Recep KONUK-Hayırlı uğurlu olsun:)

Ynt: Recep KONUK-Hayırlı uğurlu olsun:)

Hayırlı olsun...

Ama ben senin gibi düşünmüyorum abi, daha önce de yazdım yine yazayım.

Recep Konuk bir holding sahibi, malı ucuza almak ister, kaliteli almak ister, mümkün olduğunca az yerden almak ister.

Torku, şeker pancarı üreticileri birliği adı ile süt işletmesi kurdu, birliğe üye olma kaydıyla 5 inek alan bu işletmeye girdi. İşletme şu şekilde işliyordu, 5 ineğin var, senin adına Torku bakıyor, ortalama süt verimini senin baktığından daha yükseğe çekiyor, ineğin masraflarını düştükten sonra kalan süt parasını senin hesabına aktarıyor. Buzağın olduysa, istersen buzağının masraflarını gelirinden düşüyorlar, istersen satıyorsun.

Torku ' nun burada amacı ne? Amaç amme hizmeti mi kendine hizmet mi? Bakıldığında ikisi de denilebilir. Kendine hizmet, çünkü kaliteli süt alıyor, kendi ürettiği yemi 70 kuruşa mal ediyorsa, masraf kalemine yazarken 90 kuruşa yazıyor, kapı kapı dolaşıp süt toplamak yerine kendi işletmesinden alıyor, kazancını arttırıyor.

Amme hizmeti yapıyor, normalde ahırında eski usul 5 hayvan-10 hayvan bakan adam ortalama 15 lt süt alıyorsa, 30 litre süt alıyor, daha fazla kazanıyor.

Şimdi diyeceksin ki ne alaka? Çok alaka :D Zenginler kendini düşünür, deseydin ki, bu işten 5 kuruş kazanmayan, hiçbir çıkarı olmayan, hayatını ziraate adamış biri bakan oldu, 'heee o zaman olur bu' derdim. Tarım politikası aynen devam edecek, hiçbir değişiklik olmayacak merak etmeyin :) Mehdi Eker ' in de çok büyük bir şirketi var ;)

DeHLiZ link=topic=86233.msg1031437#msg1031437 date=1446469715' Alıntı:
Hayırlı olsun...

Ama ben senin gibi düşünmüyorum abi, daha önce de yazdım yine yazayım.

Recep Konuk bir holding sahibi, malı ucuza almak ister, kaliteli almak ister, mümkün olduğunca az yerden almak ister.

Torku, şeker pancarı üreticileri birliği adı ile süt işletmesi kurdu, birliğe üye olma kaydıyla 5 inek alan bu işletmeye girdi. İşletme şu şekilde işliyordu, 5 ineğin var, senin adına Torku bakıyor, ortalama süt verimini senin baktığından daha yükseğe çekiyor, ineğin masraflarını düştükten sonra kalan süt parasını senin hesabına aktarıyor. Buzağın olduysa, istersen buzağının masraflarını gelirinden düşüyorlar, istersen satıyorsun.

Torku ' nun burada amacı ne? Amaç amme hizmeti mi kendine hizmet mi? Bakıldığında ikisi de denilebilir. Kendine hizmet, çünkü kaliteli süt alıyor, kendi ürettiği yemi 70 kuruşa mal ediyorsa, masraf kalemine yazarken 90 kuruşa yazıyor, kapı kapı dolaşıp süt toplamak yerine kendi işletmesinden alıyor, kazancını arttırıyor.

Amme hizmeti yapıyor, normalde ahırında eski usul 5 hayvan-10 hayvan bakan adam ortalama 15 lt süt alıyorsa, 30 litre süt alıyor, daha fazla kazanıyor.

