Zetor - Burası bi pancar tarlası

Ynt: Zetor - Burası bi pancar tarlası

UÖZKAN.77 link=topic=85994.msg1028411#msg1028411 date=1445487633' Alıntı:
Tasida takozu da milim milim gomdu:) simdi bi akıl bulacaz bakalım.. kova konysunda haklısın ama bu yetti.. surekli pancar isi olsa lazım..
abi bendeki kiriko pistonlu 13 ton gübre yükledim tarlaya mart ayında gittim.römorku pırtırıp gübre makinasını taktım,aynen seninki gibi battı.daha sonra pistonu taktım yükselttim.bundan böyle altına nemli yerde geniş beton parçası koyuyorum yata kalın tahta.

Oguz.. hortum sok tak yag vs olmasin dedik.. krikonun altina bi pratik akil bulmak lazim..

Mecbur kaldimi bazen motorun arka tekerlerin gelecegi yeri kepceyle alcaltiyoz.. bazen kepceyi yere dayayip motorun cekiyi yere yaklastiriyoz.. maymun gibi kiliktan kiliga giriyoz takiyoz..:) ama normal insan gibi sokup takmayi ozledik..

Celal krikoya teker mi.. kirar batirir onu.. bi de emniyetsiz olur romorku biraktigimiz yerde bulamayiz:)

UÖZKAN.77 link=topic=85994.msg1028653#msg1028653 date=1445574660' Alıntı:
Oguz.. hortum sok tak yag vs olmasin dedik.. krikonun altina bi pratik akil bulmak lazim..

Mecbur kaldimi bazen motorun arka tekerlerin gelecegi yeri kepceyle alcaltiyoz.. bazen kepceyi yere dayayip motorun cekiyi yere yaklastiriyoz.. maymun gibi kiliktan kiliga giriyoz takiyoz..:) ama normal insan gibi sokup takmayi ozledik..

Celal krikoya teker mi.. kirar batirir onu.. bi de emniyetsiz olur romorku biraktigimiz yerde bulamayiz:)
zaten piston işi kirikodan pratik değil.

Abi cesitli projeler var kafamda ana EN pratik en kestirme bise bulmam lazim.. ayagin tabani tekere sorun cikarmazsa iyice genisletiyim diyom bakalim..

Oguz bu tir krikosu cok yavas ama cok guclu.. gomulmeyi cozdumu olay biter.. ne bakimi var ne akari ne kokari..

71a75b1aa2d23bd96e0a1921e639e90f.jpg

Umut abi bi el at ya :D

Benim normal hafriyat kovasini yerden siyirttimi cok toprak aliyo.. ustende yer seviyesindeki pancarlari ortadan kesip aliyo.. ayrica pancar icin ufak..

Soyle ozel 1,5-2 metrekupluk ve pancarlari dogramayan bi kova takip geliyom.. kamyonlar dizilsin.. cift ilave tira kadar yolu var denedim uzaniyo:)

Bu arada romirka 13 ton attik.. kamyon kac aliyo Volkan?

UÖZKAN.77 link=topic=85994.msg1028774#msg1028774 date=1445617807' Alıntı:
Benim normal hafriyat kovasini yerden siyirttimi cok toprak aliyo.. ustende yer seviyesindeki pancarlari ortadan kesip aliyo.. ayrica pancar icin ufak..

Soyle ozel 1,5-2 metrekupluk ve pancarlari dogramayan bi kova takip geliyom.. kamyonlar dizilsin.. cift ilave tira kadar yolu var denedim uzaniyo:)

Bu arada romirka 13 ton attik.. kamyon kac aliyo Volkan?
Abi pancar yüklerken sadece kepçenin tırnakları topraga girecek şekilde ayarlarsan ne toprak alır nede pancar kırar pancara zarar vermeden yükleyebilirsin.

Ne kadar dikkat ettiysem ya biraz toprak yukledim.. ya en alttaki pancarlari bicak gibi kesti.. bi kismi ziyan oldu.. gerci tarla sahibi cok memnun.. normalde 2 gunde biten isi c3-5 saatte bitirdik:)

En ideali pancar kovasi ama her ise ozel ekipman icin buyuk capli is lazim..