MASSEY-FERGUSON 265 lerin ARTILARI ve EKSİLERİ nelerdir...

Ynt: MASSEY-FERGUSON 265 lerin ARTILARI ve EKSİLERİ nelerdir...

birde şu 8073 steyr a binipte 265 s e laf atanlar yokmu daha çok çekiyo bilmem ne hiç binip kullanmasak tamam ben daha motorun kaportasını sökmedim hararet için ama yan kaporta sacı takılı 8073 de görmedim soruyorum bazen steyrcılara la bunun orjinaldenmi yok bu kaporta saçları diye hayır diyolar zorladınmı hararet çıkıyor diyorlar o yüzden sökülüyormuş motor hava alsın soğusun diye bende soruyorum ___hiç hava alsın soğusun diye 265 s in kaporta saçını söken varmı___

bendede var 93 model 265 daha hiç sökmedim vede hararet yaptığını hiç görmedim biraz yakar biraz hidrolikler kötü fakat ben steyrde kullandım steyr benim hoşuma gitmedi belki az yakıyo belki hidrolikleri daha iii ama steyrin yaptığı işin ben günde 1.5 katını yapıyorum ve daha iii yapıyorum 265 pati çeker ama kullanmasını bilmeyen biri varsa üstünde pati çeker ben yerleri sürerken steyrle beraber sürdük steyr kadar pati çekiyo daha fazla deil hemde pullukları gömerek sürüyorum steyr batıramıyo o kadar ve steyrde 3 lü 14inc 265 te 3lü 16 inc var

kardeşler varsa kendine güvenen gelsin bu yaz keşana kapışalım bende 8073 var kabinli gelsin 265 275 ben hazırım istediğin aletlede kapışırım var mısınız bak ben sana bir sey soleyim kulaktan dolma bilgilerle iş yapma sen en azından edirnenin yaz sıcağını bilirsin bacdat 2li 24 no ile ben tarla sürüom yan kapakları açmamızın sebebi motoru rahatlatmak neden ben motorumu zorlayayım ben burada göremiyorumyazın 265 leri süremiolar senn motorun kendine güzl olabilir ama şunu artık kabullenn steyr masseyi her şartta geçer bnm motrumla ben 13 ton buğday taşıyorum banamısın demiyor ama 265 leride görüyoz biraz gidio bayıra geldimi kesiliorsenn fergusonun az pati yapmasının sebebi balon lastik oluşundandır balon pati yapamaz bayılır ince yapar götürür

steyr nazik traktördür öyle her önüne gelen kullanamaz motoru dağıtır motorun dilinden alnayacan bazıları yok conta yakarmış onu yapar bunu yapar ben motoruma kendim gibi bakarım ama 70-56 ları 265 leri 275 leride sollarım

kardeşim sen gel ya bizim oraya gönen balıkesir görelim çok söyleyen çıktı ama sonuç hep nedense steyr üstten üstten gidiyo ben sonuna kadar batırıyom steyr batırdımı olduğu yerde kalıyo bunu açıkla bana neen kalıyo bizim buralarıda çeltik yeri badanaj pedalına basmadan sürüyorum üstelik

bacdat_88 link=topic=9605.msg169306#msg169306 date=1238411127' Alıntı:
kardeşim sen gel ya bizim oraya gönen balıkesir görelim çok söyleyen çıktı ama sonuç hep nedense steyr üstten üstten gidiyo ben sonuna kadar batırıyom steyr batırdımı olduğu yerde kalıyo bunu açıkla bana neen kalıyo bizim buralarıda çeltik yeri badanaj pedalına basmadan sürüyorum üstelik
doganbey haklı bırader motorun dılınden anlıyacaksın Bende erkunt ve NH var ama steyrlarda gusel motor bır sure kulanınca steyrı anlarsın dılınden sonrada batırırsın 70ler kadar

arkadasım bolu ovasında yağmur yağmadan toprağa giremezsin sanırsınki beton biz senin o yere göğe sıgdıramadığın steyr 8073 ü de kullandık balya yapardık sak çıkardı hararet o gölgede dinlenirken 265 s le devam ederdik 3lü 12 inch pullukta kafası gökyüzünü seyrederdi steyr ın ya duman adam boğulacak bi dahada binmedim üzerine ama erkunt başka ona laf yok

arkadaşlar ikisinide kullandm ikisininde eksileri ve artıları var ama kimse bana steyri övmesin steyrin en büyük eksisi balon teker olmaması massey balon tekerlekle styer karşılastırmayın arasında tarla işlerinde çok fark oluyo

arkadaşım özellikle senn bu laflarına karşılık fotoğraf makinam tamirden gelsin her iki motoruda foto çekecem vede video çekecem o zaman ben sana sorarım sen kabullenmişssin ben ne desem boş ama burada cümle aleme gösterecem ha bide steyrın videoları var sen gir gör 9 lu çekerken senn 265 kaldırıomu bakalım o 9 luları çoğu kimse steyrı az motor zanediyor ama herkes sonra yanılıo

beyler steyr le mf yi mukayese edersek ,steyr kullanım yönün den mfden daha kullanışlıdır her ekipmana uygundur ,fazla patinaj çekmez hidrolikleri sağlamdır ve istediğin ayarda durur,vitesler keza öyle .Ama sıcağa fazla tahammülü yok ,ayna mahruti dişliyi kırar ,sağlamlık yönünden biraz mfye göre zayıf ..tşkr.

