TRAKTOR TAVSİYE | 30-45 ARASI ÇİFTCEKER

Merhaba arkadaslar yakın zamanda bır konu acmıstım ama butcemı buyutmeye karar verdım bu konu uzerınde bu fıyat aralıgında olan traktorlere tavsiyeler verir misiniz. En az 65 beygir,yuksek olursa ıyı olur. Benim gozdelerım
1.NH TD85 2003-2007 ARASI
2.NH TD65 VS TD75 VS TD 95
3.MF 277G
4.JOHNDEERE 75-85LİK
5.TÜMOSAN 80-90;
6.MF 3085
7.ERKUNT 80
8.DEUTZ (nasıl traktordur)
9.VALTRA (nasıl traktor)

BEYLER KONFOR CEKİŞ YAKIT PERFORMANS TUTULMA OLARAK KARSILASTIRIRSANIZ SEVİNİRİM SİMDİDEN TESEKKURLER...

Ynt: TRAKTOR TAVSİYE | 30-45 ARASI ÇİFTCEKER

-Tümosan 90-80 diyorsanız bi arkadaşımda verdi 2006 yada 2007 model her fırsatta çekişinin ne kadar iii olduğunu söylerdi gavur gibi çekiyor diyorlardı en ufak tık demedi kaç yıl, 8105 aldılar traktörü büyütmek için.
-td65 var bir arkadaşımdada 4x12 inç pulluk kullanıyorlar yeni serisi tdlerden adı tdd idi sanırım onlardan yakıtından vs memnunlar.
-td95i nedense kimse beğenmiyor, yakıtının çok olduğunu söylüyorlar tamamen yakıta dayandırmışlar falan diyorlardı tam bilmiyorum kullanmadığım için ama duyduklarım böyle, zaten piyasasıda pek yok sanırım.
-277 gold 3 silindir düzde fazla yakmaz, isterseniz 276 goldda bakabilirsiniz. 277G 3 silindir, 276G 4 silindir. Bizim burada 276G 4X4 vardı makinenin namı bile vardı boyu kadar çamurdan çıktı diye :) sahibi 5410la takasa girdi galiba.
-erkuntları tam olarak bilmiyorum ama erkunt 70likti galiba küçük bi kaza yapmıştı traktör hemen 2ye bölünecek duruma gelmişti, arkadaşlar bizzat şahit oldular 1-2 sene önce.
-MF3085 90 hp sizi üzeceğini zannetmiyorum zaten traktörün namını duymayan kalmamıştır ama 30-45 arası temizini bulmak zor diye düşünüyorum.
-valtra a serisi (a85-a95) bayaa donanımlı traktör diye biliyorum ama sanırım a serisinden bikaç traktörün biraz torku düşük bikaç kişiden hp/çekiş oranının iyi olmadığını duymuştum.
-deutz hakkında bi fikrim yok kullanmadım ama 55liği yusuf abinin dilinden düşmüyordu bi ara sanki :)
-jdlerin sağlam traktör olduklarını çok duyuyoruz, ama biraz yakıyor diye millet şikayetçi sanırım.
-td85 ve td80lerinde çekişini bayaa övmüştü benim nhci arkadaşlar.
Bana kalırsa çok ağır işiniz yoksa 277 gold temizini bulabilirsiniz o fiyatlara :)

Ynt: TRAKTOR TAVSİYE | 30-45 ARASI ÇİFTCEKER

Sen td yi tumosani geç is icin alıyorsanız Ford 7610 lara bak 30 40 arası var parça desen heryerde bulunuyor yani 70 80 beygir alacağına alırsın 105 hp rahatça görürsün işini yakıt cok diyenlere aldırma yakıtı çok az bizde var tesviye kullanıyoruz 2 senedir hiçbir sıkıntısı yok tumosani gelirsen Ford 5000 e taktığında makinaya taktik 3. Gün çekici ile gitti tarladan Jd ler sağlam ama sinan5858 in dediği gibi yakıtı biraz fazla dier markalardan fazla bilgim yok ama sen 7610 u bi düşün derim