Traktör kazaları Türkiye...

Doğubelenören Köyü’nde 1 Haziran 2008 günü sabah 06.00 sularında Batıbelenören Köyü’ndeki hıdırellez hayırına yetişmek için erkenden kalkan 58 yaşındaki Adil TEZCAN, 11 EF 334 plakalı kabinsiz traktörüyle Körpü Mevkiinde vişne bahçesini tırmık yaparken yardan yuvarlanan traktörünün altında kalarak can verdi.

Aliçopehlivan Köyünde virajı alamayan traktör dereye uçtu.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, Kocahıdır Beldesinden gelen traktör Aliçopehlivan Köyüne geldiğinde köy içerisinden geçen derenin üzerinde bulunan köprüden geçerken dereye uçtu. Son anda kendisini traktörün üzerinden atmayı başaran traktör sürücüsü Hüseyin Erduran kazadan yara almadan kurtulurken köy meydanında bulunan ve kazayı gören vatandaşlar hemen Erduran’ın yardımına koştular.

Traktör sürücüsü Hüseyin Erduran kazadan yara almadan kurtulurken traktörde maddi hasar meydana geldi.

Ortaköy de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü 2 kişi yaralandı. Ölen şahsın Pazar günü evlendiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Kaza Aksaray’ın Ortaköy İlçesi Hacılar Köyü girişinde meydana geldi. Hacı Ahmet Ulusoy(25) idaresindeki traktör köy girişinde yoldan çıkarak devrildi. Kazada traktör sürücüsü Hacı Ahmet Ulusoy ağır yaralanırken kaldırıldığı Ortaköy Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Traktörde bulunan Eftal Akoda(23) ve Yasin Karahanlıdere(29) ise yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmazken kazada hayatını kaybeden Hacı Ahmet Ulusoy’un Pazar günü evlendiği öğrenildi. Kazayla ilgili tahkikatın devam ettiği öğrenildi.

Ynt: Traktör kazaları Türkiye...

5-6 sene önce bizim amcaoğlu (td85 ve tt60ın sahibi) önceden 285leri vardı 2 römorkla Temelli kavun pazarına dönerken kamyon çarptı, traktör 3 parçaya ayrıldı bi kaç kırıkla kurtuldu... Ankara-Eskişehir Yolu 50. kmsi

8-9 sene öncede bizim tarlayı sürerken dayım MF 185le uçuruma girdi motorun frenleri yok denecek kadar azdı, geri-geri uçtu oda bi kaç kırıkla kurtuldu...

1-2 ay öncede Ankara-Eskişehir Yolu Temelli çıkışında bi kaza vardı MF 285 4e bölünmüştü

POYRAZLI SALİH link=topic=9638.msg100671#msg100671 date=1227694434' Alıntı:
5-6 sene önce bizim amcaoğlu (td85 ve tt60ın sahibi) önceden 285leri vardı 2 römorkla Temelli kavun pazarına dönerken kamyon çarptı, traktör 3 parçaya ayrıldı bi kaç kırıkla kurtuldu... Ankara-Eskişehir Yolu 50. kmsi

8-9 sene öncede bizim tarlayı sürerken dayım MF 185le uçuruma girdi motorun frenleri yok denecek kadar azdı, geri-geri uçtu oda bi kaç kırıkla kurtuldu...

1-2 ay öncede Ankara-Eskişehir Yolu Temelli çıkışında bi kaza vardı MF 285 4e bölünmüştü
salih 1-2 ay once dedıgın kazadaki mf 285 4*4 müydü? bir bilgin varmı

salih size geçmiş olsun aynı şey bizim başımızada geldi bundan aşşa yukarı 13 14 yıl önce olmuştu ben zar zor hatırlıyorum amcam şehire buğdağ getiriyomuş karşı şeritten gelen kamyon şöförü direksiyon başında uyuya kalmış, fendt 106 vardı onda kamyon üstüne çıkmış traktör dört parçaya bölünmüş amcam hayatını kaybettiydi allah dosta düşmana kimsenin başına böyle bişey vermesin

coyote26 link=topic=9638.msg100798#msg100798 date=1227715204' Alıntı:
salih 1-2 ay once dedıgın kazadaki mf 285 4*4 müydü? bir bilgin varmı

tek çeker olması lazım
traktörün arka tekerin biri ve çamurluğu bi taraftaydı motor başka tarafta ön dingil başka taraftaydı parçalanmıştı...

değişörenli link=topic=9638.msg100980#msg100980 date=1227736975' Alıntı:
salih size geçmiş olsun aynı şey bizim başımızada geldi bundan aşşa yukarı 13 14 yıl önce olmuştu ben zar zor hatırlıyorum amcam şehire buğdağ getiriyomuş karşı şeritten gelen kamyon şöförü direksiyon başında uyuya kalmış, fendt 106 vardı onda kamyon üstüne çıkmış traktör dört parçaya bölünmüş amcam hayatını kaybettiydi allah dosta düşmana kimsenin başına böyle bişey vermesin

başın sağ olsun, Allah kimsenin başına vermesin...

ha şunuda ekleyim ilk çıkan 80-66 DT ler vardı 1992-4 model olması lazım bizim komşuda vardı... mahalleye 4. viteste son gaz girmiş, bende küçüktüm bi ses geldi güm die hemen arkasından bidaha ses geldi mahalleye çıktık 80-66 mahalleye sert dönünce direksiyonu toplayamamış duvara çarpmış... duvarında tam T olduğu bölüme denk gelmiş motorun gövdesi çatlamıştı... Allahtan içindekilere bişi olmadı... motoru ertesi gün toplayıp ellerinden çıkardılar...

3-4 sene önce ise biri Steyrle köyün içinde giderken 6-7 yaşlarında bi kız çocuğu aniden önüne çıkmış motorun önündede aydın için takılmış demir vardı, kızın bel kemiğine çarpmış, köye jandarma ambulans falan geldi kızı götürdüler 2-3 saat sonra ölüm haberi geldi...

arkadaşlar öncelikle allah hepimizi traktör kazasından esirgesin.traktör kazalarında yaralanma ve can kaybı riski çok yüksek.

Ş.Koçhisarda-Sadıklı köyünde 3 sene önce bi amcamız temmuz aylarında ekin işlenirken gece kazayağına gitmiş.traktörü ise 640 idi.sabah kalktığımızda yeğeni köye gelen jandarmayla öldüğünü haber almış, bizde hemen tarlaya gittik.gittiğimizde dereye uçan traktörü görünce şok olduk.kültivatör bi kenara fırlamış.motor bi yerde şanzıman biyerdeydi.sonra vinç çağırdık.ekip aşağıda motor ve şanzımanı bağlamış çekmeye hazırlanıyordu.vinç kaldırdıkça kendisi aşağıya sürükleniyordu.sonra traktörlerimizde önüne bağladık.bizde 640 vardı o zaman.640 bağlandı.74-80 N vardı o bağlandı.birde 398 bağlandı.3 traktör 1 vinç motor ve şanzımanı zar zor çekti.

Geç olsun güç olmasın arkadaşlar.allah herkesi kaza ve beladan esirgesin..

kamyon fergusonu fena ezmiş ha...sıkıyosa benim volvoya vursun 50 metre uçar öle aynı kamyonu fargo kırkayak 13 tonluk mermerle 2ye böldük kasaya mermeri biraz sert bırakınca löp kamyon 2 parça :D muhabbet bir yana allah kimsenin başına vermesin :(

değişörenli link=topic=9638.msg100980#msg100980 date=1227736975' Alıntı:
basınız sagolsun