Kriz Antalya'yı vurdu;halde işler durdu günlük zarar milyonlarca lira!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Kriz Antalya'yı vurdu;halde işler durdu günlük zarar milyonlarca lira!

Kubilay kardeşim bugün devletimizin yaptığı şey bence gövde gösterisi değil gerekendir sizin bir hiç için dediginiz bizim sınırlarımız evet rus ucakları bir aydır suriyede ama bir aydır dibimizde türkmenleri bombalamıyordu belki kaba bi tabir olacak herkesten özür dilerim ama acık g...ü herkes parmaklar diye bi laf vardır dün niye yapmadık daha önce niye sustuk falan filan dersek mevzu uzar gider gereken yapılmıştır kısa vadede herşey düzelecektir tabi millet olarak felaket çığırtkanlığını bırakmamız lazım

aganınoglu link=topic=86686.msg1039381#msg1039381 date=1448658224' Alıntı:
Kubilay kardeşim bugün devletimizin yaptığı şey bence gövde gösterisi değil gerekendir sizin bir hiç için dediginiz bizim sınırlarımız evet rus ucakları bir aydır suriyede ama bir aydır dibimizde türkmenleri bombalamıyordu belki kaba bi tabir olacak herkesten özür dilerim ama acık g...ü herkes parmaklar diye bi laf vardır dün niye yapmadık daha önce niye sustuk falan filan dersek mevzu uzar gider gereken yapılmıştır kısa vadede herşey düzelecektir tabi millet olarak felaket çığırtkanlığını bırakmamız lazım

Türkmenler konusuna girmeyelim isterseniz zira bombalanan trükmen dağını konuşurken Adana ' da ki 'İncirlik ABD üssünü' unutuyoruz incirlik ABDnin 52.eyaleti de mi? oraya milliyetçilik akımı sökmüyor yapmayın Allah aşkına önce sınırlarımızın içini adam akıllı kontrol edlim sonra BOP işine soyunuruz...

kubilay07 link=topic=86686.msg1039159#msg1039159 date=1448640808' Alıntı:
Anlatmaya çalıştığım siz çok ben az kazanıyorum değildi
Anlatmaya çalıştığım aynı gemideyiz sadece birimiz iskele birimiz sancak ama yanlış anladınız ziyanı yok.
Benim anlatmak istedigimde para pul degil suan konu antalya bende bundan yola cikarak antalya veya ureticisine bisey olmaz koylu bi sekilde karnini doyurur gibi demek istedim konu ve il baska biyer ve baska bisey olsaydi ozamanda onla ilgili yorumumu dile getirirdim ama yorumlar uzayinca konu kara paraya pula dondu[emoji4]

ofas link=topic=86686.msg1039367#msg1039367 date=1448657388' Alıntı:
Muhalefet yada başkası 'bas bas bağırdı ' diye mi taşındı türbe?
Her çok bagiranin dediği olacak mı?
Cevap hayır ise başka bir taşıma gerekçesi var demektir. Kaldı ki gerekce ne olursa olsun Tr kendi toprağından vazgeçti bu bir.
Turbeyi bize ait olmayan bir yere taşıyıp oraya bayrak dikmek kulağa hoş gelebilir fakat bu bir iştigaldir. Aslında savaş sebebidir.
'Evlatlarmizi feda etmeye' hazirdik degil mı?
O bahsi geçen ticari sınırdan pkk da geçiyor degil mi? Kandilden zembille inmiyor herhalde oda kurşun sıkıyor diye göz yumuyoruz?
Sınırını kontrol edemeyen devlet işini tam yapamiyordur.
Öyle yeri geliyor evi idare edemiyoruz lafı boyle ciddi islerde (afedersiniz) boş laftır.
madem öyle abi bugün Türkiye türbeyi ordan tasımasaydı niye tasımadı diyecektiniz birtane asker şehit olsa niye sehit oldu diyecektiniz Türkiye farklı bi noktaya bayrak dikmese niye kactınız bayrak dikemediniz diyecektiniz evet o sınırdan pkk da geçiyor ve Türkiye o gecen pkklıları vurdugu zaman masum köylü oldu muhalefetin sözünü dinlesen niye dinledin dinlemesen diktatörde dendi bu memlekette demi abi ksra bakma abide bunları bildigimiz halde bi kesimi eleştiriyorsak ben bunun altında başka şeyler ararım