Şimdi diyeceksin ki ne alaka? Çok alaka :D Zenginler kendini düşünür, deseydin ki, bu işten 5 kuruş kazanmayan, hiçbir çıkarı olmayan, hayatını ziraate adamış biri bakan oldu, 'heee o zaman olur bu' derdim. Tarım politikası aynen devam edecek, hiçbir değişiklik olmayacak merak etmeyin :) Mehdi Eker ' in de çok büyük bir şirketi var ;)
siyasete girmeden yazayım anadolu birlik holdıng recep konugun babasının malı degıl konya pancar uretıcıler kooperatıfının malı
ama adam bu ulkede tarım bakanlıgına layık kişilerden birisi potansıyelı yuksek ve gercekten tarımla ugraşmış girşken bırısı partısını hernekadar sevmesem oy vermesem hatta hatta kendısıne bırebırde soylesem inş ıyı olur derım

manas link=topic=86233.msg1031741#msg1031741 date=1446557603' Alıntı:
siyasete girmeden yazayım anadolu birlik holdıng recep konugun babasının malı degıl konya pancar uretıcıler kooperatıfının malı
ama adam bu ulkede tarım bakanlıgına layık kişilerden birisi potansıyelı yuksek ve gercekten tarımla ugraşmış girşken bırısı partısını hernekadar sevmesem oy vermesem hatta hatta kendısıne bırebırde soylesem inş ıyı olur derım

Abi ben yanlış biliyormuşum demek ki. Eğer dediğin gibiyse, Anadolu Holding ' teki başarıyı tüm Türkiye ' ye yayarsa çok güzel olur...

recep konuk akp li olsun olmasın herkesin desteğini alabilicek bi yönetici. tarım bakanı olursa tarımı ve hayvancılığı çok ilerilere taşıyacagını düşünüyorum.

bu fotoğrafı düzenleyip sosyal medya üzerinden destek olabiliriz.

https://www.facebook.com/photo.php?...611.1073741825.100001610744720&type=3&theater

Tirnagin uzunsa basini kasi , bir ulkenin temeli tarimdir drler di eskiden ama suan bizim ulkemizde bu tam tersi tarimi ciftciyi bitirme asamasina geldiler , sabah kalkip basi agriyan acisini ciftciden cikartiyor hale geldik buyuk ciftci her turlu ayakta duruyor kucuk ve orta olcekli ciftci son 10 yilda geriledi sevmek veya sevmemek o ayri amacim siyaset yapmak degil affola ama ciftci en cok mevcut hukumet doneminde kotuledi bakan makan hikaye bna gore ciftci pek sevilmiyo bu hukumet tarafindan olan yine orta ve kucuk ciftciye oldu olacak .!

recep konugun teknolojıylede arası ıyı yurt dısı gezılerınde gordugu guzel uygulamaları uygulamaya calısıyor tutarsa cıftcıye de uygulama olanakları saglıyor

a. ekber yıldırım da 3 isim ustunde durmuş..

Tarımla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de, kimin bakan olacağı.Cumhuriyet tarihinde en uzun süre tarım bakanlığı yapan Mehdi Eker, İstanbul’dan milletvekili seçildi. Mehdi Eker yeniden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olabilir. Karaman’dan milletvekili seçilen Recep Konuk bir başka bakan adayı. Pankobirlik ve Konya Şeker’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak önemli başarılara imza attı. Tarımdan hayvancılığa birçok alanda etkin bir marka olan Torku’nun yaratıcısı Recep Konuk, çiftçiler tarafından da benimsenen isimlerin başında geliyor.

Tarım Bakanları genelde Doğu ve Güneydoğu’dan seçiliyor. Bu kez Trakya’dan olsun denilirse, Edirne’den milletvekili seçilen Trakyabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen akla gelebilir.

Aslında kim olursa olsun tarımda temel bir politika değişikliği beklenmiyor. Sadece göreve gelecek bakanın tercihlerini çiftçiden yana mı yoksa belli lobilerden yana mı kullanacağı önem kazanıyor

Rafet Sezen Mehdi Eker ' i çok aratır. Yıllardan beri Trakya çiftçisini yedi. Ayçiçeğine devamlı düşük fiyat verdi. Trakya Birlik ' in müdürü ve Akepe il başkanıydı.