ASLAN TRAKTOR

Fuari gezen bir arkadas gondermis Fantom serisi Uzel traktorleri Aslan adiyla yeniden mi uretmisler Onder uzelle bir bagi varmi Facebooktan yeniden traktor uretecegiz gibi yazilari cikiyordu kimdir motor ozellikleri hakkinda bilgisi olan varmi?

Ynt: ASLAN TRAKTOR

Anıl Tiraki link=topic=85916.msg1027164#msg1027164 date=1444909158' Alıntı:
Eski Tümosan yeni Landini trakya distribütörü Aslanlar Otomotiv üretecek.Phantom serisindeki özelliklerle çok farklı olacağını zannetmiyorum.
direksiyonun solunda tdler gibi mekanik shuttle var, bir de gosterge konsolu maksima gibi direksiyonla ayarlanabilir. Kalan yeri bildigimiz phantom, ancak ayni kaliteyi pek yansitmiyor

Debriyajına basabilmek için abartısız 2 kişi gerek. Henüz tamamlanmamış gerçi ama bir Uzel kullanıcısı olarak kaliteyle hiç uzaktan yakından alakası olmadığını söyleyebilirim daha çok emek gerek.

Bende bu traktörle ilgili, konu açmaya çalıştım forumda ancak başarılı olamadım(resimlerin boyutundan sebep olabilir). Lüleburgaz Fuarında gördüm, üretim hattını orada kuruyorlarmış şuan. Bana basit işçilikleri çok özensiz geldi, kablolar izole bantla falan sarılmış ,hidrolik hortumlar saçma sapan aparatlarla bağlanmıştı. Motor Perkins şanzıman Carraro imiş. Hayırlı olsun memleketimize...

Ya bu uzel nasıl batmıs anlamak mumkun değil. Phantom kullanıyorum yerli sayılır bildiğim kadarıyla ama motor desen motor, sistem desen sistem o yıllarda bu kadarmı güzel olur. Bir sürü kopyası var ama orjinali başka. Kaliteli tasarımı güzel .. Bu Aslanı bilmiyorum ama Sonradan çıkma dışardan gelen solisler bilmem neler bakıyorum yanında çöp resmen.