Arkadaşlar, konu bence amacına ulaştı. Ortaya çıkan gerilimden etkilenenlerin olduğunu öğrenmiş olduk. Bu durumda kalan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum, inşallah herkes emeğinin karşılığını alır. Burada hangi hareket doğruydu-yanlıştı diye tartışmanın bir sonucu yok. Çünkü herkesin kendince bir doğrusu var, bundan daha da öte gerçeklemiş bir olay üzerine konuşuyoruz. Konuşmayalım demiyorum, konuştuk ve dert yandık, içimizdekini söyledik. Herkesin farkettiği gibi yorumlara siyasi düşünce yapısı dahil olmaya başladı ve uçak, Rusya, çiftçi, ihracat üzerinden yine siyasi mesajlar verilmeye başlandı. Konuyu devam ettirmeyelim lütfen.

musdi60 link=topic=86686.msg1039390#msg1039390 date=1448658669' Alıntı:
Benim anlatmak istedigimde para pul degil suan konu antalya bende bundan yola cikarak antalya veya ureticisine bisey olmaz koylu bi sekilde karnini doyurur gibi demek istedim konu ve il baska biyer ve baska bisey olsaydi ozamanda onla ilgili yorumumu dile getirirdim ama yorumlar uzayinca konu kara paraya pula dondu[emoji4]

Anlaşabildiğimize sevindim :)
Konu kendine paralel farklı bir boyuta gitti lakin tartışma ortamı çok güzel müdahale etmek istemedim.

Mustaf-a link=topic=86686.msg1039395#msg1039395 date=1448658852' Alıntı:
Arkadaşlar, konu bence amacına ulaştı. Ortaya çıkan gerilimden etkilenenlerin olduğunu öğrenmiş olduk. Bu durumda kalan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum, inşallah herkes emeğinin karşılığını alır. Burada hangi hareket doğruydu-yanlıştı diye tartışmanın bir sonucu yok. Çünkü herkesin kendince bir doğrusu var, bundan daha da öte gerçeklemiş bir olay üzerine konuşuyoruz. Konuşmayalım demiyorum, konuştuk ve dert yandık, içimizdekini söyledik. Herkesin farkettiği gibi yorumlara siyasi düşünce yapısı dahil olmaya başladı ve uçak, Rusya, çiftçi, ihracat üzerinden yine siyasi mesajlar verilmeye başlandı. Konuyu devam ettirmeyelim lütfen.

Konu bence de yaratmak istediği farkı yaratmıştır Mustaf-a abi dilerseniz kilitlenebilir.

Tüm arkadaşların ilgisine teşekkürler.

bende bazı sorular sorayım cevaplarsanız sevinirim
1-İşid- deaş kimdir destekleyenler kimlerdir.
2-bu örgütün mali gücü nereden gelmektedir.
3- bu mali gücün önemli bir kısmı olan kuyular daha önce kimin ve hangi şirketin elindeydi
4- bu kuyulardan çıkanlar şimdi hangi şirketlerin elindedir ve kimlere satmaktadır.
5 Rusyanın bu savaşta yeri nedir amacı nedir

kubilay07 link=topic=86686.msg1039388#msg1039388 date=1448658562' Alıntı:
Türkmenler konusuna girmeyelim isterseniz zira bombalanan trükmen dağını konuşurken Adana ' da ki 'İncirlik ABD üssünü' unutuyoruz incirlik ABDnin 52.eyaleti de mi? oraya milliyetçilik akımı sökmüyor yapmayın Allah aşkına önce sınırlarımızın içini adam akıllı kontrol edlim sonra BOP işine soyunuruz...
acaba incirlik ussunden kalkan kactane uçak dibimizde Türkmenleri bombaladı adana abd nin eyaleti değil bunu iyi biliyorum ama Türkiye sınırlarını savundu diye eleştirenler acaba moskovadamı yasıyor diyede dusunmeden edemedim bir an

