Değerli Üyelerimiz,

Yanlış anlaşılmaları engellemek için sitemizde yer alan reklamlarla ilgili bilgi vermek istiyorum. Sitemizde iki tür reklam yayınlanır.

1. Reklamveren ile doğrudan görüşüp yayınladığımız reklamlar:

Bu reklamlar sabittir, herkese aynı gözükür. Sitenin sadece az bir kısmında yayınlanır. Bu reklamları, sitemiz bizzat reklamveren firmayla görüşerek ayarlar.

2. Reklamveren ile görüşmeden, Google Adsense (Google ' ın reklam yayınlama hizmeti) aracılığıyla yayınladığımız reklamlar:
Bu reklamlar sitenin pek çok yerinde vardır ve değişkendir. Sizin girdiğiniz sitelere, Google ' da arama yaptığınız kelimelere veya sitede bulunan içeriğe göre belirlenir. Yani herkese farklı gözükür. Birisi 'a' firmasının reklamını görüyorsa, diğeri 'b'nin reklamını görebilir. Çünkü herkesin bilgisayarında yaptığı şey farklıdır ve size hitap edecek reklamları tahmin edip karşınıza getirir. Örneğin, yarım saat önce hızlıal.com sitesinden bir laptop baktıysanız, yarım saat sonra trakkulup.net ' e girince sizin baktığınız türde laptopları reklam olarak yayınlar. Kısaca sizin internetteki sörfünüze göre karşınıza reklam çıkarır. Tabi, istisnaları vardır, her zaman böyle yapmaz ama genel prensibi budur. Bu sistemin alt yapısı Google ' a aittir. Yayınlanacak reklamları biz daha önce göremeyiz ve belirleyemeyiz. Bu yüzden bazı reklamlar siyasi içerikli, cinsel içerikli vb. olabilir. Ancak reklam bizim sitemizde gözükünce veya siz söyleyince haberimiz olur ve engellenmesi gereken bir reklam ise hemen gerekeni yaparız. Reklamlar değişken olduğu için biz her reklamı da göremiyoruz, yukarıda anlattığım sebepten dolayı başkalarına gözüken bize gözükmeyebilir.

Vatanımıza, milletimize, dinimize, örf ve adetlerimize aykırı olan reklamları hiç bir şekilde sitemizde yayınlamayız. Şayet yayınlanıyorsa haberimiz olmadığı içindir. Böyle bir durumda bana özel mesaj gönderirseniz ne gerekiyorsa hemen yapılır.