Massey Ferguson'da Yeni Dönem 'AGCO Reman'

Ynt: Massey Ferguson'da Yeni Dönem 'AGCO Reman'

Malzeme yorulma diye bir şey var o ne olacak.bükülmüş dayanımı kopma dayanımı .ormancının motorunu ,Çeltikçi nin motorunu gelicek sıradan bir traktöre takılan ben kabul etmem.

Agconun kullanmakta olduğu perkins, sisu yada simdiki agco power motorlar zaten sorunsuz ve uzun omurlu motorlar. Bence agco turkiyenin oncelikle uzerinde durmasi gereken konu enjektorler. Common rail pompaya sahip traktorler erken saatlerde enjektör arizasi cikariyor. Ayrica tamiri hic de ucuz degil. Suc ulkemizdeki mazotlarda mi, yoksa enjektorlerde mi bilinmez. :)

iskender link=topic=86314.msg1032791#msg1032791 date=1446876260' Alıntı:
Malzeme yorulma diye bir şey var o ne olacak.bükülmüş dayanımı kopma dayanımı .ormancının motorunu ,Çeltikçi nin motorunu gelicek sıradan bir traktöre takılan ben kabul etmem.

İskender abi güzel tespit :) Metalurji ve malzeme mühendislerimizi göreve davet ediyorum.

dustero link=topic=86314.msg1032965#msg1032965 date=1446926579' Alıntı:
İskender abi güzel tespit :) Metalurji ve malzeme mühendislerimizi göreve davet ediyorum.
O zaman çok dolaşırız daha, falanca kapakcı, feşmanca taşlamacı, ahmet usta, mehmet ustanın kalfası bilmem ne usta diye :D

dustero link=topic=86314.msg1032965#msg1032965 date=1446926579' Alıntı:

(Düzeltme)
İskender kardeşimden alıntı yapacaktım. Yanlış alıntı olmuş..:)

iskender link=topic=86314.msg1032791#msg1032791 date=1446876260' Alıntı:

Bende kabul etmem. 'Benim motorumu yapın güzelce, geri verin..:))'

nailyetek link=topic=86314.msg1032966#msg1032966 date=1446926798' Alıntı:
O zaman çok dolaşırız daha, falanca kapakcı, feşmanca taşlamacı, ahmet usta, mehmet ustanın kalfası bilmem ne usta diye :D

Bu iş yaygınlaşırsa sanayide tekelleşmeye gidilir Mehmet usta Ahmet usta yalan olur :) Traktörün sattığın her parçasından kar elde etmek varken toplayıp yeniden satmak nedir. Ha yurt dışındaki kar bizim servislerimizdeki kadar yoktur 3 e alıp 15 e satmıyodur o ayrı Türkiye gibi düşünmemek lazım :D

dustero link=topic=86314.msg1032983#msg1032983 date=1446927631' Alıntı:
Bu iş yaygınlaşırsa sanayide tekelleşmeye gidilir Mehmet usta Ahmet usta yalan olur :) Traktörün sattığın her parçasından kar elde etmek varken toplayıp yeniden satmak nedir. Ha yurt dışındaki kar bizim servislerimizdeki kadar yoktu 3 e alıp 15 e satmıyodur o ayrı Türkiye gibi düşünmemek lazım :D
Şimdi burda trip attığımıza bakma sen, harman zamanı biçer motoru büyük arıza açınca Ostim i boylayan çok biçerci gördüm :) Aynı gün işe çıkarcam diye Perkins motorlu dominator ve Medionların yarısı AS 950 motorlu oldu.. :D Reman ın kralını biz başlattık aslında

nailyetek link=topic=86314.msg1032986#msg1032986 date=1446927863' Alıntı:
Şimdi burda trip attığımıza bakma sen, harman zamanı biçer motoru büyük arıza açınca Ostim i boylayan çok biçerci gördüm :) Aynı gün işe çıkarcam diye Perkins motorlu dominator ve Medionların yarısı AS 950 motorlu oldu.. :D Reman ın kralını biz başlattık aslında

Ha yaşa Nail abi Döytüz candır Yusuf aga AS 950 olayını duymasın :D Reman ' ın kralı bizim yerli çakma sanayimiz boşverin Agco ' nun Reman ' ını

Güzel paylaşım Nail abi.
Umarız güzel işler bu durum ama biraz zaman alır gibi.

Barış UZEL link=topic=86314.msg1032732#msg1032732 date=1446840434' Alıntı:
Bizim memlekette bu iş olmaz :D Ankara İvedikteki hurdacılardan canımızı kurtaramayız :D

Barış, Gökhan abi halleder onları sizin işler bozulacak diye korkma memlekette 1 milyon hurda traktör var birader :)