a95 almayı düşünüyorum

arkadaşlar bizde mf 398 var tek çeker traktörümden çok memnunum ancak kabin sıkıntısından dolayı değiştirmeyi düşünüyorum ve aklımda valtra a95 geçiyor kullanıcı yorumlarını bekliyorum özellikle bereket tv organizasyonunda traktörü incelemiş kullanmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum traktörün çekişi nasıl yakıtı nasıl kabin genişliği felan nasıl hidrolik hassasiyeti felan

Ynt: a95 almayı düşünüyorum

Traktörü az bişey kullandım, hattat pilotuyduk malum :) 5li pulluğun ağır geldiğini, 4 lü takmamız gerektiğini hattat yetkili personeli söyledi. 4 lü pulluk ile gayet rahat gitti. Daha önce ki denemelerde 5 li takmışlar sıkıntı olmuş, şansımızı kamera önünde zorlamayalım dediler. Haa; genel yapı olarak iyi bir traktör, yakıt ölçemedik organizasyona mazot sıkıntısı damgasını vurdu, biz Tır dan çekip doldurduk hatta bi kaç rakip firmayada tedarikci olmuştuk :)

nailyetek link=topic=86189.msg1030879#msg1030879 date=1446240680' Alıntı:
Traktörü az bişey kullandım, hattat pilotuyduk malum :) 5li pulluğun ağır geldiğini, 4 lü takmamız gerektiğini hattat yetkili personeli söyledi. 4 lü pulluk ile gayet rahat gitti. Daha önce ki denemelerde 5 li takmışlar sıkıntı olmuş, şansımızı kamera önünde zorlamayalım dediler. Haa; genel yapı olarak iyi bir traktör, yakıt ölçemedik organizasyona mazot sıkıntısı damgasını vurdu, biz Tır dan çekip doldurduk hatta bi kaç rakip firmayada tedarikci olmuştuk :)
Mazot parası onları da sıkıntıya sokmuş demek :(

teşekkür ederim yorumlarınızdan dolayı arkadaşlar amcamlarda mf 6460 var 5 li otomatik pulluk kullanıyolar peki bn valtra almış olsam 5 li otomatik ünlüyü çekebilirmi sizce

biretpit_06 link=topic=86189.msg1031612#msg1031612 date=1446492337' Alıntı:
teşekkür ederim yorumlarınızdan dolayı arkadaşlar amcamlarda mf 6460 var 5 li otomatik pulluk kullanıyolar peki bn valtra almış olsam 5 li otomatik ünlüyü çekebilirmi sizce

5 li ünlü pulluk ama kaç no da çekiceksin. Biz 1 yıl kullandık valtra a95 i. Fabrikaya yollamıştı çeltiklere suya çamura sokup zorlamamız için. Biz silaj yaptık, lazer çektik, çamura soktuk her işi onunla yaptık diyebilirim. Bize gelen a95 sarı renkliydi.

Yakıt olarak yolda çok yakıyordu. Tarlada normaldi. Motor bence çekiş olarak çok güzeldi, ben çok memnundum. Tesviyesi bozuk tarlaya lazer çekerken eğimi fazla olan bir yerde motor patiye kaldı. Lazer otomatikte. Az birşey kaldırsak motor yürüyecek ama biz zorlansın diye kaldırmadık. Direksiyonu sağa çevirdik sola çevirdik ve motor o kadar yük altında olmasına rağmen tüm tekerler döndü hani çapraza falan vermedi. Motorda bayılma falanda yaşamadım ben. Arkada makina olduğunu hissettirmiyordu diyebilirim. Babam fabrikadan motoru satsınlar bize diye istedi ama satmadılar tabiki :D Babam hala diyor valtra dehşet birşeydi diye. Mf 398 ilede lazer çektik ama a95 performansını vermiyor bence.

Şuan New holland T4050 var. A95 ile karşılaştırcak olursak a95 e göre daha az bayılıyor daha az yakıyor ama a95 kadar çekmiyor bence. Çok zora geldiğinde çapraza veriyor biraz. A95 gibi tüm tekerler aynı hızda dönmüyor. Direfansiyali kilitleyince T4050 de a95 gibi oluyor orası ayrı :D Konfor olarak a95 ten çok daha üstün. Bana göre araba gibi motor :D