Tumosana takan ciftcilerimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Tumosana takan ciftcilerimiz

tümosanın hala satışlarda ikinci sırada millet neresini beğenip alıyor anlamış değilim ucuz olması milleti cezbediyor olsa gerek tümosanı ciğerli diyolar ama konfor ve kalite olmadıkdan sonra batsın çekişi :D çekiş için traktör alacaksam gider L95 veya 80-66 alır sorunsuz kullanırım satarkende peynir ekmek misali kapış kapış giden modeller.Allah tümosanın sonunu hayır eylesin :D

2 tane mf nin yanına 1 tane tümosan aldık bu sene 9115 olandan çok şükür sorun yaşamadık hem az yakıyor hem konforlu hem fiyatı iyi çekişide güzel aynı güçteki mf 5455 170 bin tl den civarıyken 9115i 110 a aldık yanınada 30 bin liralık malzeme aldık mf alsaydık malzemeyle beraber 200 bin harcamış olcaktık bu şekilde 140 bin harcadık

Bizim burada bayağı Tümosan var 90/80 ve 82/80 ' lerde vites ve elektrik sorunları vardı. Arkadaş tek çeker 82/80 ' i verip 90/80 4x4 aldı iki kez baskı balata değişti. Genel olarak memmunlar burdakilerde bölünme olmadı hiç.Az ilerimizde komşu köyde vardı 90/ 80 olan Mf aldı onu verdi şimdide Kubota aldı diğeri biride 82/80 ' i verip 5445 Mf aldı.Burda bölünen turuncu Universal ve Hattat oldu.

Eyüp abi kullanan bi komşu ile konuştum adam tarla sürecem traktör Sanayiden eve gelmiyor diyor yani ucuz ve yerli diye aldık ta gerisi nolacak arıza yaptı her gün sanayi yolumu bekleyecez zaten firma arkasında durmuyor

Burda Tümosan için eleştiri yapanların bir çıkarı yok ağızları yanmış ki olumsuz eleştiri yapıyorlar siz memnunsunuz diye millete yalancı muamelesi yapamazsınız siz çiftçiyseniz onlar da çiftçi. Marka ne olursa olsun eleştiri yapılacak ki ilgili kurumlar kendine çeki düzen versin siz onların yanlışları varken onlara avukatlık yaparsanız mağdur yine kullanıcılar olur. Biz de görüp duyuyoruz kullanıcı yorumlarını. Sıfır traktörlerin 2-3 defa şanjımanının açıldığını hatta değiştiğini. Arkadaşım da memnun ama ne hikmetse 3 defa şanjıman arızası vermiş. Benim köyümde sıfır alınan 95-80 doğru düzgün tarlaya girmeden yolda arıza yaptı sonra geri bayiye yollandı. Bunun gibi birçok örnek gösterilebilir tabi siz memnun olduğunuz için inanmayacaksınız...

Hakandnz link=topic=86300.msg1032691#msg1032691 date=1446834704' Alıntı:
Tümosanı çok arıza yapıyor diyenler VALLAHİ yalan söylüyor
Sanayiye bakıma götürüp zevk olsun diye parçalarıyorlar ozaman sizin dediginizden bu cikiyor 100 saatte 8115 in 2.ci sanzuman arizasindan sonra serviste 1 ay bekledigini biliyorum fabrikadan heyet gelip bakacakmis adam galeriden motor kiraladı isler kalmasin diye

Geçenlerde sanayide gezerken tesadüfen tumosan servisinin önünden geçtim icerisi full dolu tumosan daha birde dışarıda içeri girmeyi bekleyenlerde vardı bugünde sanayinin içinden geçerken yanımdan çekicinin üzerinde bir tumosan geçti kesin oda servise gidiyordu bu kadar çok arıza yapmasina rağmen hala en çok satan 2. traktör olmasıda ilginç doğrusu.

fatihcastle link=topic=86300.msg1032701#msg1032701 date=1446835730' Alıntı:
Sanayiye bakıma götürüp zevk olsun diye parçalarıyorlar ozaman sizin dediginizden bu cikiyor 100 saatte 8115 in 2.ci sanzuman arizasindan sonra serviste 1 ay bekledigini biliyorum fabrikadan heyet gelip bakacakmis adam galeriden motor kiraladı isler kalmasin diye
Millet sanayi yolunun kaç metre olduğunu ölçmek için gidip geliyorlarmış.

zehriduman link=topic=86300.msg1032542#msg1032542 date=1446759883' Alıntı:
Bu tümosanı kötüleyenler verdiği arıza her traktör veriyor ben bahce serisini kullanıyorum motor da tık yok mf 3625f 98 bin tl ye aldılar 500 st olmadan hidrolik arıza verdi nh td65b 1000 st dolmadan kendi kendine fren takılı kalıyor çift çeker düğmesi arıza veriyor yani bunu sadece tümosan veriyormuş gibi söylüyorsunuz ha bide çok çekişli motor bunuda söyleyin birdaha eleştiri yaparken ve benim kendi gözlemim erkunt m serisinden çok daha iyi
Kusura bakma ama erkunttan neyi iyi tumosanin daha alali kaç ay oldu traktörü biraz kullan tani bakalim. Eğer arza yaparsa fabrika arkasinda durcakmi sence motorun.

