Traktör tavsiyesi

Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.Foruma daha yeni kayıt oldum.

Elimde 2000 model ara şanzımanlı mf240s var.. Babadan kalma bu traktör.
Tarla sürerken çok yoruyor ve çoğu yerde yetersiz kalmaya başladı.
Bizim biladerle oturduk konuştuk değiştirmeye karar verdik.

Yine massey düşünüyoruz ama aklımızdan new holland,deutz da geçmiyor değil.

Burdaki abilerimin deneyiminden faydalanmak istedim.Uzun vadede kullanacağız traktörü. Yani en az bir 10-15 sene kullanmayı düşünüyoruz.
70-90 beygir arası kabinli klimalı birazda konforlu bir traktör arıyoruz.Fiyat olarakta maksimum 100.000 tl ye kadar çıkabiliriz. İllaki 0 olacak diye bir kural yok. temiz 1-2 yaşında sağlam traktörleride alabiliriz.

evet söz sizde...

Ynt: Traktör tavsiyesi

Deutz agroplus 410 (85 hp) 105000 TL imiş. Ben inceleme fırsatı buldum çok beğendim. Sizin 240 ' ı da verirseniz 90.000 TL gibi bir para ödersiniz.

45+45 vites opsiyonu ile 3 kademe powershift ve elektrohidrolik powershuttle sunulmaktadır. Ek olarak Stop&Go sistemi ile debriyaja basmadan dur kalk kolaylıkla yapılabilmektedir. Comfort Clutch özelliği ile de debriyaj kullanmadan vitesler değiştirilebilir

• Beğen
Tepkiler: Muammaa

Orn123 link=topic=86227.msg1031359#msg1031359 date=1446442754' Alıntı:
Deutz agroplus 410 (85 hp) 105000 TL imiş. Ben inceleme fırsatı buldum çok beğendim. Sizin 240 ' ı da verirseniz 90.000 TL gibi bir para ödersiniz.

45+45 vites opsiyonu ile 3 kademe powershift ve elektrohidrolik powershuttle sunulmaktadır. Ek olarak Stop&Go sistemi ile debriyaja basmadan dur kalk kolaylıkla yapılabilmektedir. Comfort Clutch özelliği ile de debriyaj kullanmadan vitesler değiştirilebilir
Dediğiniz sıfır km fiyatımı traktörün ?

Muammaa link=topic=86227.msg1031352#msg1031352 date=1446427096' Alıntı:
Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.Foruma daha yeni kayıt oldum.

Elimde 2000 model ara şanzımanlı mf240s var.. Babadan kalma bu traktör.
Tarla sürerken çok yoruyor ve çoğu yerde yetersiz kalmaya başladı.
Bizim biladerle oturduk konuştuk değiştirmeye karar verdik.

Yine massey düşünüyoruz ama aklımızdan new holland,deutz da geçmiyor değil.

Burdaki abilerimin deneyiminden faydalanmak istedim.Uzun vadede kullanacağız traktörü. Yani en az bir 10-15 sene kullanmayı düşünüyoruz.
70-90 beygir arası kabinli klimalı birazda konforlu bir traktör arıyoruz.Fiyat olarakta maksimum 100.000 tl ye kadar çıkabiliriz. İllaki 0 olacak diye bir kural yok. temiz 1-2 yaşında sağlam traktörleride alabiliriz.

evet söz sizde...

benim tavsiyem şöyle olacak size
illaki gönlünüzde yatan sizin almak istediğiniz bazı traktörler vardır
bu traktörlerin kullanıcılarına servisten memnunlarmı arıza olduğunda serviste sorun yaşamışlarmı bunları öğrenin
hatta binin sizin 240a gidin o servise şunun bi yağına suyuna bakıverin deyip serviste biraz zaman geçirin geleni gideni çalışanı gözlemleyin tanışın

1- tapulu olarak 100 dönüm arazim var.Ama genelde icar la ekiyorum.
2. pulluk-saman patozu-kültivatör-patlatma vs var.

düşündüm dostum saol. Belki 240 ı satmadan da traktör alabilirim. tavsiyelerin için saol

FatihEFE link=topic=86227.msg1031466#msg1031466 date=1446477014' Alıntı:
benim tavsiyem şöyle olacak size
illaki gönlünüzde yatan sizin almak istediğiniz bazı traktörler vardır
bu traktörlerin kullanıcılarına servisten memnunlarmı arıza olduğunda serviste sorun yaşamışlarmı bunları öğrenin
hatta binin sizin 240a gidin o servise şunun bi yağına suyuna bakıverin deyip serviste biraz zaman geçirin geleni gideni çalışanı gözlemleyin tanışın

sordum dostum senin dediğini. Massey ferguson ve deutz fahr tavsiye ettiler sadece. Adam bana garanti verdi. İthal massey al 10 sene anahtar değdirmezsin dedi. Özellikle mf 5430 - 5410 tavsiye ettiler. O traktörler hakkında bilgin varmı ?

Muammaa link=topic=86227.msg1031480#msg1031480 date=1446480686' Alıntı:
sordum dostum senin dediğini. Massey ferguson ve deutz fahr tavsiye ettiler sadece. Adam bana garanti verdi. İthal massey al 10 sene anahtar değdirmezsin dedi. Özellikle mf 5430 - 5410 tavsiye ettiler. O traktörler hakkında bilgin varmı ?

MF nin yeni serileri çok pahalı heleki 54 seriler 120 binden aşağı değil ama senn alacağın en güzel motor MF 4709 al tepe tepe kullan

5400 serisi ben iki sene traktor arastırdım ben aslında john deere fanatıgı oldugumdan dolayı mf 5400 serısınden aldık . Traktor cok guzel kabın mesala bazı markalarda 150 hp gucundekı makınalarda yok oyle rahatlık Dyna 4 sanjıman zaten kendını kanıtlamıs bır olay traktor de perkıns motor var 5 ton kaldırma kapasıtesı kabın suspansyonu cogu markada bu ozelıkler yok cıdden alacaksan alınacak makıne ben john deereyede baktım deutz ada baktım kubotayada newhollandada caseyede bu 5400 serısının ayarında bulamadım :)

Arapoglu link=topic=86227.msg1031484#msg1031484 date=1446481162' Alıntı:
5400 serisi ben iki sene traktor arastırdım ben aslında john deere fanatıgı oldugumdan dolayı mf 5400 serısınden aldık . Traktor cok guzel kabın mesala bazı markalarda 150 hp gucundekı makınalarda yok oyle rahatlık Dyna 4 sanjıman zaten kendını kanıtlamıs bır olay traktor de perkıns motor var 5 ton kaldırma kapasıtesı kabın suspansyonu cogu markada bu ozelıkler yok cıdden alacaksan alınacak makıne ben john deereyede baktım deutz ada baktım kubotayada newhollandada caseyede bu 5400 serısının ayarında bulamadım :)
Şuan bende öyle düşünüyorum.Ama fiyatları tuzlu diyorlar. Masseyin fiyat listesi varmı acaba sende