Kamyon Kurtarma-Zetor

Ynt: Kamyon Kurtarma-Zetor

Jcb cilerden kimse gitmemis.. gorsem ben de gitmezdim belki:)

1500 metre yol kuredim.. yol actim.. arkamdan bile tam gelemediler.. yine yer yet cektim.. dun ogleden sonra basladik bugun aksam olmadan bitti.. Allah a sukur kimsenin burnu kanamadi.. kamyonlar hep tek ceker bi kaysalar bitti!

Yalniz hepsi zetora hasta oldu:)

Nail abi tum gun kepce aramislar duyan yok demis.. merkeze 40 km.. araya bi tanidik girdi.. gittik.. is aselsanin askeriyenin.. aselsandaki muhendiste aslen burali cikti hemserimiz.. daha vazgecemedik.. yoksa parayla yapilcak is degil..

Ilk gittigimde herkesin komutanim dedigi emekli bi albaymis.. dakka bir.. 'ne bulunmaz hint kumasiymissin gel bakalim' dedi.. tam ' dogrudur komutanim bi bizde zetor var burda' diyecektim.. baktim bikac gundur mahsur kalmislar espiri anlasilmayacak kaldi:)
---
Kop dagina dogru ama degil.. yukari masat koyunun zirvesi.. cikmislar kar yaginca inememisler.. rakim 2 bine yakin..

Kop u nerden biliyon:)

UÖZKAN.77 link=topic=86428.msg1034557#msg1034557 date=1447434960' Alıntı:
ŞeTat da mı calistin.. bura kus ucusu orya cok yakin sayilir.. kop ta suan kar kis kiyamettir..
Yok daha aşağıda Kop krom vardı Şe Tatı biliyom. Aşkale Erzurum Erzincan Merçn Çayırlı oraları iyi bilirim. Kış gelipte tırlar şantiyeye gelemezdi şehitlik stoğa 5 araba maden çekerdik. O rdaki küçük lokantanın yanındaki suyu hiçbiyerde içmedim. Fatih gilin köylüsümüsün? :)

Abi bizim duz.. taban yerler de acik.. bura bildigin dagin basi.. zirve.. yol bitiyo zaten.. rahat 2 bin metre.. her taraf vicik vicik kar camur su..

Verilmis sadakamiz varmis vesselam.. kamyonlat tek ceker cok dik yerlerden indiler.. yol actim ama hep risk..

http://youtu.be/loScq4J26Vo

---

Hangi fatih taniyamadim.. kop dagini sehitligi milli park yapma durumu var.. gelirsen goruselim..

Tahmin ediyorum. Senin köy dere bi yerdemi.Fatih soyadını hatırlamadım Fatih ' in amcası vardı oğluna araba çarpmıştı bi arkadaş vardı sóra işi bıraktı köyde balık işiyle uğraşıyordu.Köylerinin ismini hatırlayamadım. Yolum düşerse uğrarım.

Sagolun.. gormeden adamlar mahzur kalmis dedik gittik.. az daha kendimiz de kalacaktik:)

2 kanyonu 1-2 km medafedeki asfalta indirmek 1,5 gun surdu..

Bi yerde mecedes kanala kaydi oturdu.. tampon kadar camura gomuldu.. arkadan cekemedim.. kepceyi doldurdum.. one gectim.. kilidi bagladim.. arkamdan romork gibi gelmeye basladi:)

Asfalt ve mutluluk.. ayrilirken aynen herkes bi sadaka versin dedik:)