Timosan almayın ben Yaktım kendimi

:mad: iki senelik motor üç kere şanziman dağıttı tarladan fazla
Tamirci gören bi motor. Kesinlikle timosan alıp ta yakmayın canınızı her tarlada çift çeker keçeşidi batlatiyor tamirci ye keçe degistirmek 50 lira onları biriktirsem yeni bi traktör
Alırdım sakin arkadaşlar Timosan almayın canıma tak etti artık yerli mali diye aldanmayın bırakın işi yapanlar para kazansın. Timosan fabrikasına götürdüm motoru buna bakın sorunu ne diye fabrika da kabul etmiyor hatasını yakmayi düşünüyorum artık canıma tak etti

Ynt: Timosan almayın ben Yaktım kendimi

Son yıllarda Tümosan baya piyasa yapmıştı,aynı sorundan bizim köyde de var eğer Tümosan kendine çeki düzen vermezse yazık eder kendine geçmiş olsun.

Hasan erkan link=topic=85978.msg1028050#msg1028050 date=1445342853' Alıntı:
Tamirci gören bi motor. Kesinlikle timosan alıp ta yakmayın canınızı her tarlada çift çeker keçeşidi batlatiyor tamirci ye keçe degistirmek 50 lira onları biriktirsem yeni bi traktör
Alırdım sakin arkadaşlar Timosan almayın canıma tak etti artık yerli mali diye aldanmayın bırakın işi yapanlar para kazansın. Timosan fabrikasına götürdüm motoru buna bakın sorunu ne diye fabrika da kabul etmiyor hatasını yakmayi düşünüyorum artık canıma tak etti

Yeni modellerini bilmiyorum ama bizim orda 6000-7000 saati deviren hala arıza vermeyen tümosanlar var gayet

Bence yapilacak tek şey var . Ki daha önce de yapıldı. Malum konyadasiniz traktorun camina sorununuzu ve sizinle ilgilenilmedigini yazip tumosan fabrikasınin onundeki yaziya yada göbeğin ortasına hic olmazsa kocaklar bayisinin karsisindaki kaldirima koyun mutlaka ilgilenirler.

tümosan serviste zayıf mesela bizim erkuntta arıza yapıyo ama adamlar malının arkasında bizim haşmet 2haftadır servise gidip geliyo :) düğmeli buçuk devreye girmiyor servisi aradık gelip çekiciyle evin önünden alıp gittiler, daha sonra tamir olup tekrar evin önüne getirdiler baktık çalışıyo ama hidrolik yağı ısınınca yine aynı arızayı verdi daha sonra servis benim hatam olabilir sekmanı tam oturtmaış olabilirim dedi yine çekici geldi yine götürdüler bu kez içerideki mekanizmayı tamir değil sıfır takmışlar toplamışlar test ederken bu seferde başka bi arıza çıkmış fabrka bu kezde servisten fabrikaya çekilip komple şanzumanı sıfır takalım demiş şimdi fabrikada traktör, Bizimde işler yoğun olduğu için fabrikadan traktör istedik ellerinde 55lik meyveci 4x4 varmıştı onu verdiler, Yarında bitane 105lik verecekler yeni gelmiş testten, motor çıkana kadar 3 tane motorumuz oldu :D Bu süre zarfında traktörün başına hiç gitmedik inşallah iyi bişey yaparlarda yoksa babam çok sinirleniyo motoru yakacak diye korkuyorum :D garanti bitmesine 1 ay kaldı daha 5kuruş vermedik arızalar için

Hasan erkan link=topic=85978.msg1028050#msg1028050 date=1445342853' Alıntı:
sat kardeşim kaç para eder şu an ....