Siz hala dünü bu günü tartışırken onlar yarını düşünüyordur. Yok namus surda gitti burda gitti neredeydiniz diye yazanlara:memlekette onursuz yaşadığınızı düşünüyorsanız terkedin olsun bitsin. Sizin düşünsenize gore degil bu gemi şartlara göre yüzüyor. Geçmişte incinmiş olabiliriz ama bizim bin yıllık tarihimiz oldugunu unutuyoruz. Bugun göğsümüzü kabardımı kabardı. Bundansonra napılabilir ona bakalım biz ne yapabiliriz siyasetse meclise degilse tarlaya. Kubilay arkadaşımız bu olaydan zarar görmüş görmese iyiydi bunu yaygara yapmasaydı dahada iyiydi. Çiftçilik zor zanaat zor gelen yapmasın. Allah göstermesin hükümet savaşa girdi hükümete muhalif olanlar savaşa katılmaz cıkarını düşünür tarihboyu boyle olmuştur,halk herzaman devlet der parti muhalefet iktidar demez ozaman devlet gereğini yapmıştır..

By_eSeS link=topic=86686.msg1039402#msg1039402 date=1448659217' Alıntı:
Siz hala dünü bu günü tartışırken onlar yarını düşünüyordur. Yok namus surda gitti burda gitti neredeydiniz diye yazanlara:memlekette onursuz yaşadığınızı düşünüyorsanız terkedin olsun bitsin. Sizin düşünsenize gore degil bu gemi şartlara göre yüzüyor. Geçmişte incinmiş olabiliriz ama bizim bin yıllık tarihimiz oldugunu unutuyoruz. Bugun göğsümüzü kabardımı kabardı. Bundansonra napılabilir ona bakalım biz ne yapabiliriz siyasetse meclise degilse tarlaya. Kubilay arkadaşımız bu olaydan zarar görmüş görmese iyiydi bunu yaygara yapmasaydı dahada iyiydi. Çiftçilik zor zanaat zor gelen yapmasın. Allah göstermesin hükümet savaşa girdi hükümete muhalif olanlar savaşa katılmaz cıkarını düşünür tarihboyu boyle olmuştur,halk herzaman devlet der parti muhalefet iktidar demez ozaman devlet gereğini yapmıştır..

Yaygaradan kastınız nedir?
Burada bir haber paylaştım alt tarafı.Farkındaysanız konuya doğru düzgünde yorum yapmadım açtığım konularda yorumları cevapsız bıraktığım nadirdir.
Zor gelse inanın bu işi yapmam ama gidişattan memnun değilken de susmak çok saçma geliyor bana
Ve yazdığınız yazıyla beni ve muhalifliğimi o kadar ağır şekilde eleştirdiniz ki farkında değilsiniz ne demek muhalifler savaşa girmez çıkarını düşünür?
Bu nasıl bir zandır?

Bu olaydan sonra Rusya Suriye ' ye yerleşmeye başladı. Suriyede kalıcı olmak istediği apaçık ortada. Ayrıca Türkiye’yi bölgede devre-dışı bırakmak isteyen Rusların artık bunun için bahanesi de var. Yani bundan sonra yeni bir güney komşumuz daha oldu.

Önümüzdeki dönemde Türkiye, son derece tehlikeli bir bölgede çok usta olmak zorunda. Olayın 50 kuruşluk domates ve Antalyadaki seracılardan ibaret olup olmadığını yaşayıp göreceğiz....

By_eSeS link=topic=86686.msg1039402#msg1039402 date=1448659217' Alıntı:

Kubilay arkadaşımızın zararıni ve bu gurur mucadelsinden zarar goren esrafin tanzim etsin . Hem gururdan odun verilmesin hemde arkadaşlarımızın maduriyeti giderilsin.

