Salgam otu acil yardim

S.a abilerim gecen sene ektigimiz salgam otunun silajini bu sene yediriyoruz cok memnunuz bu senede ayni donemde ektik fakat gecen sene mart-nisan ayinda olan gelisim su anda var boyu dize kadar oldu 8-10 yaprak var su anda kışa bu kadar gelisik girmesinin bi zarari olurmu resmen labada tarlasi gibi oldu yoksa hayvan falan otlatalimmi icinde kararsiz kaldik fikirlerinize ihtiyacim var ...

Ynt: Salgam otu acil yardim

toprak14 link=topic=86448.msg1034926#msg1034926 date=1447517869' Alıntı:
hocam bu salgam otunu nasıl muhafaza ediyorsun silaj paketleme makinası paketliyor mu bunları
birde bicimi neyle yapıyorsun cift sıra silaj makinası yapar mı
normal misir silaji yapar gibi yapiyoruz ama icine bugday kirmasi atiyoruz uzetine 1 katis toprak atiyoruz tabani duzleyip bol bol saman atiyoruz suyu cok degerli sonra tabana koydugumuz samanla beraber hepsini yediriyoruz biz ot silaj makinesiyle yaptik ama cift sirali ilede olur daha iyi sikisma bile olur hattat cok bereketli bir bitki fakat bu sene cok buyuyor umarim soguklatdan donmaz 50 cm boy yapti

orklar59 link=topic=86448.msg1035090#msg1035090 date=1447532815' Alıntı:
normal misir silaji yapar gibi yapiyoruz ama icine bugday kirmasi atiyoruz uzetine 1 katis toprak atiyoruz tabani duzleyip bol bol saman atiyoruz suyu cok degerli sonra tabana koydugumuz samanla beraber hepsini yediriyoruz biz ot silaj makinesiyle yaptik ama cift sirali ilede olur daha iyi sikisma bile olur hattat cok bereketli bir bitki fakat bu sene cok buyuyor umarim soguklatdan donmaz 50 cm boy yapti
ben silaj paketleme makinası 500kg ile paketlemeyi düsünüyorum bu yıl deneme 10 dekar ektim
15-20 gün oldu ekeli biraz daha eksem diyorum acaba geç mi oldu sıkıntı olur mu ekeyim mi fikriniz nedir?
yerim bolu da bu arada havalarda iyi gidiyor simdilik cimlenirmi ki ayazlar cıkmadan

toprak14 link=topic=86448.msg1035162#msg1035162 date=1447542150' Alıntı:
ben silaj paketleme makinası 500kg ile paketlemeyi düsünüyorum bu yıl deneme 10 dekar ektim
15-20 gün oldu ekeli biraz daha eksem diyorum acaba geç mi oldu sıkıntı olur mu ekeyim mi fikriniz nedir?
yerim bolu da bu arada havalarda iyi gidiyor simdilik cimlenirmi ki ayazlar cıkmadan
eger yagis varsa ve sicaklik uygunsa olabilir ama yagmur yagmazsa pek sanmiyorum cimlenecegini ayrica paketleme ile yaparkende icine ya bugday kirmasi yada laktik asit bakterisi atilmali yagli bitki oldugundan tek basina fermente olamiyor