapmış inceledim gayet yararlı oldu.

özgür1919 link=topic=85759.msg1040992#msg1040992 date=1449009933' Alıntı:
merhaba dostum tabiki tanıdım, beni de burada tanıttığın için teşekkür ederim. merak edenlere bilgimizi her zaman sunarız sıkıntı yok biz de bilmediklerimizi öğreniriz . şimdilerde hidrolik sistemi dışarı almayı planlıyoruz, biraz bu foruma baktım birkaç arkadaş buna benzer şeyler yapmış inceledim gayet yararlı oldu.
gelismeleri ve yeni uygulamalarini takip ediyorum ozgur usta ellerine saglik

Arkadaşlar benim işbora 4 veya 5 sene yatarda kaldı su an calıştırdım ve hidrolik saban kolları kalkmıyor hidrolik yağ filtresinide temizledim yine kalkmadı ababa başka nereden yapabilir sorun neresindedir yardımlarınız icin simdiden teşekkürler

Cevap: Ynt: İşbora traktör yardım

Bizim köyde eniştenin var 1984 modeldi sanırım. 2174 cc 4 silindirli motor var bunlarda. Ben de kullandım epey, hafif işler için bire birdir. Bunların büyük karter de dedikleri 4 ' lü egzos manifold çıkışlı olanları var, 2 ' li manifold çıkışlısından daha heybetli görünüyor. Enişte biraz hidrolikten yana sıkıntı yaşıyor maalesef. Hidrolik, pullukta filan kaçırıyor. Bunun dışında bir problem yaşamadı. Bu da mayıs ayında çektiğim nadas videoları:
https://www.youtube.com/watch?v=ASnH5ET7bPY
https://www.youtube.com/watch?v=oObz1KiBMg0
garibanı niye yoruyosunuz .pulluğa teker takın sorun çözülür.batma kaçma yapmaz.motoruda yormaz..

• Beğen
Tepkiler: isyankar1985

Bu sezon sürüm bitti. Tarla 6-7 yıldır ekilmediği için traktörü bayağı zorluyor. Eniştenin işi belli olmaz.Gelecek sezona belki traktörü değişir. Değişmezse teker takma işi çok mantıklı.

Ahırda kullanmak için isbora almayi düşünüyorum. Konuyu canlandırmak istedim. Acaba 6 m3 yem karma yi çevirir mi.
6 m3 dikey 82 tumo ile ceviriyorum sesi baya değişiyor isbora cevirir belki ama cok sikinti olur gucunden dolayi 50 hp uzeri olsa iyi olur
Sabahları sogukta calismasi icin isbora cok iyi bakimli olmasi gerek

• Beğen
Tepkiler: essess
6 m3 dikey 82 tumo ile ceviriyorum sesi baya değişiyor isbora cevirir belki ama cok sikinti olur gucunden dolayi 50 hp uzeri olsa iyi olur
Sabahları sogukta calismasi icin isbora cok iyi bakimli olmasi gerek

çift çeker olsun diye düşünüyordum ama artik 5000 lik tek çeker ford düşünüyorum. Kullanışlı bir çift çeker 40000 lira. O kadar para bağlanmaz yem karma için.

aed989da1474f0e407da912191ac0ba5.jpg

5000 lik olur uygun benim tumo 82 tek ceker 96 model 20 ila 25 bin arası bulunur

• Beğen
Tepkiler: essess

Merhaba ben yeni işbora süper aldım 1984 model ama hidroliği çalıştıramadım römork damperli ama hortumu takıp kullanamadım neden acaba ?
Damper hidrolik kumanda kolundan kalkıyo. Yani kolları sona kadar kaldırıyosun. Kumanda kolunu biraz daha geriye ittiğinde dampere güç veriyo