sebzeden kazanan var mı

Ynt: sebzeden kazanan var mı

biz bu yıl 135 dekar ıspanak ekiyoruz, bugday mısıra bi süre ara vericez.önümüzdeki yılda salçalıkla sofralık ekecez.sebzede çeşit olduktan sonra bürbirinim zararını örtüyo açıkcası hububatı sebze meyve yetiştiremeyen bölgelere bırakmak lazım diye düşünüyorum

Ali SARAÇ link=topic=85878.msg1026401#msg1026401 date=1444667506' Alıntı:
biz bu yıl 135 dekar ıspanak ekiyoruz, bugday mısıra bi süre ara vericez.önümüzdeki yılda salçalıkla sofralık ekecez.sebzede çeşit olduktan sonra bürbirinim zararını örtüyo açıkcası hububatı sebze meyve yetiştiremeyen bölgelere bırakmak lazım diye düşünüyorum

Teşekkür ederiz :D

Maşallah bereketli olsun, ıspanak ekim ve hadat işlemini makine ile mi yapıyorsunuz?

sebazios link=topic=85878.msg1026405#msg1026405 date=1444668590' Alıntı:
Teşekkür ederiz :D
şaka bi yana olması gereken böyle.
wallace22 link=topic=85878.msg1026408#msg1026408 date=1444669516' Alıntı:
Maşallah bereketli olsun, ıspanak ekim ve hadat işlemini makine ile mi yapıyorsunuz?
ekim bildiğimiz şanzumanlı mibzerle oluyor.hasat eğer sofralık olursa elle,sanayi konserveye gidecekse makinayla oluyor.sanayilik oldumu anca masrafı hedefim sofralık olmazsa sanayi oda olmazsa diskaro

şu sebze konusundada söylemek istediklerim var . dün site üyemiz kübilayın yanındaydım antalyada seralarını gezdim sağolsun domat ve elma doldurdu arabanın bagajına :)) . onlarında bizimde derdimiz açıkcası aynı çukurova.orda ekim dikim çok oldumu herhangi bir şekilde malları tüm iç piyasaya bastımı onlarla beraber bizde zarar ediyoruz.biz ıspanak stratejimizi tamamiyle aralık sonu ege hariç kar yağacak adana malı ıspanak istanbula ulaşamıycak üzeribe kurduk tuttu tuttu tutmadı frutti :))

Ali SARAÇ link=topic=85878.msg1026418#msg1026418 date=1444670855' Alıntı:
şu sebze konusundada söylemek istediklerim var . dün site üyemiz kübilayın yanındaydım antalyada seralarını gezdim sağolsun domat ve elma doldurdu arabanın bagajına :)) . onlarında bizimde derdimiz açıkcası aynı çukurova.orda ekim dikim çok oldumu herhangi bir şekilde malları tüm iç piyasaya bastımı onlarla beraber bizde zarar ediyoruz.biz ıspanak stratejimizi tamamiyle aralık sonu ege hariç kar yağacak adana malı ıspanak istanbula ulaşamıycak üzeribe kurduk tuttu tuttu tutmadı frutti :))

Domat ve elmalar afiyet şeker olsun abi :)
Dün işlerim dolayısıyla pek ilgilenemedim Ali abiyle ters zamana denk geldi bizi domates hasadında yakaladı :)

Dediği gibi sohbetimizin konusu yetiştiricilik ve ekim-dikim yöntemleriydi birazda geleceğe dair planlardan bahsettik açıkçası önümüzü hiç goremedigimizi bi daha anladım.
Farklı tarım kollarında is yapsakta sıkıntılar ortak.
Ve en büyük sıkıntımızın plansız yapılan ekim-dikim olduğuna diğer birçok konuda olduğu gibi hemfikir olduk.

güzel bir mantık aynen öyle yapmak lazım.

azam link=topic=85878.msg1026458#msg1026458 date=1444679018' Alıntı:
benim anladığım kadarıyla hiç kimse durumundan memnun değil ve hep arayış içinde

Kesinlikle örneğin biz örtüaltı üretimi yapıyoruz bölgede çok bilinen ve pazar sıkıntısı olmayan bir çeşit yaygın olmasına karşın yeni çeşitler ve domates dışında biseyler dikebilirmiyiz onun arayışı içindeyiz yipki diğer arkadaşlar gibi

kubilay07 link=topic=85878.msg1026470#msg1026470 date=1444679937' Alıntı:
Kesinlikle örneğin biz örtüaltı üretimi yapıyoruz bölgede çok bilinen ve pazar sıkıntısı olmayan bir çeşit yaygın olmasına karşın yeni çeşitler ve domates dışında biseyler dikebilirmiyiz onun arayışı içindeyiz yipki diğer arkadaşlar gibi
işlek bir yol kenarında salçalık kapya biber ektim iyi para kazandık allaha şükür yeni sezonda duyumlarıma göre herkes biberci olmuş herhalde iyi bir pazar sıkıntısı olacak

azam link=topic=85878.msg1026472#msg1026472 date=1444680129' Alıntı:
işlek bir yol kenarında salçalık kapya biber ektim iyi para kazandık allaha şükür yeni sezonda duyumlarıma göre herkes biberci olmuş herhalde iyi bir pazar sıkıntısı olacak

Kapya biber kış ekiminde de fazla bu yıl üç piyasa çeker bi şekilde ama ihracat gibi tat vermez

Ali SARAÇ link=topic=85878.msg1026418#msg1026418 date=1444670855' Alıntı:
Ali ıspanaga bukadar yüklenme
Bizimburda şuanda erken Ekim ıspanaklar nerdeyse 10 cm oldu
Yer gök ıspanak
Halada ekiliyor

Konu başlığı ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim
Salçalık biber
Turfanda patates
Bamya
Ve özelliklede patlıcan busene iyi para yaptı
Seneye ne olur Allah bilir orasını

İşçi sorunu olmayanlara
Yeşil soğan
Maydanoz
Yeşil ve kuru nane
Sarımsak
Bamya
Yetiştirmelerini öneririm deli para var bunlarda

Ben 30 yasindayim 30 yildir sirik domates ekeriz acik tarla bilen bilir tokat domatesini ne öldürdü ne ondurdu bu kadar yil ozamanlar nerde bi kac ilde yetisiyordu simdi heryerde var ama yapcak bisey yok