Ne dersiniz ellerinizi cebinize atacak misiniz?

aganınoglu link=topic=86686.msg1039392#msg1039392 date=1448658783' Alıntı:
madem öyle abi bugün Türkiye türbeyi ordan tasımasaydı niye tasımadı diyecektiniz birtane asker şehit olsa niye sehit oldu diyecektiniz Türkiye farklı bi noktaya bayrak dikmese niye kactınız bayrak dikemediniz diyecektiniz evet o sınırdan pkk da geçiyor ve Türkiye o gecen pkklıları vurdugu zaman masum köylü oldu muhalefetin sözünü dinlesen niye dinledin dinlemesen diktatörde dendi bu memlekette demi abi ksra bakma abide bunları bildigimiz halde bi kesimi eleştiriyorsak ben bunun altında başka şeyler ararım

Benim diyeceğim şey politikayı etkilemez.
Öyle yapsak böyle dersiniz. Böyle yapsak şöyle dersiniz tarzı yaklaşım eğer yukarıda da varsa bu bir fikirlerinin olmadığı tepkiye göre hareket ettikleri anlamına gelir.
Ne diyeceğim değil.
Bunu yaptik sebebi bu denilemiyor.

Kacakcinin yolu pkk yolu diye ayrım var sınırda kaçakçı güvenliği sebebiyle kendi yolu dışına çıkmıyor. O olay günü hariç. Ogün kim olduğunu bilmediğim (muhtemelen Tr karşıtı) birileri pkk yoluna yönlendiriyor o kişileri. Ve sonuç malum 32 kaçakçı ölüyor. Peki kaçakçılığın sonucu bu mu?
Yoksa başka bir cezası mı var?
Elbette ölüm değil.
Olay bu.
Ya toplumdaki algı?
Sonuç ölüm ise bu suçun cezası ölüm değil ise ortada sehvende olsa bir hata var.
Onunde iki seçenek var.
1 Sorumlular bulup kanuna gore adil bir şekilde yargilayacaksin.
2 olayı tazminat vs ile kazanacaksın oradaki vatandaş da olaya yakını bir sebeple haksız yere ölmüş ve ölümüne sebep olan kişileri sır devletin koruduğu şeklinde düşünecek.
Sonuç mu?
Zimmetine para geçiren memuru doğuya,
Öğrencisini taciz eden öğretmeni doğuya,
Acemi dr doğuya gönderen devlet şimdide evladını öldüreni kolluyor. Diye pkkya bir argüman daha vermiş oluyorsun.
Bunları sorgulamiyorsan çanakkale, osmanlı ruhunu anladığız şüpheli demektir.
Yazdıklarımın sadece altı değil heryerinde şeyler aramak serbest.

Obu degil de vatansin hicbisey olmaz . ne halt edeecegimizi sasirdik bi yanda pkk bi yanda isid simdi de rusya bi tiriplere girdi ahhh eskisi gibi olsaydi kilicla kalkanla atla essekle savas olsaydi dunyayi dize getirirdik ama simdi oylemi rusya israil iran abd ingiltere vs. Bunlar guclu devletler teknoloji bakimindan savas teknolojisi bakimindan bizden gucluler bir dugmeyle bir tikla km lerce oteyi vuruyorlar gelismis savas sistemleri var bana gore biz bunlardan yoksunuz pek biseyimiz yok adamlar asmis kendini arkadas ALLAh hayr eylesin sonumuzu ..
Şuda bir gercek asLa Lokma oLmadik ALLAH in izniyle oLmuycagiz..
VATAN SANA CANİM FEDA..

ofas link=topic=86686.msg1039412#msg1039412 date=1448660189' Alıntı:
Benim diyeceğim şey politikayı etkilemez.
Öyle yapsak böyle dersiniz. Böyle yapsak şöyle dersiniz tarzı yaklaşım eğer yukarıda da varsa bu bir fikirlerinin olmadığı tepkiye göre hareket ettikleri anlamına gelir.
Ne diyeceğim değil.
Bunu yaptik sebebi bu denilemiyor.

