Motorla Ekskavatör Kurtarma

Ynt: Motorla Ekskavatör Kurtarma

Abi o kepce 16 tonluk olcak.. 150 bg de motor vardir.. bi dunya kol gucu ama.. ciktiktan sonra bile camurda yuruyenedi yine zetor cekti.. hepsi 105 bg..:)

Yilmaz nerdesin.. hidrolik guc de bi yere kadar.. bom var her yerden cikarim yok oyle bise:)

Ben de bizim hidromegi cektim zetorla.. bilmeyen inanmaz.. ama hidromek camuru yatak etmis manda gibiydi.. kipirdayacak hali kalmamisti yer de bicimsizdi..

Ama genel olarak.. bom la pekcok berbat yerden kurtulmak mumkundur.. ama hic bise %100 garanti degil.. tank dahil..

4x4 pati kilidi de vardir onda.. 15-16 ton agirlik..

Hepsinden ote.. ciddi guclu bi bom var.. ama bazen oyle ters bi durum oluyo ki oluyo iste.. bi de denk getirmek lazim..

Gecen.. 10-12 tonluk bi mercedes kamyon.. sag tarafi nerdeyse tekerlerinin yarisina kadar komple camura yanladi.. on tampon yere dayandi hatta camura gomulu..

Arkadan o kadar asildim 1 metre zor cektim.. one gectim zetor kepceli.. onunu komple kureyip temizledim.. sonra kovayi camurla tepeleme doldurdum.. 1 tondan fazla on agirlik oldu.. sonra arkadan cekerken unuttugum patileri kitledim.. tek pati cekmedim.. mercedes romork gibi pesine geldi motorun.. ne dersen de oluyo iste..

Umut Abi ağaca dayalı tomruk vincini süs olarak mı koymuşlar oraya?

Bu bir.

106 ' lığın oradaki işi ekskavatörü çekmek değil, ekskavatörün tutunmaya yeri yok, traktörü duba olarak kullanıyor. Traktör o makineyi çekse, traktörün arka tekerleğinin arkasına konmuş takozların orada işi ne?

Bu iki.

Bomu ters çevirip kendisini iterek çıkartmayı akıl edememiş o ekskavatör operatörünün de ben ta..

Bu da üç.

Bom saglam bi yerden guc alamayinca bi anlami olmuyo.. 15-16 tonluk batmis bi makine sonucta.. bizim videoda gormedigimiz bicok seyi ilkten denemislerdir.. son care motor cagirmak olmustur zaten..

asila cekile.. Cikmis mi cikmis:)