can5274 link=topic=86300.msg1032722#msg1032722 date=1446837967' Alıntı:
Kusura bakma ama erkunttan neyi iyi tumosanin daha alali kaç ay oldu traktörü biraz kullan tani bakalim. Eğer arza yaparsa fabrika arkasinda durcakmi sence motorun.
erkuntan bir defa çekişi çok iyi en önemlisi bu bir diyeri erkuntan daha dar daha hafif olduğu için çok pratikyeni kasa bahce serisi erkuntan daha konforlu en azından levyesi var erkun 70m 5 li 8 no takıyoz boğuluyor tümo arkasına bile bakmıyor 80.4m var benim kadar çekişi yok gerçi kullanım hatası var ama dier kullananda aynısı yine söylüyorum bahce serisinde daha teknolojik ve konforlu modeller var ama bunun kadar çekişlisi yok

144fenomen link=topic=86300.msg1032573#msg1032573 date=1446793740' Alıntı:
tümosanın hala satışlarda ikinci sırada millet neresini beğenip alıyor anlamış değilim ucuz olması milleti cezbediyor olsa gerek tümosanı ciğerli diyolar ama konfor ve kalite olmadıkdan sonra batsın çekişi :D çekiş için traktör alacaksam gider L95 veya 80-66 alır sorunsuz kullanırım satarkende peynir ekmek misali kapış kapış giden modeller.Allah tümosanın sonunu hayır eylesin :D
ikinci sırada olmasının en büyük nedeni fiyatı ondan sonra çekişi bunu tümosan kullanan anlar ben benim motordan başka motora bindimi konforlu geliyor ergonamik geliyor teknolojik geliyor ama teknolojik gelmiyor buda dierleri alıp götürüyor
2016 bu kasa geliyo bahcede bende hemen alacam

zehriduman link=topic=86300.msg1032744#msg1032744 date=1446842456' Alıntı:
ikinci sırada olmasının en büyük nedeni fiyatı ondan sonra çekişi bunu tümosan kullanan anlar ben benim motordan başka motora bindimi konforlu geliyor ergonamik geliyor teknolojik geliyor ama teknolojik gelmiyor buda dierleri alıp götürüyor
2016 bu kasa geliyo bahcede bende hemen alacam
yeni tumosan ı al bakalım. Diğerleri gibi arızalar seni de bıktırırsa işinden gücünden kalursan paylaş ki görelim. Maksat iyiyi ve kotuyu burda göstermek uyarıcı olmak.

senol_84 link=topic=86300.msg1032757#msg1032757 date=1446844287' Alıntı:
yeni tumosan ı al bakalım. Diğerleri gibi arızalar seni de bıktırırsa işinden gücünden kalursan paylaş ki görelim. Maksat iyiyi ve kotuyu burda göstermek uyarıcı olmak.
şuan kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok dier konularda yazdıklarımı okursan bilgi sahibi olursun

zehriduman link=topic=86300.msg1032759#msg1032759 date=1446844822' Alıntı:
şuan kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok dier konularda yazdıklarımı okursan bilgi sahibi olursun
Memnunsan mesele yok. Ama olurda sıkıntı yaşarsan eğer açık yüreklilikle paylaşımlarını bekliyoruz. Tabi tumosana ortaklığın yoksa.

zehriduman link=topic=86300.msg1032741#msg1032741 date=1446842081' Alıntı:
erkuntan bir defa çekişi çok iyi en önemlisi bu bir diyeri erkuntan daha dar daha hafif olduğu için çok pratikyeni kasa bahce serisi erkuntan daha konforlu en azından levyesi var erkun 70m 5 li 8 no takıyoz boğuluyor tümo arkasına bile bakmıyor 80.4m var benim kadar çekişi yok gerçi kullanım hatası var ama dier kullananda aynısı yine söylüyorum bahce serisinde daha teknolojik ve konforlu modeller var ama bunun kadar çekişlisi yok
Bence tumosanin erkunttan tek iyi yani çekişi baska hiç bi yani iyi değil. Var burda bi tane 50 bg lik tek çeker tumo firenleri dahi tutmuyo ama yinede karalamak bize yakışmaz. Bu arada bende 70 m var 5 li 8 numara bahçe pullu bende takyorum düz 1L yle zorlanmadan cekiyo. Ben traktorumden genel olarak memnunum. Fabrika traktörün arkasında. Allah korusun yarin öbürgün bi arza ciksa ararim fabrikayi garantiden hallederler. Sende ayni seyi soyleyebilecekmisin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...