DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

Ynt: DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

volkanuzel link=topic=86386.msg1034123#msg1034123 date=1447289799' Alıntı:
ekim 12li olmak zorunda yada sıfır hata ile ekmek lazım :)
Etaç ın muhabbet aklıma geldi, :D Gaspardo Fıve, Holmer sıx, var Turkısh problem.

Cevap: Ynt: DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

Her sezon en az iki tarlada traktörden inip sıra arıyorum sökmek için. Ot beline gelmiş pancar sırası gözükmüyor, sırayı buluyorsun 10 metre gitmeden haydaa 15 metrede pancar yok. seyrek yerde pancar ilkokul 5 e gidecek kadar büyümüş makineden geçmiyor. Yeminle ömründen ömür gidiyor bu tür tarlalarda. Bide yüzüm yumuşak olmaz sökmemde diyemiyom.

Ömer amma güldürdün beni yahu, ilkokul 5 gidecek kadar büyüyen şekerpancarı hahahahaha:)

• Beğen
Tepkiler: cemaltan
Cevap: DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

O değil de 850 dekar dümdüz arazi :) Bul burada bitişik böyle arazi bulabilirsen :) Geçen arkadaşlara anlatıyordum, Antalya'da Toros'lar var, Karadeniz'de dağlar yine denize paralel, girmiyor arkadaş deniz havası iç bölgelere, girmiyor! Hal böyle olunca yağış da olmuyor, su da, zor iş ülke için...

Cevap: Ynt: DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

Her sezon en az iki tarlada traktörden inip sıra arıyorum sökmek için. Ot beline gelmiş pancar sırası gözükmüyor, sırayı buluyorsun 10 metre gitmeden haydaa 15 metrede pancar yok. seyrek yerde pancar ilkokul 5 e gidecek kadar büyümüş makineden geçmiyor. Yeminle ömründen ömür gidiyor bu tür tarlalarda. Bide yüzüm yumuşak olmaz sökmemde diyemiyom.
İlkokul 5 yine iyiymiş bazı yerler anaokulu terk oluyo [emoji23] 2 sene önce kendi pamcarımız makinanın söküm ağzına sığmadı diye arasını açtık komşunun tarlaya girince onun pancarlar söküm ağzının arasından geçip gitti :)

Ben 500 dekar pancarı 2 ayda söküyorum adamların yaptığına bak :( sulama derdi yok yabancı ot yok mis gibi. Burda bazı tarlaları önce tamburlu makina ile biçip sonra pancarını söküyolar :)

• Beğen
Tepkiler: omeryucel
Cevap: DÜNYA REKORU...HOLMER 12 sıralı pancar hasat (24 SAATTE 850 DEKAR)

Millet tarim da nereye gelmis. Biz hala gote giren semsiye orucu bozar mi birkereden bir sey olmaz kasikla verip kepceyle alan ve hala çiftçiyi destekliyoruz diyebilenlenler tarafindan yonetilip kendi kendimize olmayan bir seyimize şükreden bir millet olduk ... Nem aceb yetisebilecezmi bunlara...