İŞTE YERLİ TELEFONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

Ynt: İŞTE YERLİ TELEFONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

vcc link=topic=85903.msg1026861#msg1026861 date=1444812242' Alıntı:
Haber patlamış ali bey :) sosyal medyadan ,ana haber sitelerine sıçramış yerli otomobilimizin,bantlanmış cadillac oluşu.
onun bi açıklaması yapılmış donör kasa olarak kullanıldığı için.yani cadillac olduğunu kabul etmişler kasa olarakta motor şanzuman yerli kasayı sonra yapacaklarmış sanırım

Ali SARAÇ link=topic=85903.msg1026862#msg1026862 date=1444812357' Alıntı:
onun bi açıklaması yapılmış donör kasa olarak kullanıldığı için.yani cadillac olduğunu kabul etmişler kasa olarakta motor şanzuman yerli kasayı sonra yapacaklarmış sanırım
Yiyelim ozaman :) Öğlen fazla yedim akşam üzeri yerim,iştahım yok şimdi :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85903.msg1026896#msg1026896 date=1444826383' Alıntı:
ömrün uzun olsun ali..
kırıldık gülmekten..
Amin cümlemizin,sabah kalktım bunu gördüm güne gülümseyerek başladım günüm hala güzel geçiyor.böyle yaratıcı mizahlı eleştirilere bayılıyorum.

Ali SARAÇ link=topic=85903.msg1026902#msg1026902 date=1444828606' Alıntı:
Amin cümlemizin,sabah kalktım bunu gördüm güne gülümseyerek başladım günüm hala güzel geçiyor.böyle yaratıcı mizahlı eleştirilere bayılıyorum.
işte siyaset böyle yapılır helal olsun..
binlerce eleştiri yazsaydın dünkü konuya bu kadar
kısa bir paylaşımla olduğu kadar anlatamaz..
aptal olmadığımızı ispat edemez..
yaptıklarına gülemezdik..
bu işler akıl işi ..
bak ne güzel kimse birbirini incitmeden..
gülerek herkez herşeyi anladı..
uyuyanlar uyandı..
ben yine diyorum.. inşallah en iyisini yaparız..
yapacazda... ama böyle birlik ve huzur lazım önce..

tekrar eline sağlık.

Ne olucak ki? Sıfırdan hemen yepyeni bi araç yapmalarını mı bekliyordunuz ? Adamlar zaten açıkladılar bu kasayı satın aldık dediler yani çalma söz konusu karoser satın alındı ki bence çokta iyi yaptılar. Bunun üstüne belli mekanik aksamların %60-%70 kısmını biz kendimiz oluşturursak ve elektrik tesisat tarafında da söz sahibi olursak evet milli arabamız diyebiliriz bence. Neymiş motor bizim değilmiş! Çok büyük devasa markalar bile kendi motorlarını üretmedikleri satın aldıkları oluyor. İlk etapta karmaşık aksama göre basit kısmı halletmek gerekir.

zikzaklar link=topic=85903.msg1026923#msg1026923 date=1444838848' Alıntı:
Ne olucak ki? Sıfırdan hemen yepyeni bi araç yapmalarını mı bekliyordunuz ? Adamlar zaten açıkladılar bu kasayı satın aldık dediler yani çalma söz konusu karoser satın alındı ki bence çokta iyi yaptılar. Bunun üstüne belli mekanik aksamların %60-%70 kısmını biz kendimiz oluşturursak ve elektrik tesisat tarafında da söz sahibi olursak evet milli arabamız diyebiliriz bence. Neymiş motor bizim değilmiş! Çok büyük devasa markalar bile kendi motorlarını üretmedikleri satın aldıkları oluyor. İlk etapta karmaşık aksama göre basit kısmı halletmek gerekir.
abi yalnız bu araba birebir aynı cadillac bls üzerinde en ufak bi oynama bişe yok ne zamandan beri yerli yerli dedik bari bu kasayı alacaktınız biraz içini falan farını değiştirseydiniz marka logosunu çıkarıp sarı siyah banta sarıp milletin önüne çıkarmaya utanmıyorlarda

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=85903.msg1026918#msg1026918 date=1444836584' Alıntı:
işte siyaset böyle yapılır helal olsun..
binlerce eleştiri yazsaydın dünkü konuya bu kadar
kısa bir paylaşımla olduğu kadar anlatamaz..
aptal olmadığımızı ispat edemez..
yaptıklarına gülemezdik..
bu işler akıl işi ..
bak ne güzel kimse birbirini incitmeden..
gülerek herkez herşeyi anladı..
uyuyanlar uyandı..
ben yine diyorum.. inşallah en iyisini yaparız..
yapacazda... ama böyle birlik ve huzur lazım önce..

tekrar eline sağlık.

ayıp oluyor Yusuf ama siyaset yaparak ilk satın almaya çalışıyorsun. fütfen sıraya gir ilk ben geldim. kaynak yapma yahu

.
Seri üretim arabaya elektirik bandı yapıştırınca prototip olduğunu iddia edenin üreteceği araba nasıl olur merak ediyorum doğrusu.

'... markalar bile motorunu vs başkasına ürettiriyor. Onlar milli oluyorsa bizimkisi neden olmasın. ....'

Adam patenti almış. Ürünü pazarlamış. Daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı fason ürettiriyor. Yada toplama yapıyor.
Sende Mercedes gibi marka ol Kangoo ya yıldızı tak Mercedes diye sat. Oda maharet.
Yani Mercedes olup Kangoo satmak ile Chery olup Mercedes benzetip araba pazarlama arasında fark var. Burada Chery nin yaptığına otlakcilik deniyor.

özkan23 link=topic=85903.msg1026927#msg1026927 date=1444841055' Alıntı:
abi yalnız bu araba birebir aynı cadillac bls üzerinde en ufak bi oynama bişe yok ne zamandan beri yerli yerli dedik bari bu kasayı alacaktınız biraz içini falan farını değiştirseydiniz marka logosunu çıkarıp sarı siyah banta sarıp milletin önüne çıkarmaya utanmıyorlarda

Bence ilk araç için hiçbir sıkıntı yok. Benim tek istediğim bazı büyük vergilerden muaf edip,az yakan bi motorla(100kmde 4-5,5 lt arası yakan dizel bi motor mesela) piyasaya ucuz ama güvenlik önlemleri büyük ölçüde tam bi şekilde sunması. İlk araçta 11 hava yastığı değil 8 tane olsun. İçini değiştirmek tamamen ön göğüsün yenilenmesi demek buda ilk araç için ekstra bi masraf demek şuan için gerek yok ama dediğiniz gibi ikinci jenerasyonda tasarım değişikliğine köklü bi şekilde gitmeleri gerekli. Aracın bazı yerlerini zaten değiştireceklerdir. Yaptıkları kamuflaj zaten bu yüzden. Misal farların şekli ve teknolojileri bence değişecektir. Hidrolik sistemleri,medya birimleri yenilenecektir.