Fotoğraftaki Hayvanları ve Fiyatı Yorumlar mısınız

Ynt: Fotoğraftaki Hayvanları ve Fiyatı Yorumlar mısınız

Bende araştırıyorum 3 yerden fiyat aldım hepsinde fiyat 16.5 civarına denk geliyor ithal hayvanda. Hayvanlar güzel duruyor. Biraz daha indirim yapıp alabilirsiniz.

İlan sahibine bugün ulaştım da tırla getiriyorlarmış Macaristandan 70 tane hayvan almak gerekiyyormuş yani :)

Şuanda montofon simental yerli ırk karışık inekler var ahırda, bende inek yada kurbanlık besiye çekmeye erkek hayvan alacam ama hangisini yapayım karar veremedim inek alıp sütünü kilosu 2 liradan satabilirim hazır müşteri var yada besiye çekip kurbanda satabilirim?

şirket kurman gerekiyor getirmek için bildigim kadarıyla en az 70 hayvan o kadar imkanın gücün varsa getirtmek daha mantıklıdır ama 16.5 x250= 4250 eder ortalama zaten 220 ile 280 arası falan oluyor iç piyasadan bu fiyatlara simental bulma şansın çok zor belki kars ve ardahandan temin edilebilir ilk elden

bunları getirdiğinde 16.5 adrese teslim mi yoksa yerinden gidip almak sana mı ait. birde yurtdışından geldiğinde bunların karantinası var bu fiyata oda dahilmi ? ayriyeten karantina masrafı eklenmesin fiyata. et fiyatlarının düştüğü ve salgın hastalıkların arttıgı şu dönemde hayvan getirmek büyük risk.

birde resimler temsili. yurtdışında çiftliklerde çekilmiş resimler.

et fiyatları kademeli olarak düşüyor .. et balonu sönüyor beklemekte fayda var diye düşünüyorum .. 50-70 hayvan risk 16.5 canlı alıp 5-6 ay sonra aynı paraya karkas satmak var .. uzak durmak gerekiyor ..

Kesim fiyatlari dusmeye devam ediyor.bizim burdada var boyle ithal mal getirenler.hatta 8000 tane getirdiler bu sezonda.hayvanlar gercekten cok guzel ortalama 250 kg canli agirlik limuzin , sarole ve etcil simental getirdiler.onlarin fiyatida dediginiz gibi ama piyasa geriye gidiyor dikkat etmek lazim...

İlanda bi tır almanız gerekiyo yurtdışından getirecez yazmamış bugün arayınca öğrendiğim için olmadı o iş :)

Ben besimi süt mü yapsam karar veremedim. Mevcutta simental montofon yerli kırma inekler var

ysyr11 link=topic=86807.msg1041651#msg1041651 date=1449163683' Alıntı:
İlanda bi tır almanız gerekiyo yurtdışından getirecez yazmamış bugün arayınca öğrendiğim için olmadı o iş :)

Ben besimi süt mü yapsam karar veremedim. Mevcutta simental montofon yerli kırma inekler var

Size bir tavsiye sonucda kar dustu havalar malum.alacaginiz kisinin hayvanina kesinlikle pasturella asilarini yapiniz yoksa ister damizlik ister dana bisekilde zarar gorebilirsiniz.asilamayi alacaginiz kisinin agilinda yapin.orayi karantina olarak kullanin rapelimide yapin asinin.sonra getirin agiliniza

Avşar Beyi link=topic=86807.msg1041654#msg1041654 date=1449164007' Alıntı:
Size bir tavsiye sonucda kar dustu havalar malum.alacaginiz kisinin hayvanina kesinlikle pasturella asilarini yapiniz yoksa ister damizlik ister dana bisekilde zarar gorebilirsiniz.asilamayi alacaginiz kisinin agilinda yapin.orayi karantina olarak kullanin rapelimide yapin asinin.sonra getirin agiliniza

Hayvan pazarından da alabiliriz inek illaki ahıra girmeden şart mı?