Traktörle en çok hangi işi yapmayı seviyorsunuz

Sezonda bitmişken şöyle güzel bi konu açayım dedim, maksat çiftçilerimiz kaynaşsın :)
Ben en çok pullukla tarla sürmeyi seviyorum nedense, çüt sürerken sebebini bilmediğim bir mutluluk geliyor bir anda bana...
Siz traktörle en çok hangi işi yapmayı seviyorsunuz???

Ynt: Traktörle en çok hangi işi yapmayı seviyorsunuz

Sinan5858 link=topic=85988.msg1028239#msg1028239 date=1445437286' Alıntı:
Sezonda bitmişken şöyle güzel bi konu açayım dedim, maksat çiftçilerimiz kaynaşsın :)
Ben en çok pullukla tarla sürmeyi seviyorum nedense, çüt sürerken sebebini bilmediğim bir mutluluk geliyor bir anda bana...

Her işi severim. Yeter ki iş olsun :D Ama illa dersen 1 tane olucak diye. Silaj yapmak :D

Ben de hapsini seviyorum. Ama en az sevdiğim iş çift sürmek o da genelde bizim pulluklar biraz ağır geldiği için. Ama tohum ekimi aysan beya kazayağı çekimi güzel oluyor. Yeter ki imkan olsun hepsini yapmak güzel.

Her işi severim ama traktöre göre ayırırsam,
5445 le ilk defa bu sene diskaro çektim,çok hoşuma gitti :D
265 le çayır biçme,
5000 le kes yaparken römork taşıma,
768 tırmık :) kuyruk mili çok kullanışlı :)

sezonmu bitti :D bizim daha yeni başlıyor 200 dönüm sürülcek 500 dönüm ekilcek ver var daha bizde ekim sezonu 10 kasımda başlıyor bizde şimdiden başladık yavaş yavaş :)
genelde her işi severim ama buğday ekimi çift sürmek daha zevkli birde nakliye bu 3ü en sevdiklerim :)

Çift sürmek ve diskaro çekmeyi çok seviyorum. Toprağın döndüğünü gördükçe içimde bir heyecan oluyor. :D Yük taşımak da iyi ama toprak işlemek kadar değil.

Bir de şunu eklemek istiyorum. İş değil ama en çok sevdiğim şey, kışın çok kar yağdıktan sonra güneşli güzel günlerde traktörle karlı yollarda gezmek.

Tekerler ise tertemiz olur...:)

Sinan5858 link=topic=85988.msg1028239#msg1028239 date=1445437286' Alıntı:
pamuk arası çapa çekmek