arabayı değiştirecem hangisini tercih edersiniz

hangisi daha cazip

• Kullanılan toplam oy
    248

Benim ford transit 90+280 s var yakıntan ve konfordan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum gönlüm courierden yana ondan bulduğu eksiler arka cam açılmıyor dokunmatik ekran yok ve yan aynalar katlanmıyor vb doblo isdediğimin çoğunu veriyor 6 ileri donunmatik 5'ekran arka camlar açılıyor eksi yanı yalıtım çok kötü partner 115 hp olması 7' ekran wifi tel ekranın dokunmatiğe aktarma partnerde bel desteği yokbirde pejjo motoru nekadar güvenilir

Ynt: arabayı değiştirecem hangisini tercih edersiniz

Bende aynı durumdayım.
Dacia 1.5 dizel ve Doblo arasında kalmıştım. Dacia sitesini bir zaman takip ettim ve alanlar yakıttan memnun ama donanım eksikliği ve parça sorunundan isyan ediyorlar.

Mecburen Doblo gibi ama biraz gönülsüz...

Ekleme yaparsak; transit de düşünüyordum ama arkadaşlarımın yeni araçları bir yıl içinde çok döküldü gerçi onlar birazda arazide kullandılar fakat ondanda geçtim.

Courier o klasmanda değil. İç hacim ve güç olarak küçük. Partner Tepee 2009 model 110 luk var bende. 127 000 kilometrede periyodik bakımdan başka hiç bir masrafı olmadı. Ben çok memnunum. Önümüzdeki sene değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer değiştirirsem yine Partner Tepee alacağım. Eğer imkanın olursa bir test sürüşü yap. Kullanmanıza bağlı benim araba kilometrede 20- 25 kuruş arası yakıyor.

stulu link=topic=86327.msg1032935#msg1032935 date=1446922488' Alıntı:
Courier o klasmanda değil. İç hacim ve güç olarak küçük. Partner Tepee 2009 model 110 luk var bende. 127 000 kilometrede periyodik bakımdan başka hiç bir masrafı olmadı. Ben çok memnunum. Önümüzdeki sene değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer değiştirirsem yine Partner Tepee alacağım. Eğer imkanın olursa bir test sürüşü yap. Kullanmanıza bağlı benim araba kilometrede 20- 25 kuruş arası yakıyor.

Tepee ' nin full donanımlı olanını kardeşime aldık. İlk başta pek istemedik fakat şimdi çok memnunuz, gerçekten hem donanım hemde sınıfına göre çok ekonomik bir araç.

test sürüşü talebinde bulundum ama ararlarmı bilinmez komşuda var verirse bir test sürüşü yapıcam peki yalıtım ve çekişi dobloyla kıyaslasak hangisi baskın olur

courier fiorinonu rakibi ama donanım olarak doblo rakibide olabiliyor kurye küçük ve kabin tasarımı hoşuma gidiyor

ENES4422 link=topic=86327.msg1032937#msg1032937 date=1446922705' Alıntı:
Tepee ' nin full donanımlı olanını kardeşime aldık. İlk başta pek istemedik fakat şimdi çok memnunuz, gerçekten hem donanım hemde sınıfına göre çok ekonomik bir araç.
tepenin yalıtımı tümseklerden ve çukurdan geçince darbe emişi nasıl birde yokuş yukarı çekiş nasıl

zehriduman link=topic=86327.msg1032963#msg1032963 date=1446926366' Alıntı:
tepenin yalıtımı tümseklerden ve çukurdan geçince darbe emişi nasıl birde yokuş yukarı çekiş nasıl

Gayet güzel, yokuşlarda kırmızı ışıkta falan durduğunda hiç sorunsuz hareket ediyor. Bazıları şimdi moda olan yan tarafa marşpiyelin altına yan tamponlar koyuyorlar, o zaman araç yere yaklaşıyor. orjinalde daha rahat hareket ediyor.

bizde 2012 doblo var 1.3 eğer bagaj çok önemli değilse courier i tavsiye ederim o kasa full donanım ve 1.6 ford motorla uçar doblo daha hantal kalıyor ve belli bi süratten sonra 90 100 gibi hiç ekonomik olmuyo mazot zoruyla gidiyo resmen ama 1.6 ları nasıldır bilmem ama sonuçda yüksek araba courier e göre daha çok savurabilir ama bu yalıtım konusunu yeni nesillerde çözdüler diye bilyordum yanlış değilsem
şimdiden hayırlı olsun yapacağınız tercih

Diğer araçlar hakkında bilgim yok 1.3 ticari taksi doblomuz vardı seyrek olsada arada taksiye çıkardım ford dışında kullandigim en rahat panelvan dı sanırım 150 bin km çalıştık hiç sıkıntı cikarmadi bi ara yanlış motor yağı kullandık turbo ötmeye başladı 10 bin km civarida öyle kullanmıştık sonra sattık

Eğer doblo yeni kasa değilse arkada giden yolcuyu çok rahatsız ediyor makaslardan dolayı yeni kasalar çok daha rahat diyorlar...

