Buzağılarım felç oldu var mı başına gelen?

16.02.2010
769
500

Biri 4 aylık biri 3 aylık iki buzagim kalkamıyorlar veteriner çağırdı ama faydası olması başından geçen veya bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi

Ynt: Buzağılarım felç oldu var mı başına gelen?

bnimde basıma geldi yakınlarda 6 aylık bir buzağım hiçbişey yokken kalkamadı. histamin vs herşeyi denedim. bnim yardımımla kalkıp yemi yiyodu sonra baktım olmuycak kestirdim.

rasyonunu kontrol et parazit aşılarında tamsa ademin yap sağlam hayvanlara.

rasyonda pancar küspesi varsa azot içeriği yüksek oldugundan a vitamini emilimini azaltıyo. ezme kepek fazla yedirmişsen kandaki histamin düzeyini artırdıgında ayağa vuruyomus. inş düzelir.

ShyraXx link=topic=86882.msg1042855#msg1042855 date=1449435327' Alıntı:
bnimde basıma geldi yakınlarda 6 aylık bir buzağım hiçbişey yokken kalkamadı. histamin vs herşeyi denedim. bnim yardımımla kalkıp yemi yiyodu sonra baktım olmuycak kestirdim.

rasyonunu kontrol et parazit aşılarında tamsa ademin yap sağlam hayvanlara.

rasyonda pancar küspesi varsa azot içeriği yüksek oldugundan a vitamini emilimini azaltıyo. ezme kepek fazla yedirmişsen kandaki histamin düzeyini artırdıgında ayağa vuruyomus. inş düzelir.
abi sadece buzağı yemi veriyorum inşallah iyileşirler

cemal91 link=topic=86882.msg1042860#msg1042860 date=1449435733' Alıntı:
Buzağıların kaldığı yerde daha önceden koyun, kuzu, keçi kalıyormuydu?
evet abi geçen yıl koyun vardı

inek varken 3 dana öyle olmuştu. her gün yeldif yaptık. 2 günde bir la yaptık. Bir defa insan için kullanılan dikloronu yapmıştık ama tavsiye etmem (riske girmeye gerek yok) Yeldifin iyi geldiğini düşünüyorum ben.

Orn123 link=topic=86882.msg1042864#msg1042864 date=1449435947' Alıntı:
inek varken 3 dana öyle olmuştu. her gün yeldif yaptık. 2 günde bir la yaptık. Bir defa insan için kullanılan dikloronu yapmıştık ama tavsiye etmem (riske girmeye gerek yok) Yeldifin iyi geldiğini düşünüyorum ben.
yeldif yaptım ama faydası olmadı

aşkar link=topic=86882.msg1042861#msg1042861 date=1449435802' Alıntı:
evet abi geçen yıl koyun vardı
Bu yüzden olma ihtimali çok yüksek, veteriner çağır ve geçen yıl koyun vardı diye söyle bir de aklında bulunsun koyun, kuzu, keçi olan yeri iyice dezenfekte etmeden asla büyükbaş hayvan sokma çok geçmiş olsun umarım düzelir

koyun kuzu dan dolayıysa tedaviden önce yerlerini değiştirin derim önceki yeride kireçleyin veterinerede danışarak tabi
inşallah iyileşirler içim acıyor hasta hayvanlara yahu hele kuzu buzağı