Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

Ynt: Traktörünüz İle Hiç Durmadan En Uzun Kaç Saat Çalıştınız?

sürekli stop-start yapmaktan daha iyidir bence
çünkü yağlama her zaman devam ediyor ve dizel motorda arıza yoksa kolay kolay hararet baş kaldırmaz
uygun termostat ile motora uygun sıcaklıkta yakalanıyorsa hiçbir sorun olmaz
bizimkisi en fazla 14-16 saat arası çalıştı sanırım

55-46 link=topic=86585.msg1037341#msg1037341 date=1448136855' Alıntı:
sürekli stop-start yapmaktan daha iyidir bence
çünkü yağlama her zaman devam ediyor ve dizel motorda arıza yoksa kolay kolay hararet baş kaldırmaz
uygun termostat ile motora uygun sıcaklıkta yakalanıyorsa hiçbir sorun olmaz
bizimkisi en fazla 14-16 saat arası çalıştı sanırım

Bu konuda bilgim yok ama hararet olmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eski 70 12-13 saat silaj yapmıştı en fazla sanırım.

Sabah 9 da başladık. gece 3 de cizel cekiyordum bi baktım aynı yerden dönmeye başlıyorum sıralar gözüme mi giriyor ne durumu oldu bıraktık

Onrkrds link=topic=86585.msg1037345#msg1037345 date=1448138085' Alıntı:
Bu konuda bilgim yok ama hararet olmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eski 70 12-13 saat silaj yapmıştı en fazla sanırım.
aynen öyle yağlama kesilmeyecek ve hararet yapmayacak hayatta bişey olmaz zaten bu etmenler kısa çalışmalardada meydana gelirse ne olacağı belli :)
sıcaklık olayıda yıpranmayı minimuma motor ömrünü maksimuma çıkarmak içindir kısa vadede yakıt dışında gözle görülür bişey olmaz

55-46 link=topic=86585.msg1037357#msg1037357 date=1448138984' Alıntı:
aynen öyle yağlama kesilmeyecek ve hararet yapmayacak hayatta bişey olmaz zaten bu etmenler kısa çalışmalardada meydana gelirse ne olacağı belli :)
sıcaklık olayıda yıpranmayı minimuma motor ömrünü maksimuma çıkarmak içindir kısa vadede yakıt dışında gözle görülür bişey olmaz

Gerçekten öyle. Silaj yaparken yemek molası verince babam stop etmiyordu traktörü, neden olduğunu şimdi anladım. :) Bence bu makinaları sürekli çalışmak için tasarlıyorlar diye düşünüyorum.

Onrkrds link=topic=86585.msg1037359#msg1037359 date=1448139231' Alıntı:
Gerçekten öyle. Silaj yaparken yemek molası verince babam stop etmiyordu traktörü, neden olduğunu şimdi anladım. :) Bence bu makinaları sürekli çalışmak için tasarlıyorlar diye düşünüyorum.
zorlanan işler yapınca bizde etmeyiz bunun bir sebebi daha var motor çok sıcaksa yani hararette kalktıysa rölantide soğumaya bırakılır sekman kaynatmasın diye zor bi ihtimaldir ama olmaz diye bişey yok

Abiler En küçük benim ama en çok ben çalışmışim gibi duruyor :) tesviyede 1 günde 16 saate yakın çalışmıştım sadece 1 defa durdum oda makinanın rekorlar patladı onun yapılmasını bekledim sadece yemeği bile traktör üstünde yemistim o gün

Traktöründe sorun yoksa üzerinde bilinçli şofçr varsa hiç birşey olmaz emin ol. Kendim 15 saat civarı çayır biçtim çok defa. Arkadaşın john deere 2130 la yaylaya gittik 3 gün 3 gece iki kişiyle kontak kapanmadan ot balyası yaptık mazotu koyduk gittik. Taş gibi traktörler...

Beş yıl önce mısırın ilk suyunda 80 saat su çekti milli pompadan üniversal 683. 40 saat olunca bir saat dinlendirip yag-su kontrolü yaptim sonra 40 saat yine kontak kapanmadan devam etti. Motor çalışır çalışmasına da insanın kafası rahat olmuyor saat başı kontrol ederdim.

Kendimde Üstünde 13 Saat Pullukla Sürüm Traktor Kesintisiz Çalışmadan Kastınız İse MF 165 1 Hafta Kontak Kapatmadan Stop Felan Etmeden Mazot Koydum Yaz Mevsiminde Irmak ' tan Su Çekiyordu Ön Yan Demirleri Hep Sökmüştüm 165 Turboluydu 14 Gazla Çalıştırıyoduk 15 Saatte 70 75 Litre Yakıyordu. O Seneden Sonrada Elektrik Geldi Zaten.

FatihEFE link=topic=86585.msg1037360#msg1037360 date=1448139298' Alıntı:
tek başıma günde 15 16 saat çalışırım kardeşimle birlikte dönüşümlü olarak 24 saat çalışmışlığımız var
yemeği bile sırayla yedik
mf 240s ilemi 24 saat calisiyodun

ekiz link=topic=86585.msg1037386#msg1037386 date=1448143855' Alıntı:
mf 240s ilemi 24 saat calisiyodun
aynen sabaha kadar ben çalışıyordum sabah olunca birader geçiyordu bir günde sürüyorduk her yeri
yazları özellikle gece çalışırım zaten hem traktör için hem benim için serinde çalışmak daha kolay

Bu yaz patates söküm sezonunda akşam üstü 5 den ertesi gün saat öğleyin 1 e kadar patates sökümü yaptığım günler oldu traktör td65d tabi yemek dinlenme 1-2 saat sürdü o ara başkası devam etti . yaklaşık 20 saat

• Beğen
Tepkiler: seydi285

Traktörle 13 saat civarı çalıştım, biçerdöver ile ise 22 saat kadar sadece yemek molası vererek çalıştım o da geçen sene denk geldi, araba ilede hiç durmadan sanırım 8 9 saat kadar yol aldım yakıt ikmali yapana kadar.