Matris armoni

Ynt: Matris armoni

Bizde 24 disk olanı var memnunuz, sağlam bir alet. Bu arada Traktörünüz kaç BG ve araziniz nasıl yani engebeli mi yoksa düz mü? Bunları şundan dolayı soruyorum bu aletin tam verimli olması için 10-12 km/s yani 2 viteste çalışması lazım.

ekipman çok güzel ama ağır hakkını vermek lazım bence en az 110 bg ve hidrolikleri kuvvetli traktör olmalı. Alternatif olarak azim alabilirsiniz oda güzel bende 56 cm disk çaplı çekiçkesen aldım memnunum.ama traktörü büyütürsem ilk iş armoni almak olcak

Arkadaşlar disk tiller alirken makinenin kendisi kadar arkasindaki merdane cok onemli. Disk tiller dogasi geregi agir olmasi gereken bir ekipman, dolasiyla tarlada calisirken ekipmanin derinligi iyi ayarlanmali. Sert yerde neyse de, yumusak, tavli yada surulmus vs bir tarlada disk tiller cekmek istediginizde derinliğini iyi ayarlayabilmelisiniz. Ekipman derine giderse traktoru cok zorlar ve yakit artar, guzel iscilik olmaz. Disk tilleri merdanesini bastirip cekeceksiniz ki isin guzelligi ortaya ciksin. Yani disk tiler merdane üzerinde gidecek, traktorun hidroliginde asili degil. Varacagim nokta su ki, armoni agir bir ekipman, arkasindaki merdane onu tasiyacak kapasitede degil, ve gozden kacan hata, merdane lamalarinin kaynatilis deseni hatali. Tum armonilerde merdane boyle mi bilmiyorum

Arkadaşlar 20 li armoni Merdane li arada tel tırmık yok,1140 kg CX 75c bu ekipmanı çeker diye düşünüyorum.hidrolik ler biraz zayıf ama 1 adet piston ekleyecez artık.Ön tarafada ek ağırlık takcaz.

tarım makine müh. link=topic=86313.msg1032762#msg1032762 date=1446848988' Alıntı:
Bizde 24 disk olanı var memnunuz, sağlam bir alet. Bu arada Traktörünüz kaç BG ve araziniz nasıl yani engebeli mi yoksa düz mü? Bunları şundan dolayı soruyorum bu aletin tam verimli olması için 10-12 km/s yani 2 viteste çalışması lazım.
Bizim traktor ikinci viteste max 7 km yapiyor.ne yapmamiz lazim

Traktör küçükmüş bence 18 li alın alet çok ağır ama ağır olsun iyi batsın düz 1 ile çalışırım diyorsanız 20 li de uyğundur. Satıcıya göre 11-12 arası bir fiyata alırsınız ancak aradaki tırmığı kesin isteyin derim çünki önden kaldırılan otu, anızı vb. metaryali toprağa yaslıyor arkadan gelen disklerde malzemeyi kesiyor diğer türlü tam kesmiyor. Zaten Lemken Rubin 9 modelinin aynısı size tavsiyem youtubeden videolara bakmanız size tırmığın işlevi konusunda daha iyi bilgi verecektir.