Traktör Arena'ya katılıyorum, önerilerinizi bekliyorum

Merhaba sevgili Trakkulüp dostları. Bildiğiniz üzere yıllardır olsa da katılsak yarışsak dediğimiz bizim için bir yarışma sonunda gerçekleşiyor ve beni de aradılar. Bu cumartesi ( 5 Aralık 2015) yarışıyorum inşallah ben de, cumadan bilet aldım ankaraya, bi akşam otelde konaklayıp sabah 7de servisle yarışma alanına gidecekmişiz. cuma kar yağışı ihtimali cumartesi hava açık diyor. Nasıl iş anlamadım :)

Sizden bir ricam var. Çoğunuz heyecanla izledi tabi ilk bölümü, acaba izlerken fark ettiğiniz ve bana aktarabileceğiniz ' Berk şunu yapmaktan kaçın, şunu yaparsan daha hızlı olursun' gibisinden öneriler varsa paylaşabilir misiniz acaba?

O gün Ankara civarında müsait olan arkadaşları da izlemeye bekliyorum. Görüşmek üzere :)

Ynt: Traktör Arena'ya katılıyorum, önerilerinizi bekliyorum

<<B.Özyurt>> link=topic=86782.msg1040982#msg1040982 date=1449007901' Alıntı:
Merhaba sevgili Trakkulüp dostları. Bildiğiniz üzere yıllardır olsa da katılsak yarışsak dediğimiz bizim için bir yarışma sonunda gerçekleşiyor ve beni de aradılar. Bu cumartesi ( 5 Aralık 2015) yarışıyorum inşallah ben de, cumadan bilet aldım ankaraya, bi akşam otelde konaklayıp sabah 7de servisle yarışma alanına gidecekmişiz. cuma kar yağışı ihtimali cumartesi hava açık diyor. Nasıl iş anlamadım :)

Sizden bir ricam var. Çoğunuz heyecanla izledi tabi ilk bölümü, acaba izlerken fark ettiğiniz ve bana aktarabileceğiniz ' Berk şunu yapmaktan kaçın, şunu yaparsan daha hızlı olursun' gibisinden öneriler varsa paylaşabilir misiniz acaba?

O gün Ankara civarında müsait olan arkadaşları da izlemeye bekliyorum. Görüşmek üzere :)

*ön yükleyici etabında geri geri yay çizerek sağdaki ve soldaki balyaların arasından gir kesinlikle en kısa yol bu
* gaza basıp tam sık balyayı ilk bölümdeki yarışmacılar gibi biraz biraz sıkıp vakit kaybetme
* balyayı tutarken hızlı olmak adına yukarıdan tuttuğunda balya düşüyor bu yüzden tam indirip dengeli tutmak lazım

ilk aklıma gelenler bunlar
kolay gelsin başarılar

ters dümeni bi dene kapıya girip madara olmakta var :)
şatılla ileri geri giderken debriyajla kalk derim 4x4 de olduğu için çok sallıyor gibi geldi bana zira herkesin balya düşüyodu

<<B.Özyurt>> link=topic=86782.msg1040982#msg1040982 date=1449007901' Alıntı:

İzlediğim kadarını aktarıyorum.

1) Ters dümeni bence evde denenmeli. Yarışmadayken dubaların yanında küçük küçük dönülmeli. Çoğu kişi cok keskin dönüyor ve yol uzuyor.

2) Balyada römorklara fısıldayan adam gibi yapılmalı :D Tam balyayı tutarken gaz veriyordu daha iyi sıkıyor.

3) Geri geri römork en önemlisi. Burda gerçek hayattaki tecrübem. Geri geri sabit bir hızla çıkılmalı. Bu hız ne fazla ne az olmalı. Devirde direksiyonu hızlı çevirebilecek devir olmalı. Geri geri giderken direksiyon küçük hareketlerle döndürülmeli. Hani bi sola tam bük bi sağa tam bük yerine. Az sağa bük bekle az sola bük devam edersen daha faydalı çünkü bi kere fazla büküp açı artında toplamak için ileri gitmek şart oluyor. Bu yöntemle 4 tekerde geri gidemeyen arkadaşa araba yanaştırmayı öğrettim. Ama bu direk yarışmada denenmemeli evde denenip görülmeli nasıl olacağı. Yoksa yarışmada sakata gelmeyelim :D

Benden bu kadar yarışmada başarılar :)

Hey genç tecrübeli biri olarak :D
1-Ters dümen antremanlarını yap
2- Trtaktöre binip 2. vitese tak 17-18 gaz ver Tek frenle devam et
3- Ters dümende elini boş bekletme bazı dubaların arası seyrek oluyo diğerinden çıkınca onun arasına fazla manevrasız girebiliyon böyle durumlarda direksiyon sabit durduğundan o an unutup ters yöne çevirme ihtimalin yüksek bu yüzden direksiyonu durdurma sürekli sağ sol yap sabit tutma :D
4- Balya turunda kaç numaralı balyayı aldığına dikkat et , Sonra römorka giderken bu kaç numaraydı lLa diye güzel bi soru soruyosun kendine eğer bilmiyosan (Diğer kalan 3ünün numaralarını okuman lazım) :D
5-joystick beni yaktı seni yakmasın üzerindeki düğmeye kolu kımıldatmadan bas sonra kolu hareket ettir yoksa düğme komutunu görmüyo diğer komutu uyguluyo ( bunu bana söylemediler yarışma bitince öğrendim :)
şimdilik bukadar final turu kolay zaten yaparsın :)
Başarılar..

Sevgili kardeşim belki size tavsiye de bulunacak kadar teknik bilgi ve tecrübe miz yok ama bu arkadaş, bizim kulüpten, tanıdığımız diyerek destekleyeceğiz sizi.Şimdiden başarılar dilerim...

Hocam tecrübeli biri olarak sana en basit sana söyleyim naparsan yap heyacanını yen bi şekilde o heyecanını bastır öyle cık yarışmaya yoksa kimse heyecandan normal hayatında sürdüğünün yarısını bile suremedi düşüncesindeyim yarışma için basarılar yarısmada trakkulupden kalan son kişilersiniz hadi aslanlar o traktör bu foruma gelecek :D