MC 115 CORMİCK

Ynt: MC 115 CORMİCK

Yakıtı çekişine göre güzel traktor siyah gövde bunlar 128 hp commonrailli kırmızi gövde olanlar 115 düz pompalı yani bu bana göre daha iyi parça sıkıntısı bizim burda yok zaten bu 115 liklerde pek bi sıkıntı çıkmıyor aldıgın taktirde parça konusunda yardımcı olurum abi.Fiyatı özelligine göre ucuz ama poyasasına göre 85 bin makul bu traktore.Kabini yayla gibi 3 kademe tork elekteo hid. Powershuttle ws ws alınabilevek bu fiyata tek traktor.

wallace22 link=topic=85983.msg1028190#msg1028190 date=1445418119' Alıntı:
MC serisi ile CX serisi arasında commanrail dışında önemli bir fark var mı,

yani CX 105 ile MC115 kirmizi govdeli arasında sadece bg farkı mi var?
Malzeme farkı var 115 lik daha agır işler için uygun heybetli yani 105 lik ona nazarn biraz daha kibar traktor ama 105 lerin daha sorunlu oldugu bi gerçek.İlk torkları saymasak 105 2 115 3 tork yani 105 3 tane kademe var 115 de 4 iç dizayn farkıda var ama kırmızı gövde 115 ile 105 içerik olarak aynı diyebiliriz siyah gövde commonrailli ise daha yüksek bgleri kaldırabilecek donanım var hidroligi boyutu 140-150 bg traktorün ekipmanlarını rahat sallar

Osman abi Mc nin cx serisi çok güçlü yakıtı az traktörler yanlız parçası sıkıntı sizin bölgede parçası ve servisi yoksa sıkıntı geçen bizim ilçede biriyle konuştum onunda 115 i var piyasaya çalışıyormuş traktör 7000 bin saatte falan dedi baya memnun traktörden değiştirirsem yine bundan alırım falan dedi ama 105 leri sıkıntılıymış.

Köyümüzdü 2 tane vardı 1 satıldı hidrolik sıkıntısı yaşadı.diğeri hala kullanıyor. CX mc serileri ingiliz olarak geçiyor ve benim bildiğim 118 hp.ayrıca tm 120 ile aynı tarlada denendi 115 lik mc cor mik tm 120 ile arkasından ayrılmıyor. Yakıtı az.

Bizim köyde yeni modellerinden var. Ön süspansiyonlu falan 128 ' lik. Kuvvetli traktör. Ama bu MC 115 ' ler 115 veya 118 Hp olması lâzım benimde bildiğim. Çünkü bunların birde MC 130 ' ları vardı. Mccormick fazla piyasası olmayan bir traktör. Amcaoğlu ' nun arkadaşında bu MC 115 ' ten vardı. Eski tip. Bahsettiklerine göre ikinci elde çok düşük para çekiyorlarmış. Pekte alıcısı yokmuş. Hatta emektar olarak traktör kalacak gibiydi. Ama sanırsam satıp yerine TR6.140 mı ne aldılar. Bildiğim kadarıyla McCormick ' lerin hidrolik aksamı biraz sorunlu oluyor. Motor parçası bulunur. Ama hidrolik kısmı nasıldır iyi bir araştırma yapmalı. Yaygın olduğu bölgelerde Ankara, İzmir ve Tekirdağ civarları. Ankara hariç diğer bölgelerde de Karataş ' ın yaygın satış ağıyla ilk zamanlarda çok satmıştı. İstanbul ' da da Çatalca bölgesinde bir ara modaydılar.

yorum larınız için çok teşekkür ederim ....hepsini okudum ancak fırstım oldu cvp yazmaya.....bir karara varacam ama ankara sameyi almıyor..85 gibi de mc bırakacak steyr 73 var onuda pek alma taraftarı değil...bende temiz ve fiyatına göre beygir güxcü yüksek buldum saatide normal 3000 lerde değerlindermek istedim fakat kısmet nasipse olur ...bişey daha bu mc 115 sahibini bulamaz mıyız acaba konuşsak tanıyan varmı motoru merak eettim...

KOPARANLI AHMET link=topic=85983.msg1029167#msg1029167 date=1445712583' Alıntı:
Abi gölbası servisi amcam Traktörün oldugu galeride tanıdık sayılır.Fiyatı normal niyetlenirsen bakarız.
ahmet özelden msj attım sana bi ararmısn beni niyetim war ama peşin para istiyor benim motorlarıda almıyor same ve steyr i...kısmetse hafta içi gelecem oraya ...ama en önemlisi motor kimden gelmiş arıza durumu ne .....