Tarımda politika değişikliği olur mu?

http://www.ulusaltarim.com/2965/Tari...ikligi-olur-mu


Dünya Gazetesi yazarı Ali Ekber YILDIRIM , 'TARIM DÜNYASINDAN' başlıklı köşesinde bu konuyu ele aldı. YILDIRIM ' ın yazısı şöyle:


Tarımda politika değişikliği olur mu?

Türkiye, 5 ayda iki seçim yaptı. Her seçimin kazananı olduğu gibi kaybedenleri de olur. Sonuçta kazanan iktidar olur, kaybeden bir sonraki seçim iktidar olmak için çalışır. Bu demokrasinin güzel tarafıdır. Fakat, 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında çok önemli olaylar yaşandı. Gizli eller devreye girdi. Bombalar patladı. Şehit cenazeleri yürekleri yaktı. Yüzlerce yurttaşımız yaşamını yitirdi. Hiçbir seçim, hiçbir iktidar insan yaşamından daha değerli değil.

Seçim sonucunda yapılan değerlendirmelere bakılırsa yaşanan acı olayların hepsi unutulmuş görünüyor. Unutulmaması ve ders alınması dileği ile seçim sonrası tarımdaki gelişmeleri paylaşmak istiyoruz.

Son yıllarda yapılan her seçimden sonra suçlanan,eleştirilen kesimlerin başında kırsalda yaşayan, tarımsal üretim yapan çiftçiler olmaya başladı.

Deniliyor ki “Seçim öncesi uygulanan tarım politikalarından yakınan, öldük,bittik diye feryat eden çiftçiler nasıl oluyor da gidip sandıkta o politikaları uygulayan partilere oy veriyor?”