Çizel Traktöre nasıl bağlanmalı?

İşi bilen arkadaşlarım/abilerim benim çizelde orta kolu bağladığımız yerde yanılmıyorsam alt alta 3 delik var ve yan kolların baglandıgı yerde alt alta 2 delik var. Bunları hangisine bağlıcam birde traktörümün (JD 5725) arkada orta kolun bağlandığı yerde (körükte) 3 delik var bilirsiniz. Çizeli derin işleyip aynı zamanda çizelin traktörü boğacak kadar batmaması için , orta kolu hangisine bağlamak gerekiyor? Tşkler

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Ynt: Çizel Traktöre nasıl bağlanmalı?

Yan kollari hangisine takarsan tak farketmez ama yerden iyi kesmesi için biz alta takıyoruz. Cizel, pulluk gibi uzun bir makine olmadığı icin orta kol da farketmez. Birine takip orta kolu kısaltip uzatarak ayarlayin. Ayari da topraga sokmasan toprağın ustundeyken arkalar azcik kesilirse yerden muhtemelen onu arkasi ayni hizada batar.

Ben 11 leri yan kollarda üst veya orta delikte kullanıyorum orta kolda bu orantıda üst delikte oluyor.hihdroliklerin üst delikte olması derinlik hassasiyetnde daha etkili en alt delikte kullandığında zaten neredeyse en aşağı inen kol bazı anlık sıkıştemalarda çizeli daha çabuk yukarı atıyor

• Beğen
Tepkiler: suleyman mustafa

orta kol alt delikte agir isler icin ust delikte daha hafif isler icin . calismasini siz takip edip duruma gore degistirin .
alt kollar da evet yerden kaldirmasi icinde dusunule bilir ama ekipmen istenilen derinlikteyken kollarin duz durmasi daha onemli .

alt kollarin asagi veya yukari bakmasi hassiyetin calismasina etkisi var

farkli modellerde durum degisir mi bilmiyorum .

Benim sorunum traktörün hassasiyeti hiç devrede yokmuş gibi çizelin batıp motoru kesmesi,
Anladığım kadarıyla batma yapıp traktörün gücünü kesiyorsa kolay kaldırması için yan kolları alt deliklere,hassasiyetin iyi çalışması için orta koluda hem traktörde hem çizelde üst deliğe takmalıyım?

BlackStorm link=topic=86142.msg1030351#msg1030351 date=1446054208' Alıntı:
Benim sorunum traktörün hassasiyeti hiç devrede yokmuş gibi çizelin batıp motoru kesmesi,
Anladığım kadarıyla batma yapıp traktörün gücünü kesiyorsa kolay kaldırması için yan kolları alt deliklere,hassasiyetin iyi çalışması için orta koluda hem traktörde hem çizelde üst deliğe takmalıyım?

5725 lerin hassasiyeti çok güzel değil yaşadığın sıkıntı buyüzden. Elin hep hidrolik kolunda olmak zorunda zaten ben o kolada bitürlü anlam veremedim. Üst deliğe takman hassasiyeti bozmana ve 600 tl gibi bir masrafa sebebiyet verebilir.

dustero link=topic=86142.msg1030361#msg1030361 date=1446055753' Alıntı:
5725 lerin hassasiyeti çok güzel değil yaşadığın sıkıntı buyüzden. Elin hep hidrolik kolunda olmak zorunda zaten ben o kolada bitürlü anlam veremedim. Üst deliğe takman hassasiyeti bozmana ve 600 tl gibi bir masrafa sebebiyet verebilir.
Bozulacak olsa üst deliği niye koysunlarki. Sen daha önce kullandınmı 5725? Haklı olabilirsin şüpelenmiyor değilim aslında,93HP traktörün hassasiyet ayarı filan vardır heralde.

BlackStorm link=topic=86142.msg1030364#msg1030364 date=1446056182' Alıntı:
Bozulacak olsa üst deliği niye koysunlarki. Sen daha önce kullandınmı 5725? Haklı olabilirsin şüpelenmiyor değilim aslında,93HP traktörün hassasiyet ayarı filan vardır heralde.

Beygir ile hidroliğin ilgisi yok. Öyle olsa 3.105 ile 3.075 in pompası aynı olmazdı. Ben kullanıyorum hidrolik çok sıkıntılı e-lift yok hiçbişey yok donanım olarak çok zayıf bir traktör övülecek sadece motor gücü var traktörün hafif olması kimizaman avantaj kimizaman dezavantaj. Üst delik hassasiyet gerektiren hafif işler için kullanılır çizel için uygun değil. Ben pompadan barı artırdım şuan biraz daha stabil ama mükemmel değil. Önceden tarla sürerken elim hep hidrolik kolundaydı şimdi daha nadir hareket ettiriyorum hidrolik kolunu.

BlackStorm link=topic=86142.msg1030351#msg1030351 date=1446054208' Alıntı:
Bende case 110 var benim sorunum batmama aşırı derecede hassasiyet yapiyor motor yuke binince tık tık kaldırıyor video çekmiştim ama tlf dab buraya yukleyemedim eğer yuklersem bilgi verecek birisi olur
case nh traktör de beyin alt milden aliyor milin Yüzüklerinin yerlerini degistirdim yine olmadı bende mecburen düşük vitesde gitmek zorunda kaliyorum
telden video yuklemesine yardim edecek varsa yardim edebilir ni?

a.mutlu link=topic=86142.msg1030394#msg1030394 date=1446059242' Alıntı:
Bende case 110 var benim sorunum batmama aşırı derecede hassasiyet yapiyor motor yuke binince tık tık kaldırıyor video çekmiştim ama tlf dab buraya yukleyemedim eğer yuklersem bilgi verecek birisi olur
case nh traktör de beyin alt milden aliyor milin Yüzüklerinin yerlerini degistirdim yine olmadı bende mecburen düşük vitesde gitmek zorunda kaliyorum
telden video yuklemesine yardim edecek varsa yardim edebilir ni?

Hangi model ? yardımcı olmaya çalışalım