2 yıl ödemesiz 7 yıl kredi

Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi. Annem bu ise girmek istiyor. Uzerine bahcesi arabası ve dairesi var ipotek icin. Anac koyun alip kuzularini besleyip ete kestirmek gibi bir planimiz var.

Ynt: 2 yıl ödemesiz 7 yıl kredi

Öyle önüne gelene faizsiz kredi vermiyorlar. Çiftçi olman gerekiyor öncelikle, ayrıca ipotek verecek mallarınız olsa bile önce yedi ceddini inceleyip kredi notu çıkartıyorlar. O nota göre başvuru yapılıyor ve kredi notuna göre ipotek oranı belirliyorlar. Normalde çekeceğin kredinin 2 katı ipotek istiyorlar ama kredi notuna oran değişebiliyor.

vasago link=topic=86463.msg1035222#msg1035222 date=1447589761' Alıntı:
Öyle önüne gelene faizsiz kredi vermiyorlar. Çiftçi olman gerekiyor öncelikle, ayrıca ipotek verecek mallarınız olsa bile önce yedi ceddini inceleyip kredi notu çıkartıyorlar. O nota göre başvuru yapılıyor ve kredi notuna göre ipotek oranı belirliyorlar. Normalde çekeceğin kredinin 2 katı ipotek istiyorlar ama kredi notuna oran değişebiliyor.
Bugune kadar hic bi kredimiz aksamadan gununde odendi. 200 donum tarla ekiyoruz. Çks kayitliyiz.

Kredi işi saçma bence. Ne zaman Ziraat Bankasına gitsen değişik sorunlar çıkarttılar. Mesela 70 bin olan tarlanın dönümüne rehin gösterdiklerinde 2 bin olarak sayıyorar. Kefili devlet memuru olaca, madem öyle köylüye değilde memura versin krediyi....

• Beğen
Tepkiler: acemi_

poyraz2030 link=topic=86463.msg1035246#msg1035246 date=1447601791' Alıntı:
Kredi işi saçma bence. Ne zaman Ziraat Bankasına gitsen değişik sorunlar çıkarttılar. Mesela 70 bin olan tarlanın dönümüne rehin gösterdiklerinde 2 bin olarak sayıyorar. Kefili devlet memuru olaca, madem öyle köylüye değilde memura versin krediyi....
aynen öyle kardeşim kırk dereden su getiriyorlar .

Söylemiş oldugunuz kredıyı herhangı bı danısma fırmmasından falanmı ögredınız cunku banada aynısı soylendı zıraate gıttım oyle bı kredı olmadıgını soylemıslerdı bana gectıgımız yıl..

Merhaba arkadaşlar. Giremedim zaman yoktu. Evet 0 faiz işi doğru. 7 yılda doğru ama 18 aydan sonra faizli oluyo. 18 ay içinde odersen faiz yok bişey yok. Sadece hayvanlar için tarsim sigortası yapılacak. Başvuru için;
-Çiftçi belgesi
-İşletme belgesi
-İpotek

alpertoprak link=topic=86463.msg1036905#msg1036905 date=1448036869' Alıntı:
Söylemiş oldugunuz kredıyı herhangı bı danısma fırmmasından falanmı ögredınız cunku banada aynısı soylendı zıraate gıttım oyle bı kredı olmadıgını soylemıslerdı bana gectıgımız yıl..
Ziraat bankasından aldık