Lastik şişirme spreyini traktör lastiğinde kullanan varmı

Traktörümün arka lastikleri biraz eskimişti bende elimde bulunan çukurova kepçenin 16.9-28 ebadındaki dublex olan lastikleri traktöre taktım .tabiki iç lastikle birlikte..anladığım kadarıyla lastik janta içlastiği sıkıştırıp küçük küçük delikler açıyor..bir kaç kez tamir ettim ama yinede küçük bir delik kaldı..8-10 günde anca iniyor..bu lastik tamir spreyinden kullansam deliği tıkarmı..ayrıca spreyi kullanan varmı...

Ynt: Lastik şişirme spreyini traktör lastiğinde kullanan varmı

Traktörde dublexten verim alamadım ben en iyisi iç lastik
daha önce 240ın önleri dublex yapmıştık lastikler biraz eskiyip bayatlayınca dublexler haftada bir inmeye başlıyor lastiği değiştirmektense içlerine şamurel attık şimdi sorun yok

FatihEFE link=topic=86566.msg1037065#msg1037065 date=1448056067' Alıntı:
Traktörde dublexten verim alamadım ben en iyisi iç lastik
daha önce 240ın önleri dublex yapmıştık lastikler biraz eskiyip bayatlayınca dublexler haftada bir inmeye başlıyor lastiği değiştirmektense içlerine şamurel attık şimdi sorun yok

Td ninkiler nasıl? Starmaxx var demi üstünde.:D

FatihEFE link=topic=86566.msg1037072#msg1037072 date=1448056981' Alıntı:
starmaxx var evet onlarda iç lastik var mı yokmu bilmiyorum daha hiç çivi almadı :D

Hepsi tubeless bunların ben demirin üstünden geçtim farkında olmadan onuda almadı belkide sivri yeri denk gelmedi bilmiyorum ama almadı bahçede dal parcaliyoz yanımda iç lastikli motor var boyna çöğür kaçiyo akşama kadar 3 defa sokup taktılar bizimkinde bisey yok tubeless iyi olmasına iyide sert oluyo yaylanmiyo hele bide Starmaxx(petlas) ise kütük gibi ama patlama yönünden tubeless dayanıklı gibi geldi bana

kubilay07 link=topic=86566.msg1037077#msg1037077 date=1448057424' Alıntı:
Hepsi tubeless bunların ben demirin üstünden geçtim farkında olmadan onuda almadı belkide sivri yeri denk gelmedi bilmiyorum ama almadı bahçede dal parcaliyoz yanımda iç lastikli motor var boyna çöğür kaçiyo akşama kadar 3 defa sokup taktılar bizimkinde bisey yok tubeless iyi olmasına iyide sert oluyo yaylanmiyo hele bide Starmaxx(petlas) ise kütük gibi ama patlama yönünden tubeless dayanıklı gibi geldi bana
valla üstünde geldi böyle kullanacağız artık
bizim dayıoğlu tt50 almıştı 2011de onda lassa gelmiş sonradan neden starmaxxla anlaştıysa ilk defa starmaxx kullanıyoz bakalım :D

FatihEFE link=topic=86566.msg1037079#msg1037079 date=1448057780' Alıntı:
valla üstünde geldi böyle kullanacağız artık
bizim dayıoğlu tt50 almıştı 2011de onda lassa gelmiş sonradan neden starmaxxla anlaştıysa ilk defa starmaxx kullanıyoz bakalım :D

Bunlarda ben alırken goodyear vardı opsiyon onuda kaldırdılar goodyear istedim 24 jantta yok dediler mecbur bu geldi sonradan onuda kaldırmışlar maksat belli ne kadar ucuza mal edersen o kadar kar edersin.

Ali öz link=topic=86566.msg1037066#msg1037066 date=1448056173' Alıntı:
balyy nasıl kullanılıyo onu anlamadım
bali genelde iç lastikte kullanılır ısıran yerleri çıkma bir şambrelden kesilen parça bali ile yapıştırılır
kubilay07 link=topic=86566.msg1037082#msg1037082 date=1448058125' Alıntı:
Bunlarda ben alırken goodyear vardı opsiyon onuda kaldırdılar goodyear istedim 24 jantta yok dediler mecbur bu geldi sonradan onuda kaldırmışlar maksat belli ne kadar ucuza mal edersen o kadar kar edersin.
good year olaymış iyiymiş bak opsiyon işi bayilerin hoşuna gitmiyor bence ondan kaldırılıyor
çünkü biz o paraya olsun ama bu olsun diyoruz karları düşüyor istemiyorlar

55-46 link=topic=86566.msg1037084#msg1037084 date=1448058268' Alıntı:
kalıp gibi kalıyor diye biliyom

Aynen öyle bi kere mecbur kalıp kullandım sonra iç lastiği sokup attım supabı tıkamıştı tubelesste oluyor söküp temizliyo lastikçi sonrada tamirliyo

FatihEFE link=topic=86566.msg1037087#msg1037087 date=1448058498' Alıntı:
bali genelde iç lastikte kullanılır ısıran yerleri çıkma bir şambrelden kesilen parça bali ile yapıştırılırgood year olaymış iyiymiş bak opsiyon işi bayilerin hoşuna gitmiyor bence ondan kaldırılıyor
çünkü biz o paraya olsun ama bu olsun diyoruz karları düşüyor istemiyorlar

Heralde ondan
Baly değilde özel yapıştırıcı ve lastik yaması daha iyi olmazmi?