bende 6 yıllık 265 s kullanıcısıyım yakıtı fazla olabılır ama gırdıgı ıstede yapmam demıyo ben turanın cengizini takıyorum 3 lü suan 13 ayarda yerıne gore 14ede cıkarıyorum banamısın demıyo aynı pullugu 60 66 da takıyo benım 265 ondan daha cok ıs kacırıyo rampa inisi konusuna gelelim motor komforosor yapmadıgı icin hızlanıyo ama olsun frenlerın saglamsa korkma gözün yemiyosa vites kücültürsün olur biter.sattıgın zamanda pek bir deger kaybetmeyen motor ya uzun lafın kısası elındekı motor ısınını goruyorsa ondan ıyısı yoktur kalkıp baskasının motoru yapmıyo senın ısını.....yah..

doganbey1 link=topic=9605.msg169083#msg169083 date=1238318320' Alıntı:
kardeşler varsa kendine güvenen gelsin bu yaz keşana kapışalım bende 8073 var kabinli gelsin 265 275 ben hazırım istediğin aletlede kapışırım var mısınız bak ben sana bir sey soleyim kulaktan dolma bilgilerle iş yapma sen en azından edirnenin yaz sıcağını bilirsin bacdat 2li 24 no ile ben tarla sürüom yan kapakları açmamızın sebebi motoru rahatlatmak neden ben motorumu zorlayayım ben burada göremiyorumyazın 265 leri süremiolar senn motorun kendine güzl olabilir ama şunu artık kabullenn steyr masseyi her şartta geçer bnm motrumla ben 13 ton buğday taşıyorum banamısın demiyor ama 265 leride görüyoz biraz gidio bayıra geldimi kesiliorsenn fergusonun az pati yapmasının sebebi balon lastik oluşundandır balon pati yapamaz bayılır ince yapar götürür
arkadaşım bende edirnede oturuyorum.buraların yaz sıcaklığını bilirim..steyrlar sürerken massey süremio ha_?? sen dalgamı geçion.. tmm steyr zaten güç olarak 265 ten güçlü 5 beygir ama sıcakta tarlada massey sürürken steyr hararet yapar..

bitirim bak gözüm sen edirnenin sıcağını bilion ben o sıcaklarda 2li 24 no ile öğlen tarla sürdüm hararet göstergesinde tık yok ama ben STEYR kullanmayı biliom.ben şu ana kadar mmotorumla öyle işler yaptım kşi bnm kadar motoru zorlayan yoktur ve ne sak çıkardı ne dişli kırdı ama kullanmayı biliom gidipte 90 95 bg motorun iş yapacağı yerlerde artislik yapıp başıma iş çıkarmıyom valla gönendeki arkadaş da çeltik ekiyor herhalde eğer biliyorsa türkiyede en çok çeltik ekilen yerlerin başında edirne gelir çifçeker motorlar çıkmadan önce çeltikçiler steyr kullanırlardı makaslı steyr ondan sonra bu 8073 ler çıktı daha sonra da 4x4 lere döndüler valla yazın da bizim buranın toprağını sürerken herkes tarlaya şimdi gidilmez yağmöurdan sonra gir dediler ama ben girdim çatır çatır da sürdüm tartışmayı uzatmaya gerek yok en son diyeceğimde eğer STEYR kullanacaksan çok yıllar STEYR kullanan birine soracan nasıl kullanılacağını öğrenecen ondan sonra kullanacan öyle önüne gelene verdin mi sen dikkqat etmedinmi daha ilk seferde motoru dağıtırsın

doğan bey nikli kardeşim sen yerden ğöğe kadar haklısın kendince seni kıracak bi kelime ettiysem affola herşeyden önce özür dilerim ayrıca bana hiçbirşey ispatlamak zorunda değilsin bazı değerler vardır insanın kafasına oturur ama insan ölsede vazgeçmez bizim için 265s bi ekol ama çok iyi ama çok kötü ama steyrdan iyi ama daha kötü biz zamanında denedik bize en uygun 265 s geldi biz bu traktörü 1993 yılının agustos ayında aldık ve köydeki en büyük traktör o idi şimdi en kötüsü oldu ayrı mevzu ama yıllar boyu eşşek gibi çalıştı tık çıkarmadı defalarca satmak istedik ama kıyıp satamadık babam ben mezara o pazara dedi artık bizim ailenin bir parçası o belki aynı durum senin içinde geçerlidir hani diyorsun ya yıllarca kullanan adam daha iyi anlar sana soyle anlatayım benim ilk arabam 1986 model e 30 kasa 316 i bmw ydi ona o kadar alıştımki benimsedimki artık bmw den başka bir arabaya binemez oldum şimdiki arabam yine bmw ve bundan sonrada böyle olacak ford connect var caddy var fusion var focus var ama hiç biri onun yerini tutamaz bu yuzden seni çok iyi anlıyorum