Traktör Arena / 1. Bölüm

Ynt: Traktör Arena / 1. Bölüm

Videoyu indirdim fakat sadece ilk 10 dakikasını izleyebildim. Senin yarıştığın bölümü henüz izlemedim; ancak izlediğim kadarıyla ters yönlendirme bayağı zormuş. :-\ Allah kolaylık versin İbrahim.

Benin dusuncem bu yarışmada her kez normal evinde kullandigi traktörün yarısını bile kullanamadığı çünkü orada herkezde bir heyacan ve traktöre yabancılık söz konusu ama olması gereken güzel bir yarışma

otemel link=topic=86727.msg1040056#msg1040056 date=1448800428' Alıntı:
Güzel yarışma olmuş herkesin eline ssğlık 4 teker romorku geri geri düz çizgide götürmek ayırıcı oldu. Heyecanlı olmaları da normal, hakeden kazansın
Keşke senin dedin gibi düz gitse
Yarışan biri olarak cekide aparat var ve mesafe çok uzun aparatta çok boşluk var ve arkayi gormuyoz hemde traktora yabancılik var yarışma heycani daha sayammi kendi traktörum olsa yarı zamanda yaparım emin ol

Yarışma birincisine bir ödül de CLEANFİX ' ten. Birincilik ödülü olan traktöre 'CLEANFİX Fan' hediye!

CLEANFIX Fan radyatörü otomatik olarak temizler. Harareti önler. Tekerleklere güç verir.

Resimler ve ekler

• LinkedIn Picture.png
    LinkedIn Picture.png
    740.2 KB · Görüntüleme: 213
  • LinkedIn Picture.png
    LinkedIn Picture.png
    740.2 KB · Görüntüleme: 206

Ülkemizde insanlarımıza hiçbir katkısı olmayan, sadece reyting yaparak reklam pastasından daha fazla pay almak için, bu kadar lüzumsuz yarışma programları yapılmaya devam edildikçe biz, hem üretim olarak hemde teknoloji olarak daha çok avrupanın gerisinde kalmaya devam ederiz
Bereket Tv bu yarışma için harcadığı parayı, çiftçilerin eğitimine harcasaydı inanın bu ülkeye daha fazla katkı sağlamış olurdu

kaynari link=topic=86727.msg1040407#msg1040407 date=1448887584' Alıntı:
Ülkemizde insanlarımıza hiçbir katkısı olmayan, sadece reyting yaparak reklam pastasından daha fazla pay almak için, bu kadar lüzumsuz yarışma programları yapılmaya devam edildikçe biz, hem üretim olarak hemde teknoloji olarak daha çok avrupanın gerisinde kalmaya devam ederiz
Bereket Tv bu yarışma için harcadığı parayı, çiftçilerin eğitimine harcasaydı inanın bu ülkeye daha fazla katkı sağlamış olurdu
bu dediğiniz bereket tv nin misyonu değil yanlız bunu yapması gerekenler yapmalı

Bereket Tv ' nin çiftçilerin eğitimi için hazırlamış olduğu onlarca yapım ve program var hangisini izlediniz? Veya diğer kanallardaki saçma sapan evlenme yarışmalarından tutun da aile ve toplum sağlığını bozan yarışmalarına karşı hangi eleştiriyi getirdiniz de Bereket TV ' nin bu yarışmasını eleştiriyorsunuz?Bence patenti alınmış ve yerli olması dolayısıyla gayet güzel bir yarışmadır.Yarışmanın daha fazla cazip hale getirilip sadece çiftçilerin değil tüm toplumun izleyeceği ve hatta patent hakkı dolayısıyla yabancı ülkelere de satılacağı bir yarışma olmasını dilerim.

Bazı insanlar nedense ya okuduğunu anlamadan yada yazılanı okumadan yorum yapmaya çalışıyorlar. Ben diyorum ki 'sadece reyting yaparak reklam pastasından daha fazla pay almak için, bu kadar lüzumsuz yarışma programları yapılmaya devam edildikçe biz, hem üretim olarak hemde teknoloji olarak daha çok avrupanın gerisinde kalmaya devam ederiz'
birileri kalkıyor neden diğer yarışma programlarını eleştirmiyorsun, bugüne kadar hangi eğitim programını seyrettin diye tuhaf yorumlarda bulunuyorlar.
Bu eleştiriyi yaparkende eminim dededen kalma bilgilerle tarım yaptığı gibi hayatında bir tane dahi makale okumamıştır,

kaynari link=topic=86727.msg1040407#msg1040407 date=1448887584' Alıntı:
Beyfendicigim kayginizi çok iyi anlıyorum. Sistemin kanalın ayakta durması için maalesef ki reklam pastasindan pay alması gerekiyor. Tarım kanallarının didaktik işlevini beğeniyorum keşke ana ak medyada böyle olabilse.

Haksızlık etmeyiniz .güzel işler bunlar.

kaynari Şabettin bey, Bereket tv ticari özel bir kanaldır. sizde çok iyi biliyorsunuz ki sizin istediğiniz programları da yayınlamaktadır.

Buğdayın hikayesi gibi kuru tarımda verimi arttırmanın yollarının anlatıldığı programlardan tutunda hacimmet arkadaşımızın hayvancılık üstüne yaptığı programlar gibi bir sürü programı yapıyorlar. Bunun yanı sıra reyting getiren programlarda yapmak zorundalar. birde üstüne böyle eğlenceli işler çıktığı için ben çok mutluyum.

