Aralık ayında dekara 10 kilo üre gübresi atsam sizce nasıl olur ?

Ynt: Aralık ayında dekara 10 kilo üre gübresi atsam sizce nasıl olur ?

jun1nho_8 link=topic=86808.msg1041458#msg1041458 date=1449126560' Alıntı:
ARALIK dahil 35 gün ara ile dekara 10 ar kilo olmak üzere 30 kilo üre atmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
Bu rakamlara neye gore karar verdiniz. Analiz sonuclarina gore mi? Bide benim tavsiye gubrenizi ayni sekilde 3 parca ama baharda atmaniz. Yani kisin bitki uyudugundan bahar gubrelemesi gbu fark yaratacagini sanmiyorum ;)

tabana 25 kg 20-20 attım herhangi bir analize göre düşünmedik bir kaç arkadaşımızla böyle bi deneme yapmak istiyoruz bitki sadece baharda çalışmaz bitki şuanda da çalışıyor malum hava şartları kışın bölgemize geç gelmesi biraz stres yaptı gibi yinede kararsızız..

Bana göre ocak 15 de 10 kg ve Şubat 15 de 15 kg yeterli ben o şekilde deneyeceğim.fakat aynı zamanda yabancı ot da uyandırıyor dikkatli olun.birden kara çim basıyor tarlayı.bu sefer yabancı ot la mücadeleyi erkene çekmek gerekiyor.geçen yıl başıma geldi !

Ben toprak yapınızı bilmiyorum.Kendi toprağıma göre yorumlarsam aralık sonu ocak başı 10-15kg A.sülfat atın eğer ben sadece üre atmak istiyorum derseniz Ocak 15te 15kg, şubat 15te 15kg üreyi sallarsınız.En fazla ikiye bölün derim.Aralıkta üre uygulaması bölgemizde yok.

Atarsan sulfat at kukurt fosforun çalışmasını etkiler .ama sonra hava sıcak geçerse tehlike..

karga link=topic=86808.msg1041565#msg1041565 date=1449152433' Alıntı:
bence ocak ayının girmesini bekle
yani ocak şubat mart olarak at ben oyle yapacağım deneme için ekimle birliktede 1o kilo üre kullandım fotograf cekince paylasacağm

Çok sağ olun arkadaşlar bilgileriniz için teşekkür ederim. Hiç deneme yapmaya gerek olmadığı belli oldu şubat mart 2 sefer 15 er kg ideal olacak gibi geçen senede bu şekilde yaptık 2 sefer atmanın faydası olduğunu gördük