PART2 FIAT 65-46 DT İLE KANOLA YERLERİNE MERDANE ÇEKİMİ 2015...!!!

PART2 FIAT 65-46 DT İLE KANOLA YERLERİNE MERDANE ÇEKİMİ 2015...!!!

08/10/2015

Arkadaşlar geçen ay kanola yerlerini hazırlarken topaçlı olduğu için hem önden hemde arkadan merdan çekmiştim. Bende sizler için birkaç fotoğraf çektim. Şimdi sizlerle paylaşıyorum....;)

alipasalierkan.........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: PART2 FIAT 65-46 DT İLE KANOLA YERLERİNE MERDANE ÇEKİMİ 2015...!!!

Kolay gelsin erkan abi. İşine karismak gibi olmasin ama hep disk tiller kullanıyorsunuz bu yuzden kesekler senin deyiminle topaclar kalıyor bunun yerine yatik bıçaklı bir rotovatör alip onu cekseniz tek seferde tarlaniz hem keseksiz bir şekilde ekime hazirlanacak hemde topragi sıkıştıracaktir. Hatta ekstra bir merdane takarsaniz çeki baglantisindan cok daha güzel olur.

Kolay gelsin Erkan bu yıl önce güzel yağış oldu şimdi kurak gidiyor tam merdane yılı korkmaya başladım buğday ve arpa ekimi tam kurağa denk geldi benim çıkan çıkıyor kuruda kalan öyle duruyor, her gün hava tahminine bakıyorum ama 15 günlüklerde bile yağış görünmüyor .

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

alifatiherturk link=topic=86476.msg1035367#msg1035367 date=1447615217' Alıntı:
Kolay gelsin erkan abi. İşine karismak gibi olmasin ama hep disk tiller kullanıyorsunuz bu yuzden kesekler senin deyiminle topaclar kalıyor bunun yerine yatik bıçaklı bir rotovatör alip onu cekseniz tek seferde tarlaniz hem keseksiz bir şekilde ekime hazirlanacak hemde topragi sıkıştıracaktir. Hatta ekstra bir merdane takarsaniz çeki baglantisindan cok daha güzel olur.

Normalde her sene böyle olmuyor. Bu sene yazın hiç yağış denk gelmedi. Yerler kurudu. Yağış olduktan sonra hemen pulluk ile sürdük. Ama yeteri kadar yağmur işlememiş. O yüzden kesekler kırılmadı. Mikser olsaydı tabi ekerken daha güzel olurdu. Ama olmayınca en uygun yöntemle yaptık. Şuan için durum iyi. Ama yağmur ihtiyacı var gelişme için. Bu yakınlarda yağarsa iyi olacak.

Ercan AYKUŞ link=topic=86476.msg1035450#msg1035450 date=1447657285' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan güzel paylaşım.
Bugün sıra fiatta mı ağalar izinli o zaman :)

Hepsi şuan izinli. Bunlar bir ay önce çekildi. Daha çok fotoğraf var. Ama zaman yok paylaşmaya. Vakit buldukça paylaşıyorum...

ismail_17 link=topic=86476.msg1035457#msg1035457 date=1447659313' Alıntı:
Kolay gelsin Erkan bu yıl önce güzel yağış oldu şimdi kurak gidiyor tam merdane yılı korkmaya başladım buğday ve arpa ekimi tam kurağa denk geldi benim çıkan çıkıyor kuruda kalan öyle duruyor, her gün hava tahminine bakıyorum ama 15 günlüklerde bile yağış görünmüyor .

Bizde yağış bekliyoruz. Ekilenler çıkmaya başladı. Ama yağmur yağsa çok iyi olacak. Gelişmiyorlar.