Tumosana takan ciftcilerimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Abiler bu tumosanin bu kadar arıza yaptığını bilen çiftçilerimiz neden israrla aynı marka alıyorlar bi akrabamiz 8085 aldı vites dişlisi kırdı sattı yenisini aldı yani amaç ne anlamış değilim arıza yapıyor git başka marka al

Ynt: Tumosana takan ciftcilerimiz

Daha geçen gün pancar yükleyen yağ akıtan Tümosan ' ın sekmanlar ağız ağıza geldi. O nasıl oluyor pek bilmiyorum ama sıfır motordu adam servisi, garantiyi bekleyemezdi söktürdü tamirciye, 3 günde topladılar.

hiç tümosan kullanmadık ama geçenlerde bir abinin 8075 yeni aldığı motora bindim ilk kez. Debriyajı çok sertti, vitesi zor attım levyeyi ileri atmak için geri çekip hızlıca ittim ancak oldu ve anladım ki tümosan bana göre değil

burakplr link=topic=86300.msg1032444#msg1032444 date=1446743437' Alıntı:
Abiler bu tumosanin bu kadar arıza yaptığını bilen çiftçilerimiz neden israrla aynı marka alıyorlar bi akrabamiz 8085 aldı vites dişlisi kırdı sattı yenisini aldı yani amaç ne anlamış değilim arıza yapıyor git başka marka al
çünkü nedeni başka traktör alacak olsa fiyat vermiyorlar.adam mecburen tümosan alıyor.

Bizim komşu köyden tanık abi de tt 55 vardı 2012 model 4x4 kabinli gitmiş tümosan 8075 le takas etmiş kendi traktörünü 50 bine saymış galeri tümosanı da bankayla birlikte 95 bine gelmiş dedim abi hayırlı olsun ama içim gitti o para o traktör e verilir mi bişey de diyemiyorum abi hevesi kırılmasın diye

Samet denk aynısı amcamda oldu case JX 100 aldı her işte bir arıza yapıyor satacak oluyor biz dedik onu alma 7740 ford al diye adam ben yeni alırım dedi eski kullanmam dedi gördü yeniyi

burakplr link=topic=86300.msg1032495#msg1032495 date=1446749011' Alıntı:
Samet denk aynısı amcamda oldu case JX 100 aldı her işte bir arıza yapıyor satacak oluyor biz dedik onu alma 7740 ford al diye adam ben yeni alırım dedi eski kullanmam dedi gördü yeniyi
aynen birader ben dedim 2013. 14 model td 90 lar var 80 90 bin arası öyle bişey bak dedim yok ben sıfır alırım diye gitti aldı

Arıza yapmayan traktör yok daha bugün JD nin mazot pompasını yaptırdım.. maxima alan bir tanıdıgım var cok memnun simdilik. Yolda çok yakması dışında şikayeti yok. Diğer modelleri bilmiyorum.

Geçen bizim köye Başak BE80 getirdiler satmaya. Alacağımızdan değil de komşuyla gittik konuştuk adamlarla. Onun 2012 model Tümosan 6165 2wd ye 20 bin, Bizim 2000 model başağa 25 bin verdi. Daha ne diyeyim. Diğer bayiler tümosan almamaya çalışıyor resmen. Biz başağı alırken de galeride bir tümosan vardı. Galerici illallah ediyordu satılmıyor diye. Tümosana tümosan bayisinden başka para veren yok anlayacağın.

size para kazandıracak traktörü seçin. ..

yerli diye düşündüğünüz kadar onların da sizi düşünmesi lazım. ..
sana acı çektiriyorsa ortada bir sorun var demektir..

samet denk link=topic=86300.msg1032491#msg1032491 date=1446748655' Alıntı:
Bizim komşu köyden tanık abi de tt 55 vardı 2012 model 4x4 kabinli gitmiş tümosan 8075 le takas etmiş kendi traktörünü 50 bine saymış galeri tümosanı da bankayla birlikte 95 bine gelmiş dedim abi hayırlı olsun ama içim gitti o para o traktör e verilir mi bişey de diyemiyorum abi hevesi kırılmasın diye
88 model mf 240 ı 2 bin lira masrafıvar diye; 10 bin TL peşinata saydırıp 25 bin üste ile Solis 50 2 wd tenteli traktör alan benim kankam :) senide unutmayacaz :) Hayırlı olsun adettendir bizde öyle dedik.:)

Bu tümosanı kötüleyenler verdiği arıza her traktör veriyor ben bahce serisini kullanıyorum motor da tık yok mf 3625f 98 bin tl ye aldılar 500 st olmadan hidrolik arıza verdi nh td65b 1000 st dolmadan kendi kendine fren takılı kalıyor çift çeker düğmesi arıza veriyor yani bunu sadece tümosan veriyormuş gibi söylüyorsunuz ha bide çok çekişli motor bunuda söyleyin birdaha eleştiri yaparken ve benim kendi gözlemim erkunt m serisinden çok daha iyi

burakplr link=topic=86300.msg1032444#msg1032444 date=1446743437' Alıntı:
ikinci elde alan yok anca takasa giriyor bayiler

Yerli traktor segmentinde arıza yapmayan marka neredeyse yok.o yüzden konuyu tek bi markanın uzerinede yıkmak ta doğru olmaz aslında.yukarıda da çoğu arkadasın verdiği örnekler gibi.normal koşullarda açılan arızanın yanı sıra,yanlış kullanımdan kaynaklanan arızalarda mevcut.traktoru kapasitesinin dışında kullanmaya çalışanlar gibi.youtube ta karşıma çıkan çoğu tumosan videosu bu doğrultuda diyebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: ibrahim yılmaz 66

nailyetek link=topic=86300.msg1032540#msg1032540 date=1446758251' Alıntı:
88 model mf 240 ı 2 bin lira masrafıvar diye; 10 bin TL peşinata saydırıp 25 bin üste ile Solis 50 2 wd tenteli traktör alan benim kankam :) senide unutmayacaz :) Hayırlı olsun adettendir bizde öyle dedik.:)
nail abi insanın içi gidiyor duyunca ama yapacak bişey yok bize de hayırlı olsun demek düşüyor:)

bende de 2013 8085 tumosan var dı 1000 saatte sattım
1000 saate kadar 3 defa şanjuman indi
garantisi var ken şikayetlerimizde fabrıka biz malımızın arkasındayız diyordu garanti bitti ve 20 gün oldu şanzumandan geri vites dişlisi kırdı garanti diye başvurduk hiç oralı olmadılar 1100 tl ücret ödenecek bende satıp case jx 100 aldım
onuda ilerleyen zamanda göreceyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...