Ara kolunda bir sorun var Tehlikelimi?

Tarlada çift romork patates cekerken 5-6 ton yüklü romork tarla camurmuş çakılıp kaldı. Önden cıkmadığı için 2 romorku ayırabilmem için arkadan çekmem gerekti. Çeki halatı olmadıgından romorkun arkasına JD 5725in hidrolik arakolunu bagladım geriye doğru çektim romorku. İşimizi gördük ama arakolun başları hafif oynuyor boşluk yapmış gibi.
Şimdi ekipman taşıken bir sorun çıkarmı diye merak ediyorum?

Ynt: Ara kolunda bir sorun var Tehlikelimi?

BlackStorm link=topic=85967.msg1027938#msg1027938 date=1445275086' Alıntı:
Tarlada çift romork patates cekerken 5-6 ton yüklü romork tarla camurmuş çakılıp kaldı. Önden cıkmadığı için 2 romorku ayırabilmem için arkadan çekmem gerekti. Çeki halatı olmadıgından romorkun arkasına JD 5725in hidrolik arakolunu bagladım geriye doğru çektim romorku. İşimizi gördük ama arakolun başları hafif oynuyor boşluk yapmış gibi.

Ekipman takıp ayar yaptığında sorun oluyor. Örneğin orta kolda 1-2 cm boşluk pulluğun arkasında 15-20 cm oynama yapıyor. Sırf bu yüzden geçen hafta yeni bir tane daha aldım.

Ynt: Ara kolunda bir sorun var Tehlikelimi?

BlackStorm link=topic=85967.msg1027938#msg1027938 date=1445275086' Alıntı:
Bence bi sorun olmaz çünkü mesela pulluk kilo olarak hafif olsa da seklinden dolayi cok yuk biner ve arka taraflari birseye katildiginda orta kola cok yük biner ama eger boslugu çoksa yarin öbür gun disleri Sıyırıp dik bacakli bir makineyi (mesela çizel patlatan) arka lastiklere saplar. Bir ortakol parasina 2 lastikten olmayın derim.