HATTAT NEDEN SEVİLMİYOR??

piyasayı okadar araştırdım kimi model çok güzel servis ve rektefiyesi uçuk rakamlar kimisi çok pahalı ithal olan traktörler genelde parça sorunlu ve pahalı ustamla görüşdüm bir marka traktörün tek dişlisinin değişimi 3500tl diyince kararımı erkunt hattat veya türk fiyatta kıldım en sonunda 4X4 A80 hattat aldım inşallah rabbim pişman etmez sonuçta yerli malı parçası servisi uygun vitesiymiş kabiniymiş dışgörünüşüymüş benim için hiç önemli değil benim için ön planda sağlamlık parça-servis ağı, yakıt ikinci eline gelince hangi traktörün ikinci elinde zarar edilmiyoki 130 bin tl lik traktör 4 sene sonra 50-60 bine düşüyo.

Bizde de var marka adını duymadan baban almış işimizi görür hesabı arka plaka üstünde lamba kırık o lamba ile tepe lambasını arıyorum profesyonel çiftçi değiliz hobi gibisinden yapılıyor lakin 3.Vites geçişi sorunlu alındığı seneden beri koltuk dağıldı ileri geri de hiç oynatamadık gitti yakıtı iyiymiş yaptığı işe bakmalı burası ova bildiğin toprak da öyle taşlık yada sert değil yani Başak traktör bayisi arkadaşım trampa edelim dedim babam istemedi yoksa beni açmadı...

Merhabalar arkadaşlar
Ben bir hattat kullanıcısıyım 2015 Model Hattat T4075 kullanıyorum.Piyasadaki 75 beygirlik traktörler karşılaştırdım(New Holland Td75, Tümosan 8175,Erkunt 80T Lüks) hemen hemen hepsinin performansı yakıtı vites seçenekleri birbirleriyle aynı,benim hoşuma Hattat gitti,ben onu aldım.Kullanıyorum Gayette memnunum herşeyiyle tamam bence..

Yalnız anlamadığım bir konu var.İnsanlarda ki hattat traktöre karşı acımasızca bir önyargı var.Bunun nedeni nedir?
Size katılıyorum.insanlar tamamen kulaktan kulağa Hattat ı kötülüyor.ben 3050 kullanıcısıyım.üstelik bu model tutulmadığından şu anda üretimi bile yapılmıyor.öylesine konuşulmuş ki fabrikanın bile dikkatini çekmiş ve satıştan kaldırılmış.arkadaşlar ben bu traktörle 2500 dönüm zeytinlik arazisi işliyorum,ilacını atıyorum.dik rampalı arazilere dolu çıkıyorum.bu arazilerin sürümünü yapıyorum.insanlar izlemeye geliyorlar.kullanımı çok rahat ve ergonomik.hem bahce hem tarlada kullanıma uygun Compact modelleri var.traktör çekerde iken tek fren ile rahat dönüşler yapabilirsiniz.halk arasında çok tutulan Erkunt modellerinde bunu asla yapamazsınız.şanzımandan sesler gelir.direksiyon turu tekerlek dönme açısı fazladır.rahat edersiniz.gelelim yakıta.aynı işi aynı beygirdeki farklı bir traktör ile yaparak karşılaştıralım sonucu görelim ve öyle konuşalım.sadece bakımlarına filtre değişimlerine dikkat edin onun rahat nefes almasını sağlayın.size "bana iş göster ağam" diyecek emin olun😉👍👍