Çeltikte TITAN kullanımı

Arkadaşlar çeltikte ekim öncesi TITAN ilacını kullananlar sonuçları paylaşabilir mi ?

Ben başlıyayım : Neredeyse ekimden sonra 2 ay boyunca hiç ot çıkartmadı. Bende bazı yerlerde çok sorun olan kızotları tarladan adeta kayboldular.
Fakat bizim buralarda son zamanlarda görülmeye başlayan bir darı var. Çeltiğe çok benzediği için baştan ayırdetmek çok zor. İsmini bilmiyorum. Onun çıkışına engel olmuyor.
Verime etkisi olup olmadığını henüz ölçemedim.

Ynt: Çeltikte TITAN kullanımı

misir otu ilaci kullanylar genelde.o dediin ölmeyen dariyi bir kariş olsa bile öldürüyor. fakat celtikte bu ilacla birlikte hemen yavaslamaya baslyor.arazide beyaz örtü olusmaya baslaynca yani otlar ölmeye baslaynca gubreyle celtigi canlandrmak gerekiyor...

mumtu00 link=topic=86005.msg1028499#msg1028499 date=1445518447' Alıntı:
misir otu ilaci kullanylar genelde.o dediin ölmeyen dariyi bir kariş olsa bile öldürüyor. fakat celtikte bu ilacla birlikte hemen yavaslamaya baslyor.arazide beyaz örtü olusmaya baslaynca yani otlar ölmeye baslaynca gubreyle celtigi canlandrmak gerekiyor...
Yanlış bilgi laudis yani sizin deyiminizle mısır ilacı o otu öldürmüyor sadece onu öldüren nomine ve muadilleri korminee kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim sert ilaçtır. Fakat o darıyı barındırmaz eğer o darıyı öldüremezseniz o çeltigi barındırmaz sonrasında birşey beklemeyin. Laudisi lütfen cameo ekiyorsaniz 100gr geçmeyin. Titan kullanmadim çok merak ediyorum dekar maliyeti nedir bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

1 lt si 140 tı sanırım ziraat odasında. 7 dekarlık yani dekara 150 ml. Yanında Dinox diye bir ilac daha almalısın o da aynı firmanın ( entosav) . Dinox bildiğin karanfil ilacının etki şekli farklı olan fakat etken maddesi aynı olan hali. Bunda karanfil deki gibi tohumların patlamış/çimlemmiş olması gerekmiyor etki mekanizması sebebiyle. O da 40 TL idi. O da 7 dekarlık yani dekara 150 ml.

Önemli : Herşey bitecek su salmadan 4- 7 gün önce bunları karıştırıp atacaksın. Toprak hafif kumsal ise 100gr / dekar iyi olur. Ağır topraklar için 150 gr/dek olucak.
Aslında ürün FMC nin Command isimli ürünün aynısı. Adamların sitesinde bilgiler mevcut.
Bide şu var . İlk suyu tamamen boşaltıp tekrar tazelersen çok iyi olur. Ben hatta 2 kez suyu tazeledim. Ve ASLA yaş haldeki toprağa atmıyorsun. Yoksa çeltiğin canına okur. Bunu da hiçbiryerde anlatmamışlar. Tecrübe :)