TKDK 15. CAGRİ DÖNEMİ İLANA CİKMİS

Merhaba

İpard kapsamında aspir için başvuru yapmayi düşünüyorum.
Hangi ekipmanları alabiliriz
Yeterlilikler nelerdir
Nazil bir yol izlemeliyiz
Danisman gerekli mi yoksa kendimiz halledebilir miyiz

Ynt: TKDK 15. CAGRİ DÖNEMİ İLANA CİKMİS

34 tane falan ekipman cesidi vardi. Su işte su sekilde kullanacam diye açıklama yaptıktan sonra nerdeyse her ekipmanı yazabilirsiniz. Bence mutlaka danışman bulun, kendiniz de yapabilirsiniz ama hem cok zahmetli olur hemde danismanin verdiği projenin çıkma ihtimali daha yuksek olur. Ayrica mutlaka ekipman fiyatlarini kontrol edin yoksa fiyat kesme ve iptali yapabiliyorlar fiyat şişirilmesi durumunda.

15 Çağrı döneminde tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği kapsama alanı dışında tutulmuş bu çağrıda süt üreten tarımsal işletmerlere yatırım yerel ürünlerininin geliştirilmesi
kırsal turızm ve kültür balıkçılığı adı altında destekleme kalermleri yer almaktadır alet ekipman alımları için bir sonraki çağrıyı beklemelisiniz

Ağır Abi link=topic=85843.msg1025870#msg1025870 date=1444418259' Alıntı:
15 Çağrı döneminde tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği kapsama alanı dışında tutulmuş bu çağrıda süt üreten tarımsal işletmerlere yatırım yerel ürünlerininin geliştirilmesi
kırsal turızm ve kültür balıkçılığı adı altında destekleme kalermleri yer almaktadır alet ekipman alımları için bir sonraki çağrıyı beklemelisiniz

Bir sonraki ne hangi ayda oluyor peki ?

poyraz2030 link=topic=85843.msg1025887#msg1025887 date=1444421679' Alıntı:
Önceki dönemlerde yani makina desteği olduğu zaman sıra bağımsız mısır silaj makinası işin şartlar neydi acaba?

Tıbbi aromadik bitki yetiştiriciliğinden alet ekipman kapsamında slaj maikinası olmaz ancak süt ve et üreten tarımsal işletmelere yatırım kapsamında başvuru yaparsanız ancak öyle alabilirsiniz

Ağır Abi link=topic=85843.msg1025893#msg1025893 date=1444422344' Alıntı:
Tıbbi aromadik bitki yetiştiriciliğinden alet ekipman kapsamında slaj maikinası olmaz ancak süt ve et üreten tarımsal işletmelere yatırım kapsamında başvuru yaparsanız ancak öyle alabilirsiniz

İşte bende onu demek istiyorum. Et veya süt üreten çiftlik olması lazım sanırım. kaç hayvanın olacak kaç dönüm tarlan vs onlar ne onu demek istedim.

Yan Köy destek kapsamında bizim köyün nüfusu fazla olduğu için kırsal alan listesinde yok

Bu düzenlemeyi yapan arkadaşlar kriterler masa basinda olmuyor bi cikip yerinde görmek lazim

Ayrıca et üreten işletmelere neden destek verilmiyor
Et fiyatları yüksek ayrıca ilerleyen yollarda talep artisina bagli daha da artabilir

Sut cifligi kurulursa mecbur hayvan doğrudan veya dolayli olarak avrupadan gelecek

Et kurulmazsa da kirmizi et yada canli hayvan ithalati devam edecek

İpard avrupaya bagimliligi artiriyor bence

BlackStorm link=topic=85843.msg1025991#msg1025991 date=1444492193' Alıntı:
Mandıra yapıcam balya ve gübre atmak için traktör lazım desek genemi olmuyor :D
Tkdk degil mandira en ufak tibbi aromatik bitki projesi yaptığında bile su amacla şunu yapacam dediginde kabul eder. Mesela biz traktör ve ekipman aldik. Traktör ve ekipmanlari koyacagimiz ve hasatini yaptigimiz urunu depolayacagimiz bir depo olarak garaj yaptiriyoruz. Hatta dersen ki ben buraya bir depo yaptırdım bu deponun korunmaya ihtiyacı var dersen oraya güvenlik kulubesi bile yapilabilecegini söyledi danismanlar.
Ama inşallah hayvancilik projelerine traktör tekrar çıkabilir gibi bir söylenti var. İnşallah cikar da herkesin isine yarar.