Koyunlara Protein Tozu Nasıl Olur ??

Bu gün vicut geliştirme kouşuyorduk arkadaşlar ile. Birden aklıma koyunlar geldi. Koyunların yavrulayacağı geldi. Yavruların beslenmesi geldi. Konu vicut geliştirme olunca rasyona protein tozu katmak geldi :)

Nasıl olur bilmiyorum ama yeni doğan kuzuların yem rasyonuna bir miktar protein tozu katsak sonuç nasıl olur ?
Hayvanlara bir zararı olur mu ? (Olmaz diye düşünüyorum.)
Bir miktar toz ile kuzulara sal verdirip sonra besi yemine dayansam nasıl olur ?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: Koyunlara Protein Tozu Nasıl Olur ??

bengogs link=topic=86848.msg1042216#msg1042216 date=1449269457' Alıntı:
Bu gün vicut geliştirme kouşuyorduk arkadaşlar ile. Birden aklıma koyunlar geldi. Koyunların yavrulayacağı geldi. Yavruların beslenmesi geldi. Konu vicut geliştirme olunca rasyona protein tozu katmak geldi :)

Nasıl olur bilmiyorum ama yeni doğan kuzuların yem rasyonuna bir miktar protein tozu katsak sonuç nasıl olur ?
Hayvanlara bir zararı olur mu ? (Olmaz diye düşünüyorum.)
Bir miktar toz ile kuzulara sal verdirip sonra besi yemine dayansam nasıl olur ?

Yorumlarınızı bekliyorum.
protein tozunun kilosunun 120 lira gibi bir fiyatı olması lazım sence ekonomik olur mu ?

protein tozu vereceksen, kuzuları spor salonuna yazdır olsun bitsin. hem belki sürü indirimi de yaparlar :D
şaka bir yana bence de hem çok masraflı, hem de sonucu muallak olur gibi.

FatihEFE link=topic=86848.msg1042217#msg1042217 date=1449269751' Alıntı:
protein tozunun kilosunun 120 lira gibi bir fiyatı olması lazım sence ekonomik olur mu ?
Onu da düşündük tabi masrafı çok yüksek. Ucuzu bulunur. Dozaj düşürülür bir şekilde bir denemeler yapılabilir. Ama maliyetinin yüksek olucağı zaten bir gerçek.
Gassal link=topic=86848.msg1042220#msg1042220 date=1449270252' Alıntı:
protein tozu vereceksen, kuzuları spor salonuna yazdır olsun bitsin. hem belki sürü indirimi de yaparlar :D
şaka bir yana bence de hem çok masraflı, hem de sonucu muallak olur gibi.
Fitness hocası tuttuk :) Her gün mera da antreman yapıyorlar :D

Ben bir öğünlük rasyona 1-2 kapak gibi birşey düşünmüştüm. Ama onun ediceği etki de nekadar olur düşünülür. En iyisi doping vurmak :D

ELPRESACANARİO link=topic=86848.msg1042223#msg1042223 date=1449270644' Alıntı:
Protein tozlarının fiyatları hakkında bilgin var mı? :D 1 kuzu satsan 2 kutu toz ancak alabiliyorsun :D.
Biliyorum :D şimdi baktım da 500 gr 100 küsüratlı oda en adisi :D ben 5 kg sı 100 tl falan sanıyordum :D Olmadı çifleşme zamanı koçlara veririrz :D