BOA MAKINA Turunçgilde Yeni Dönem...

Makinalar Antalya üretimi standart atomizerlerin aksine bunlar alçak basınçla çalışıyor 1 bar civarı basınçla.
İstenirse opsiyonel olarak hem alçak hemde yüksek basınçla çalışıyormuş

İlçede kullananlar var turunçgilde ilaçlama performansının arttığını ve ilaç tüketiminin azaldığını söylüyorlar
Makinalar TR standartlarının üzerinde istenirse dozajlayici ve dijital kontrol takılabiliyormuş
Bunlar portakal için kule tipi normal tip olaylarıda var elmada kullanıyorlar iç kurduna en etkili mücadele diyorlar
Lakin fiyatları çok yüksek standart bir atomizerin 2 katı opsiyona görede artıyor

Üstüne düşmemiz gereken bi teknoloji diye düşünüyorum...

Bu arada bağcık coşmuş :D

[url]https://youtu.be/Twf5ExDy2So [/url]

https://youtu.be/ah8vqfSf1aY

Ynt: BOA MAKINA Turunçgilde Yeni Dönem...

Güzel düşünülmüş. Biraz daha geliştirilebilir ama. Kulenin yüksekliği arttırılabilirse ceviz gibi yüksek ağaçlarda da başarılı şekilde kullanılabilir.

yasindemiralay link=topic=86504.msg1035709#msg1035709 date=1447705377' Alıntı:
Bodur Elma bahçeleri için de birebir :)

Elmalı bölgesinde yeni yeni başladı pilot çiftçilerde elma için kulesiz modeli var

sebazios link=topic=86504.msg1035725#msg1035725 date=1447706440' Alıntı:
Güzel düşünülmüş. Biraz daha geliştirilebilir ama. Kulenin yüksekliği arttırılabilirse ceviz gibi yüksek ağaçlarda da başarılı şekilde kullanılabilir.

Abi cevizlerde bodur artık :) Portakaldan daha yüksek olmuyor sanırım ilaç maliyetini en az 4te1 düşürüyormuş bu bile çok ciddi bir rakam yani diyoruz ya avrupa tarzı ekipman hhy işte bu tam öyle bisey hoşuma gitti benim bi yerden emanet alıp ilaçlama yapmak istiyorum önümüzdeki sezon
piyasaya çalışılırsa tasarrufundan ötürü ciddi müşteri toplar

Bunlar çok iyi matignani var asıl bunun iyisi 80-100 binlira civarlarında 100 dekar ve üstü bağ bahçede kesinlikle zamandan yakıttan ve ilaçtan tasarruf sağlıyor.3 traktör ve ilaç makinasının yapabildiği bağı tek başına ve etkin ilaçlıyabildiğini söylüyolar ilgi alanıma girmiyor ama bağım bahçem olsa boa moa bilmem basar parayı martignanisini alırdım çok iyi alet

Ali SARAÇ link=topic=86504.msg1036029#msg1036029 date=1447796660' Alıntı:
Bunlar çok iyi matignani var asıl bunun iyisi 80-100 binlira civarlarında 100 dekar ve üstü bağ bahçede kesinlikle zamandan yakıttan ve ilaçtan tasarruf sağlıyor.3 traktör ve ilaç makinasının yapabildiği bağı tek başına ve etkin ilaçlıyabildiğini söylüyolar ilgi alanıma girmiyor ama bağım bahçem olsa boa moa bilmem basar parayı martignanisini alırdım çok iyi alet

Abi o kadar olmasada bunlarında alçak basınç pompasıyla çalışan dediğin gibi olan dijital kontrollü su o fiyatlara yaklaşıyordur sanırım...

kubilay07 link=topic=86504.msg1036032#msg1036032 date=1447796847' Alıntı:
Abi o kadar olmasada bunlarında alçak basınç pompasıyla çalışan dediğin gibi olan dijital kontrollü su o fiyatlara yaklaşıyordur sanırım...
Burda var bunu satan ama opsiyonu ne bilmiyorumda 30 yada 40 binlira boanın fiyatı opsiyonlarıyla senin dediğin rakama çıkıyodur belki bilmiyorum.yerli montajmı dinlen dinlen kaç :)

ydincbayram link=topic=86504.msg1036146#msg1036146 date=1447851512' Alıntı:
Biz parlayan alalim arkadaslar 30 40 80 bunlar hayli yuksek rakamlar. Birde kasko yaptirmak gerekir simdi onlara :)

Kaskolu tanker :D İyiydi abi

Ercan AYKUŞ link=topic=86504.msg1036154#msg1036154 date=1447853158' Alıntı:
Güzel düşünülmüş Kubilay gelişiyoruz...
Aynen abi...