Tohumluk hazırlama bugday yeri hazırlama

Ynt: Tohumluk hazırlama bugday yeri hazırlama

Bugun gecerken gordum yakup abi tilleri cekmissin biraz sasirdim bu kadar hizli olusuna cok calisiyosn hocam toprak cok guzel olmus cok hosuma gitti acikcasi artik yagmuru bekliyorz pek yakind tahminlerde gorunmuyor hayirlisi artik bahar yagisli gider insallah
Ben akhisar 98 setifikali arpa buldum onu ekmeyi dusunuyorm bu yil bakalim

ydincbayram link=topic=86344.msg1033390#msg1033390 date=1447080861' Alıntı:
Evet yemlik gidiyor çoğunlukta. Verim iyi olursa cumhuriyetin kazancını geçer diye düşünerek ekiyorum.
Bana sorarsaniz erkenci cesitler cok yuksek verimli degil fakat yerine gore uygun cesit erken olgunlasip bahar yagmurlarindan istifade ediyor diye dusunuyorm yanma olayi pek olmuyo
Ben bikac yil ektim ve her seferinde arpalarla ayni zamanda bicip ilk bugday i cikarip en yuksek fiyattan unluk sattim nasip olursa hocam hasati geciktirme derim nacizane fikrim

araplıova link=topic=86344.msg1033428#msg1033428 date=1447086616' Alıntı:
Bugun gecerken gordum yakup abi tilleri cekmissin biraz sasirdim bu kadar hizli olusuna cok calisiyosn hocam toprak cok guzel olmus cok hosuma gitti acikcasi artik yagmuru bekliyorz pek yakind tahminlerde gorunmuyor hayirlisi artik bahar yagisli gider insallah
Ben akhisar 98 setifikali arpa buldum onu ekmeyi dusunuyorm bu yil bakalim

Fatih yagmur gelir diye acele ettik once simdide yerlerin alti alatavli gec kalirsak kesekler cogalacak.
Urun erken olursa bizde erken biceriz daha da guzel olur kaygisi biter bir an once.