Kacakcinin yolu pkk yolu diye ayrım var sınırda kaçakçı güvenliği sebebiyle kendi yolu dışına çıkmıyor. O olay günü hariç. Ogün kim olduğunu bilmediğim (muhtemelen Tr karşıtı) birileri pkk yoluna yönlendiriyor o kişileri. Ve sonuç malum 32 kaçakçı ölüyor. Peki kaçakçılığın sonucu bu mu?
Yoksa başka bir cezası mı var?
Elbette ölüm değil.
Olay bu.
Ya toplumdaki algı?
Sonuç ölüm ise bu suçun cezası ölüm değil ise ortada sehvende olsa bir hata var.
Onunde iki seçenek var.
1 Sorumlular bulup kanuna gore adil bir şekilde yargilayacaksin.
2 olayı tazminat vs ile kazanacaksın oradaki vatandaş da olaya yakını bir sebeple haksız yere ölmüş ve ölümüne sebep olan kişileri sır devletin koruduğu şeklinde düşünecek.
Sonuç mu?
Zimmetine para geçiren memuru doğuya,
Öğrencisini taciz eden öğretmeni doğuya,
Acemi dr doğuya gönderen devlet şimdide evladını öldüreni kolluyor. Diye pkkya bir argüman daha vermiş oluyorsun.
Bunları sorgulamiyorsan çanakkale, osmanlı ruhunu anladığız şüpheli demektir.
Yazdıklarımın sadece altı değil heryerinde şeyler aramak serbest.
abi Mustafa beyinde dediği gibi konu başka yerlere gitmeye başladı artık ama bu senin dediklerin çok uzun yıllardır var en azından benim aklım yetti yeteli var sen buyugumsun eskiyi daha iyi bilirsin kısacası anşattıgın sorunlar coktandır var yeni olan bişey değil ümidim zamanla düzelir inş bunun içinde elimden bile gelirse yaparım haa bursa konuştuk tartıştık bi hatam kusurum olduysa ozur dilerim niyetim kimseyi kırmak yada uzmek değildi

Hala domates derdinde diyen var ya.

Rusya başka yerden alsınmış..

Ya Rusya nerden alırsa alsın o bağlamıyor bizi.

Bizi bağlayan sey şu eğer enerji, yas meyve sebze ticaretini bir iki ülkeye bağlamayıp alternatif pazarın olsaydı o zaman rusya bulsun domatesi de alsın derdik.

Adam ucak düşürülmesine misilleme yapıyor.
Seninle alış verişi kestim başka ulke mı yok deseydik şimdi rusya bu kadar diklenememezdi in diyoruz.
Büyük devlet yumruğunu madalya vurur vatandaşını el aleme ezdirmez

ofas link=topic=86686.msg1039416#msg1039416 date=1448660729' Alıntı:

Bizi bağlayan sey şu eğer enerji, yas meyve sebze ticaretini bir iki ülkeye bağlamayıp alternatif pazarın olsaydı o zaman rusya bulsun domatesi de alsın derdik.

Seninle alış verişi kestim başka ulke mı yok deseydik şimdi rusya bu kadar diklenememezdi in diyoruz.
adamları bi dünyaya madara ettik siz hala msa diyosunuz

ofas link=topic=86686.msg1039416#msg1039416 date=1448660729' Alıntı:

Itibarda tasarruf olmaz derdi biri o aklıma geldi

kubilay07 link=topic=86686.msg1039408#msg1039408 date=1448659930' Alıntı:
Yaygaradan kastınız nedir?
Burada bir haber paylaştım alt tarafı.Farkındaysanız konuya doğru düzgünde yorum yapmadım açtığım konularda yorumları cevapsız bıraktığım nadirdir.
Zor gelse inanın bu işi yapmam ama gidişattan memnun değilken de susmak çok saçma geliyor bana
Ve yazdığınız yazıyla beni ve muhalifliğimi o kadar ağır şekilde eleştirdiniz ki farkında değilsiniz ne demek muhalifler savaşa girmez çıkarını düşünür?
Bu nasıl bir zandır?
kubilay paylasımlarından memnunum yaygara zarargördüm domates biber muhabbeti.yani sonra verdigin cvplar. Gidişat dediğine cvp onceki msjmda var zaten (halk devlet der arkasında durur)muhalif dediğimi yanlış anlamışsın muhalif siyasileri kastettim. halkı degil savaş konusunda ulkenin tek muhalif partisi hdp digerleri adı ne olursa olsun milliyetçidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...