Diğer araçları bilmediğim için kıyaslama yapmadım
Son olarak partner Tepee virajlarda çok kötü tıpkı fiorino gibi virajlarda esneme nerdeyse yok o yüzden viraj almak sıkıntılı...

özkan23 link=topic=86327.msg1032992#msg1032992 date=1446928042' Alıntı:
bizde 2012 doblo var 1.3 eğer bagaj çok önemli değilse courier i tavsiye ederim o kasa full donanım ve 1.6 ford motorla uçar doblo daha hantal kalıyor ve belli bi süratten sonra 90 100 gibi hiç ekonomik olmuyo mazot zoruyla gidiyo resmen ama 1.6 ları nasıldır bilmem ama sonuçda yüksek araba courier e göre daha çok savurabilir ama bu yalıtım konusunu yeni nesillerde çözdüler diye bilyordum yanlış değilsem
şimdiden hayırlı olsun yapacağınız tercih
2010 dan sonra olan kasalara 1.3 yetmiyor diye bende duydum courierde dokunmatik ekran ve arka cam açılsa en kötü yanı yan aynalar katlanmıyor bu 3 eksik giderilse hiç düşünmem bir 61 milyar olan kurye şuan 81 milyar olmuş yani uçmuş

kubilay07 link=topic=86327.msg1033014#msg1033014 date=1446929942' Alıntı:
Diğer araçlar hakkında bilgim yok 1.3 ticari taksi doblomuz vardı seyrek olsada arada taksiye çıkardım ford dışında kullandigim en rahat panelvan dı sanırım 150 bin km çalıştık hiç sıkıntı cikarmadi bi ara yanlış motor yağı kullandık turbo ötmeye başladı 10 bin km civarida öyle kullanmıştık sonra sattık

Eğer doblo yeni kasa değilse arkada giden yolcuyu çok rahatsız ediyor makaslardan dolayı yeni kasalar çok daha rahat diyorlar...

Diğer araçları bilmediğim için kıyaslama yapmadım
Son olarak partner Tepee virajlarda çok kötü tıpkı fiorino gibi virajlarda esneme nerdeyse yok o yüzden viraj almak sıkıntılı...
viraj için arkaya çelik çubuk koymuşlar araç hızlı giremiyorsun ama aracıda savurmuyor bende kararsız kaldım bu yeni kasa doblolarda yalıtım çok kötü fordun konforu çok iyiydi ama bir defa kullandım sadece

zehriduman link=topic=86327.msg1033020#msg1033020 date=1446930390' Alıntı:
viraj için arkaya çelik çubuk koymuşlar araç hızlı giremiyorsun ama aracıda savurmuyor bende kararsız kaldım bu yeni kasa doblolarda yalıtım çok kötü fordun konforu çok iyiydi ama bir defa kullandım sadece

Doblonun 2.el pazar payını ve çok değer kaybetmeden satıldığını göz ardı etmeyin derim

kubilay07 link=topic=86327.msg1033023#msg1033023 date=1446930583' Alıntı:
Doblonun 2.el pazar payını ve çok değer kaybetmeden satıldığını göz ardı etmeyin derim
orda haklısın forda değer kabetmiyor partner biraz değer kaybediyor bakalım daha yorum yapan arkadaşlar ne diyecek

Ercan AYKUŞ link=topic=86327.msg1033070#msg1033070 date=1446964332' Alıntı:
Ben bu seçenekler arasından kesinlikle Ford derdim.
forda benim ilgimi çekiyor ama bazı eksileri var misal arka cam açılmıyor birde dokunmatik bir mülti medya koysa partnerdeki gibi hiç düşünmeden alıcam

Selamlar, buranın konusu değil ama madem konu açılmış kıyaslanan araçların segmenti farklı ford courier ile partner ve doblo araçları aynı sınıf değil. Yeni ford connect kıyaslanabilir. Bu araçtata diğer doblo,partner da olmayn birçok özellik mevcut. Hatta en son 1,5 dizel otomatiği dahi çıktı.fordun sitesinden inceleyebilirsin. Ford 20010 glx connect ' im var memnunum. Yerine araç koyamadığım için satamıyorum.

tepenin yakıtı nasıl bilginiz varmı bende tepee ile doblo arasında kaldım yakıtları hakkında yaeterli bilgiye ulaşınca kararımı vercem doblonun 1.6 105 lik motorunu düşünyom tepee nin fulunde motor seceneği yok zaten 115 lik motoru var üzerinde...