Erkunt 80.4m & New Holland TD85D

Ynt: Erkunt 80.4m & New Holland TD85D

can5274 link=topic=86213.msg1031162#msg1031162 date=1446376804' Alıntı:
Hay masallah be. :) Yukler eşitmi acaba.

Dayının hiç bişeyden haberi yok tabi
normal sakin gidiyor Fendt 939 Vario da da olsa selam verip kendi temposunda devam edecek adam :D
römörkleride boş gibi makaslara bakarsak.
Emre kardeşimiz biraz hırs yapmış sollamış üstelik viraja yakın bir yerde çokta önünü görmeden sollamış
yaptığımız cahillik diyerek bunuda itiraf ediyor zaten
Allah korumuş bişey olmamış

FatihEFE link=topic=86213.msg1031167#msg1031167 date=1446377817' Alıntı:
Dayının hiç bişeyden haberi yok tabi
normal sakin gidiyor Fendt 939 Vario da da olsa selam verip kendi temposunda devam edecek adam :D
römörkleride boş gibi makaslara bakarsak.
Emre kardeşimiz biraz hırs yapmış sollamış üstelik viraja yakın bir yerde çokta önünü görmeden sollamış
yaptığımız cahillik diyerek bunuda itiraf ediyor zaten
Allah korumuş bişey olmamış
Biz ne cahillikler yaptik abi daha halada yapıyoruz bunlar yaninda hiçbirşey. Mesela sen nh yi aliktan bu yana hiç ropsu kaldırdınmi yukarı. Sahsen benimki iki senedir inik o kadar dağa çıkıyoz uçurumlardan odun cekiyoz arka teker kalkıp iniyo yinede kaldirmak zor geliyo. Elin gevuru üzüm bağinda bile rops kalkik geziyo mesela.

Erkunt nakliyede iyi ağır olduğundan yere daha iyi basıyor ama çiftde öyle deyil bu videoda adam habersiz gidiyor ama bu 2015 yeni çıkan kasalar türk firmaları çok iyi sağlam çekişli güçlü ithali almaya gerek yok artık

can5274 link=topic=86213.msg1031189#msg1031189 date=1446386764' Alıntı:
Biz ne cahillikler yaptik abi daha halada yapıyoruz bunlar yaninda hiçbirşey. Mesela sen nh yi aliktan bu yana hiç ropsu kaldırdınmi yukarı. Sahsen benimki iki senedir inik o kadar dağa çıkıyoz uçurumlardan odun cekiyoz arka teker kalkıp iniyo yinede kaldirmak zor geliyo. Elin gevuru üzüm bağinda bile rops kalkik geziyo mesela.
çalışma koşulları dışında ropsu kaldırmak mecburi
ama kaldırmıyoruz dediğin gibi
valla kaldırması pratik olsa inan üşenmem kaldırırım
her zaman diiyorum zaten rops pistonlu olmalı pratik kullanılmalı ropsla geçemeyeceğimiz yükseklikte olan bi yerden traktörden inmeden indirip kaldırsam niye kullanmayım.
Bizim burada trafik ropsa dikkat ediyormuş yanlız
yazın başında 50 saat bakımına sanayiye gitmiştim rops inikti
servis dedi bi daha böyle çıkma abi yola geçen bir müşterimiz çevirmeye girmiş gelirken dedi
adam bilmiyodum kaldırırım demiş
cezayı ödedinmi bundan sonra hep kaldırırsın zaten demiş poliste yazmış cezayı

Bu yaz ayni bu şekilde bir yolda 5410un arkasinda cok iyi dolu 3 romorkla aycicegi götürüyordum. 15 16 ton vardi sanirim. Onumde de 90-80 tumosan vardi onda da 3 römorkla aycicegi vardi ama ustleri eksikti. Dumanlayarak gidiyordu. Ben hizli kaldim arkasında 4d de gidemedim. 2 kez sollamaya çıktım yol vermedi. Sonra tır geldi arkamizdan bende tir sollamayi bitirmeden ciktim arkasina hemen. Gecmem 30 40 saniyeyi buldu. Yol da cok uygun degildi ama bir kere ortalik kızışti. Gittigimiz yerde tumosanci ters ters bakiyordu bana :)

FatihEFE link=topic=86213.msg1031205#msg1031205 date=1446390291' Alıntı:
çalışma koşulları dışında ropsu kaldırmak mecburi
ama kaldırmıyoruz dediğin gibi
valla kaldırması pratik olsa inan üşenmem kaldırırım
her zaman diiyorum zaten rops pistonlu olmalı pratik kullanılmalı ropsla geçemeyeceğimiz yükseklikte olan bi yerden traktörden inmeden indirip kaldırsam niye kullanmayım.
Bizim burada trafik ropsa dikkat ediyormuş yanlız
yazın başında 50 saat bakımına sanayiye gitmiştim rops inikti
servis dedi bi daha böyle çıkma abi yola geçen bir müşterimiz çevirmeye girmiş gelirken dedi
adam bilmiyodum kaldırırım demiş
cezayı ödedinmi bundan sonra hep kaldırırsın zaten demiş poliste yazmış cezayı
İlk defa duydum ceza yaziyolarmis he.