Fiat 55 & Zetor 52

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Fiat 55 & Zetor 52

maksat muhabbet olsun:) gorunce aha gitti fiat dedim daha seyretmeden..

https://youtu.be/9ckhZUV2KDw

yorumlar:

fıatcı son hamlede erken başlayıp patinaj pedalına bassada zetor 5211 aldı yinede hiç patinaj etmez mi ya zetor...?

Zetorda hiç lastik dişi yok fiatın ise sıfır daha yeni takıldı

Ynt: Fiat 55 & Zetor 52

Bencede çekişme traktörün gerçek gücünü göstermez,
Mesela 80hp ağır(3 ton) traktör çekişmede 80hp hafif(2 ton) traktörü çeker ama yüklü halde rampaya gelince hafif olan traktör aynı yükle ağır olan traktöre fark bile atar.
Yalnız zetorun kalitesi tartışılmaz orası ayrı.

Zetor ' un patinaj yapmamasının sebebi bence çok ağır vitese takmış olması ya da arka tekerleklerine extra ağırlık uygulanması (su doldurmak gibi), Seri viteste olsaydı Zetor ' da patinaja kalkardı. Fiatların klasik çekileri zayıf sanki yük taşımak için yapılmammış gibi, o çeki ile zaten bu kapışmayı götürmesi zordu. Burun buruna kapıştırsalardı bence sonuç daha farklı olurdu.

Ayni köyun insanlari su mu koyup ugrasmaz habersiz bise yapamazlar:) nette denk geldi.. sahitler gorseler ayrinti verirler..

Patinaj konusunda 64-74-90 zetor kullandik.. 64 tek ceker bile iyi ama.. 74 ve 90 bildigin beton.. zehir.. kamyonda cekti.. hidromekte.. aglayarak yirtinarak degil normal bi sekilde.. cok degil cok cok az pati huyu var.. gomulmeye degil ileri zorluyo bide.. bizzat gormeyen inanmaz o kadar diyim..

Celal oyle de deme.. Fehim abi duymadin aman:)

UÖZKAN.77 link=topic=86130.msg1030077#msg1030077 date=1445965497' Alıntı:
Ayni köyun insanlari su mu koyup ugrasmaz habersiz bise yapamazlar:) nette denk geldi.. sahitler gorseler ayrinti verirler..

Patinaj konusunda 64-74-90 zetor kullandik.. 64 tek ceker bile iyi ama.. 74 ve 90 bildigin beton.. zehir.. kamyonda cekti.. hidromekte.. aglayarak yirtinarak degil normal bi sekilde.. cok degil cok cok az pati huyu var.. gomulmeye degil ileri zorluyo bide.. bizzat gormeyen inanmaz o kadar diyim..

Celal oyle de deme.. Fehim abi duymadin aman:)

duydum duydum taaaa o radan sesiniz çok çıkıyor ben napayım. ben bir tek video koydum o kadar.
zetorun çekildiğine değilde adamın oynamasına doyamadım haberiniz ola

Yakın civarda 7211 kullanan bir tanıdığım var aleti arazide de gördüm, patinaj konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemem. Kalite konusunuda: Yine komşu köyden biri ormancılıkla çalıştıramak üzere 5211 almıştı. Traktör zamanının yarısını kahve önünde tamir edilerek geçirdi, sonunda sahibi 20 yaş daha ufak bir (tesadüf işte) 450 Fiat alıp kurtuldu.(bahsettiğm 7211 de arıza konusunda sabıklı) Çekiş olarak da Fiat ' ın Zetordan yada Zetor Fiattan üstündür demek olaya taraflı bakmaktır.Fiatlarında zafiyetleri var ama Zetor da ilahi yapım bir makine değil.

Ilk once bu motorun 7211 serisinden 2 tane kullanmis biri olarak zetorlarin arizasi kolay kolay olmaz.genellikle frenleri sikintiliydi.ikinci aldigimiz zetorda o problemde yoktu.ikincisi direksiyonun altindan vitesli modeliydi.7211 70 56 yi nadasta ezerdi 80 66 ilede pespese surerdi.gelelim bu cekismeye fiatcilar hemen kabullenememis ama zincir afaki bi farkla baglanmamis.en sonunda fiatta en yavas vitese takmis.cekismeyi birak tarladda rampadada zetor yine ezer..keske imkan olsada zetorunda newhollandinda son model motorlarini denesek.sonuc degismez

Zetor yapi olarak fiattan agir bi traktör sonucu normal karsilamak gerek yalniz sunuda söylemek gerek fiatin kurt agiz cekisi cok uzun birazdaha kısa olsa sonuç değişebilir fiatin asilma konusunda ön kaldirma haric bi zaafiyeti yok

O zetor 3 silindir olacak.. fiat 4 mu.. agirligi tam bilmiyom zetorda burun agirligi da yok.. ama dizayni oturusu zetorun daha iyi enine boyuna.. bi de cek demiri kalitesi.. Tatra yi ureten insanlar sonucta..

Tatra-Kamaz.. offroad kamyonlarin dibidir bilen bilir..