Rusya ile yaşanan krizin çiftçiye yansıması nasıl olacak?

Rusya Türkiye’den sebze ve meyve ithalatını yasakladı. Bu uygulama 3-4 hafta sonra yürürlüğe gireceği açıklandı. Şu an alımları yavaşlatıp ihracat yapan Türk şirketlerine zorluk çıkartıyorlar.

Özellikle Antalya ' da seracılık yapanlar; Antalya, Adana, Hatayda portakal üretenlerin; Mersin, Manisadaki üzüm üreticilerinin durumu ne olacak?

Rusya hükümetinin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada yasaklanan ürünler:
Domates, salatalık, kuru soğan, renkli lahana brokoli, portakal, mandalina, nektarin, elma, armut, kayısı, şeftali, erik, üzüm, çilek, tavuk ve hindi eti, tuz ve karanfil.

Ynt: Rusya ile yaşanan kriz çiftçiye yansıması nasıl olacak

Kriz Rusya ' ya cephe almış devletlerin artan ithalat talepleri ile atlatılacak gibi...
Fiyatlar Dip yaptı lakin azda olsa toparlayacak durumu hakim piyasada

Olanla ölene çare yok...
Şuan önemli olan Rusya ' nın bizden ürün alması değil Rusya ' ya alternatif pazarların yaratılabilmesi
Ukrayna ' nın gümrükleri açtığı söylentisi dolaşıyor piyasalarda önümüzdeki 10 güne neyin ne olacağı belli olacak.

Şuanda önemli olan alternatif pazar yaratmak...

Ynt: Rusya ile yaşanan krizin çiftçiye yansıması nasıl olacak?

geçenlerde Antalya lı bir arkadaş açmıştı böyle bi konu.
hemen vatan-millet-sakarya olayına çevirdiler.
işleri zor tabi üretip te bedavaya satmak çok zor bişey.
bazı olayları başına gelmiyen anlamaz.
olan her yerde çiftçiye oluyor.
üvey evlat gibi.

bu konuda diğer konu gibi kilitlenecek te olsa kilitlenme sürelerinin uzaması da sevindirici
benim anlamadığım nokta çiftçilikle alakalı siyasi konular hemen kilitlenirken dünyanın güçlü devletlerinin tartışıldığı ve çiftçilikle alakalı olmayan konular kilitlenmeden devam edilebiliyor ilginç
bu ürünleri üreten arkadaşlara allah yardımcı olsun
inşallah alternatif pazarlar çıkar
listede zeytin ve zeytinyağının olmamasına da kendi adıma sevindim

Türkiye ' sini yapması yeni pazar ilk alıcı Ukranya ben alırım diyor sonra Rusya ' da fiyat artınca illkaki alacak ha o Zaman Türkiye verir mi bilmem çiftçi yönünden düşüncem illkaki etkilenecek inşallah zararsız veya en az zararla çıkması