YENİ VALTRA N SERİSİ (Sağlam makine geldi..)

Ynt: YENİ VALTRA N SERİSİ (Sağlam makine geldi..)

Onrkrds link=topic=86103.msg1029868#msg1029868 date=1445888859' Alıntı:
Abi bizimde işimiz trakörlerle. Biz 70-56 yi sattıktan sonra kamyonla almaya geldiler yüklediler kamyona, kamyon giderken ben ağladım traktörün arkasından.

Ama fiat her zaman en iyisi en üstünü demem. Gerçekler ortada fiat dayanıklı traktördü ama çabuk bayılıyordu. Zora geldiğinde hemen çapraz asılmaya başlıyordu. Konforsuzdu. Ama ben fiat çok konforlu falan demedim. Herkes traktörünü sever ama bence tarafsız olunmalı. Böylece en kaliteli mal ortaya cıkar herkes faydalanır
o şekil olursa heyecanın zayıflıyor o zamanda tembellik başlıyor.

azam link=topic=86103.msg1029871#msg1029871 date=1445889254' Alıntı:
o şekil olursa heyecanın zayıflıyor o zamanda tembellik başlıyor.

Şimdi kime göre neye göre heyecan azalır tembellik başlar ?

Herkes traktörünü sever abi. Sevmeyende imkanı varsa değiştirir. Herkes kendi malını över ama bence kötü yanlarıda söylenmeli.
Şimdi ben fiatın kötü yanları olduğu için heyecanım azalmıyordu gayette seviyordum işleri. Çünkü meraklıydım. Ama dediğim gibi ben seviyordum. Tembellik çok farklı bir durum bence. Tembel insan komple çiftçiliği sevmez. Merakı olan insan ise her şartta işini yapar. Şimdi bana dedemin leylantı verseler yine çalışırdım.

Onrkrds link=topic=86103.msg1029880#msg1029880 date=1445889811' Alıntı:
Şimdi kime göre neye göre heyecan azalır tembellik başlar ?

Herkes traktörünü sever abi. Sevmeyende imkanı varsa değiştirir. Herkes kendi malını över ama bence kötü yanlarıda söylenmeli.
Şimdi ben fiatın kötü yanları olduğu için heyecanım azalmıyordu gayette seviyordum işleri. Çünkü meraklıydım. Ama dediğim gibi ben seviyordum. Tembellik çok farklı bir durum bence. Tembel insan komple çiftçiliği sevmez. Merakı olan insan ise her şartta işini yapar. Şimdi bana dedemin leylantı verseler yine çalışırdım.
herşeyi olduğu gibi kabüllenmek insanda uyuşukluk yapar.baazı şeyler için çabalamak gerek.herkes gündemdeki traktörü alsa tekelleşir.fiyat artar,kalite düşer,satıcı ukalaşır,baazı firmalar batar ve gelişim olmaz herkese meydan vermek lazım.

edirne22 link=topic=86103.msg1029653#msg1029653 date=1445846940' Alıntı:
bence dünyada (kalite ve bilinirlik açısından)
1. sınıf : Claas / Fendt
2. sınıf : John Deere / Massey Ferguson / New Holland / JCB / Deutz Fahr
3. sınıf : Case IH / Valtra /
4. sınıf : McCormic / Steyr / Zetor / Same
5. sınıf : Kubota / Landini
6. sınıf : diğerleri
cnh markası altında tüm ürünlerin kaliteri aynı sayılır case-nh-steyr bunlar aynı banttan iniyor

tasarım olarak gerçekten üstün bir makına olmuş tarla denemelrı vardı perfonmasını
yakından gören deneyen arkadaşlar oldu mu
VALTRA T4 Türkiye Tarla Denemeleri 2

Dünyanın En İyi Traktörü Seçilen VALTRA T4 Türkiye’de…

21 Ekim Çarşamba Söke/AYDIN
25 Ekim Pazar Çumra/KONYA
28 Ekim Çarşamba Sarıçam/ADANA