Arkadaşlar kısa boylu buğday çeşiti tavsiyesi yardımcı olabilir misiniz.

Ynt: Arkadaşlar kısa boylu buğday çeşiti tavsiyesi yardımcı olabilir misiniz.

kursatkesikbas link=topic=86322.msg1033675#msg1033675 date=1447170349' Alıntı:
Esperia ekiyoruz. Önceden Ceyhan 99 ekiyorduk ancak soğuk vuruyordu bazen. Ben Ceyhan 99 daki verimi hiçbir çeşitte almadım. Ondan memnun değilsen esperia ek derim. Ama bölgede esperia Ceyhan 99un kökünü kuruttu. Tohum bulamıyoruz. Bulayım gene Ceyhan ekerim
Kardeş burada hangi gübre ilaç bayisine gidersen ceyhan 99 paketli sifir ürün bulursun, diyarbakirda mi esperia ektiniz verim iyi deyil diyorsunuz. Sulama imkânınız varsa iyi bir çesit. Ceyhan-99 yatmaya meyilli olmasından dolayı memnun deyiliz.

muhammet63 link=topic=86322.msg1033711#msg1033711 date=1447174761' Alıntı:
Kardeş burada hangi gübre ilaç bayisine gidersen ceyhan 99 paketli sifir ürün bulursun, diyarbakirda mi esperia ektiniz verim iyi deyil diyorsunuz. Sulama imkânınız varsa iyi bir çesit. Ceyhan-99 yatmaya meyilli olmasından dolayı memnun deyiliz.
yok aksaray da . Ancak bizim buraya sertifikalı tohum gelmiyor. Don yüzünden zarar görenler olduğu için il tarım müdürlüğü satışı engellemiş diye duyumlar aldım

Geçen sene Makarnalık Çeşit-1252 ektim. Anız boyu 60 cm. de kaldı, fırtına kopsa yatmaz :D Satan tohumcu da saman balyası fazla gelmez demişti dediği çıktı. Verim olarakta Kızıltan buğdaydan daha iyi.

sagalassos link=topic=86322.msg1033800#msg1033800 date=1447189103' Alıntı:
Geçen sene Makarnalık Çeşit-1252 ektim. Anız boyu 60 cm. de kaldı, fırtına kopsa yatmaz :D Satan tohumcu da saman balyası fazla gelmez demişti dediği çıktı. Verim olarakta Kızıltan buğdaydan daha iyi.
Kuru damı ektiniz.