Üstelik dediğiniz mantıkla sizde tarlalarınız da para kazandıran ürünleri değil de ülkemiz için yararlı ama ekonomik getirisi olmayan ürünleri yetiştirin ki sizde topluma faydalı olun dersek ne cevap verirsiniz?
Elbette reyting kaygısı güdecekler elbette para kazanacaklar. Dediğiniz misyon yıllar önce trt gap kanalının misyonudur devlet kanalıdır ticari amaç gütmez. Sahi noldu o kanala ? önceden orada izlediğimiz yayınları artık özel kanallar geceleri yayın saatini doldurmak için yayınlıyorlar

Yok ak medya, yok havuz medyası yok okyanus medyası
Neden insanlar yazılan bir yorumun içeriğini çarpıtmak için olayı farklı bir tarafa çekmenin derdinde?
Avrupalı dönümde 1 tona (Hububat) yakın verim aldığı bir ortamda verimi daha fazla arttırmak için çaba sarfederken biz 300 kg verim aldığınız bir durumda neden yarışma programlarına bu kadar önem verip bu programları savunma derdine düşüyoruz
Verimi daha fazla artırmak zorunda olan avrupalı çiftçiler mi yoksa bizim ülkenin çiftçisi mi?
Hangi zihniyette yada hangi siyasi düşüncede olursa olsun yapılan bütün programların amacı daha fazla kişinin ilgisini çekip reklam pastasından daha fazla pay almaktır.

FatihEFE link=topic=86727.msg1040445#msg1040445 date=1448895657' Alıntı:
kaynari Şabettin bey, Bereket tv ticari özel bir kanaldır. sizde çok iyi biliyorsunuz ki sizin istediğiniz programları da yayınlamaktadır.

Buğdayın hikayesi gibi kuru tarımda verimi arttırmanın yollarının anlatıldığı programlardan tutunda hacimmet arkadaşımızın hayvancılık üstüne yaptığı programlar gibi bir sürü programı yapıyorlar. Bunun yanı sıra reyting getiren programlarda yapmak zorundalar. birde üstüne böyle eğlenceli işler çıktığı için ben çok mutluyum.

Üstelik dediğiniz mantıkla sizde tarlalarınız da para kazandıran ürünleri değil de ülkemiz için yararlı ama ekonomik getirisi olmayan ürünleri yetiştirin ki sizde topluma faydalı olun dersek ne cevap verirsiniz?
Elbette reyting kaygısı güdecekler elbette para kazanacaklar. Dediğiniz misyon yıllar önce trt gap kanalının misyonudur devlet kanalıdır ticari amaç gütmez. Sahi noldu o kanala ? önceden orada izlediğimiz yayınları artık özel kanallar geceleri yayın saatini doldurmak için yayınlıyorlar
Sayın Fatih bey
Birincisi Buğdayın hikayesi Bereket TV ' nin yaptığı bir program değildir. Toros gübre firması tarafından yapılmış vede bereket tv ile birlikte diğer tarım tv programları tarafından yayınlanmıştır
Her özel şirket gibi bereket tv ' de mutlaka gelirini düşünecektir, Ona ihtirazım yok
Benim ihtirazım haftada 168 saat yayının içinde toplam 8 saat eğitim programı ya var ya yok,
Bizim toplum olarak eğlenceye değil eğitime ihtiyacımız var, avrupalı 80 yıldır çalışırken biz toplum olarak 80 yıldır yatıyoruz, bunun için avrupalı teknoloji olarak bizim önümüzde yoksa bizden daha zeki olduklarından değil
Eğer bizler bu kadar eğlence programlarına düşkün olmaya devam edersek bunlar daha fazla eğlence programları yapmaya devam ederler.
Bu durumda Avrupalı çiftçi 1 ton verim alırken biz 300 kg verim almaya devam ederiz, sonrada türk çiftçisi kazanamıyor diye bas bas bağırıp otururuz

kaynari link=topic=86727.msg1040453#msg1040453 date=1448896810' Alıntı:
Sayın Fatih bey
Birincisi Buğdayın hikayesi Bereket TV ' nin yaptığı bir program değildir. Toros gübre firması tarafından yapılmış vede bereket tv ile birlikte diğer tarım tv programları tarafından yayınlanmıştır
Her özel şirket gibi bereket tv ' de mutlaka gelirini düşünecektir, Ona ihtirazım yok
Benim ihtirazım haftada 168 saat yayının içinde toplam 8 saat eğitim programı ya var ya yok,
Eğer bizler bu kadar eğlence programlarına düşkün olmaya devam edersek bunlar daha fazla eğlence programları yapmaya devam ederler.
Bu durumda Avrupalı çiftçi 1 ton verim alırken biz 300 kg verim almaya devam ederiz, sonrada türk çiftçisi kazanamıyor diye bas bas bağırıp otururuz
haklısınız ama ingilterede 1,6 ton alan çiftçi normali 1,2 olan bir verimin üstüne koyuyor
biz normal bakım ve şartlarda 400 500 olanı 600 700 yapıyoruz
yani dediğiniz verim artırma olayı sadece gübreleme ve toprak hazırlama ile olacak şey değil
yada çiftçiyi eğiterek o verimlere zaten ulaşamayız
bunun için yüksek verimli türlerin ıslahı ve kapasitelerinin arttırılması gerekli.
buda devlet eliyle desteklenen üniversitelerin yapabileceği işlerdir. televizyonda izlemekle olmaz